Pastile pentru Venom (Shaft Poison)

Spune si celorlalti parerile tale despre tacuri, produse, pastile, mese etc Cat mai multe informatii ajuta pe cei din comunitatea biliardului sa aleaga mai bine ! Daca te intereseaza parerile altora, fa o cautare inainte sa postezi o intrebare despre un produs. Poate vei afla mai repede informatii utile. ATENTIE : ACEASTA NU ESTE O SECTIUNE PENTRU RECLAME !

Re: Pastile pentru Venom (Shaft Poison)

Postby Viking » Thu Apr 21, 2016 5:06 pm

Ai grija ca Kamuiul black mediu adus de pseudomagazinul numit Tat biliard.ro e cam hard.
Eu mi-am adus din Germania Kamui Brown mediu (după așteptări deșarte tot de la magazinul în cauză, care nu tine nici măcar pastile în stoc) și a fost diferit. Da, știu, brown mediu e mai moale decât black mediu, din start dar aici diferența era mare.
De aia întrebam și eu pe aici ce pastile de mai vând tocmai ca să evit cumpărăturile de la astfel de firme.
Joss Sneaky Pete 10-04
Cuetec Surge
User avatar
Viking
Hero Member
 
Posts: 502
Joined: Sat Feb 25, 2012 1:53 pm

Re: Pastile pentru Venom (Shaft Poison)

Postby wowscortcher » Fri Apr 22, 2016 6:37 pm

Despre Kamuiul Black M, stiam ca sunt destul de tari. Nu ma sperie asta, mai degraba ma atrage.

Despre Sniper ce parere aveti? Joaca vreunul dintre voi cu asa ceva?

Iar despre Tatbiliard, vreti sa spuneti ca aduc produse contrafacute? Ce alternative mai sunt, doar ATD-Biliard?
Contact:
mail: wowscortcher@gmail.com
skype: alexandru_stanciu_gl & alexandru.stanciu012@hotmail.com
tel: 0756 790 550
User avatar
wowscortcher
Pionier
 
Posts: 47
Joined: Fri Jan 22, 2016 12:08 am
Location: Bucuresti

Re: Pastile pentru Venom (Shaft Poison)

Postby amabilu » Fri Apr 22, 2016 8:44 pm

E bine ca ai pus in paranteza ce e venom ul,sunt atatea shafturi pe lumea asta ca noi,amatorii de biliard de pe forum , nu am fi stiut ce i aia.:lol:

Sniper e o pastila foarte ,foarte buna si totodata pretentioasa la montaj.

Alternative sunt celalalt magazin din bucuresti si forumul.

Nici vorba ca ar aduce produse contrafacute,nici chiar asa!Nici nu stiu daca exista pastile contrafacute.Posibil cumpara la pret redus un lot mai vechi iar pastilele ,odata cu timpul isi pierd din proprietati,pielea se intareste.Asta nu inseamna ca ipoteza mea e corecta,poate oamenii sunt cinstiti si nu au nici o vina,chestii din astea banuiesc ca se intampla peste tot in lume,sa fie un rebut sau chiar un lot mai prost tratat.

Duritatea pastilelor are avantaje si dezavantaje.E un avantaj ca le coafezi mai rar insa ca dezavantaj riscul de miscue e mai ridicat,nu se lipesc ca celelalte mai moi care sunt mai iertatoare.Jucatorii de top joaca in general cu softuri sau supersofturi tocmai pentru ca sunt mai "playabile".Unii mai sunt deranjati de sunetul strident "de sticla" al pastilelor tari.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Pastile pentru Venom (Shaft Poison)

Postby DragosLucian » Sat Apr 23, 2016 4:25 pm

Sniper este o pastila destul de tare si tine creta foarte bine, dai miscue doar daca exagerezi tu. Din pacate nu mai sunt pe stoc la TatBiliard. Daca stie cineva alt magazin (de incredere) prin Europa, sa imi zica si mie.
Have a nice day!
User avatar
DragosLucian
Jucator
 
Posts: 85
Joined: Thu Dec 13, 2012 2:13 am

Re: Pastile pentru Venom (Shaft Poison)

Postby Viking » Sat Apr 23, 2016 7:26 pm

Eu joc cu LePro care cred ca se îndreaptă cu pași repezi spre 13.50mm. Da cine-l bagă în seamă. Mai un miscue, mai un jump în loc de retur. Asta e... Per total, practic cel mai bun joc ever, fiindcă mă feresc de prea multe fantezii și încerc să nu mă prea bag în situații grele (din care, pe vremuri ieseam datorită shafturilor OB).

PS - nu ziceam ca tat.ro aduc falsuri, sugeram doar ca e un magazin slab.
Joss Sneaky Pete 10-04
Cuetec Surge
User avatar
Viking
Hero Member
 
Posts: 502
Joined: Sat Feb 25, 2012 1:53 pm

Re: Pastile pentru Venom (Shaft Poison)

Postby amabilu » Sat Apr 23, 2016 9:59 pm

Magazinul e fix-pix pe masura mentalitatii patronului de biliard de la noi.Am avut si eu o mica chestie cu ei,i am rugat de un tac si apoi s au facut ca ploua probabil pentru ca ii rugasem sa ceara mai multe detalii.Eu credeam ca e deja pe drum si ei nici nu l mai comandasera.Oricum nu am regretat ca nu l am mai luat asa ca i am iertat.In rest am relationat bine cu ei dar am si insistat cand m a interesat ceva in mod special.Nu e ok ca fug de dialogul cu furnizorii,un coleg de forum voia sa trimita un mezz la reparat si iar s au facut ca ploua,le o fi fost frica ca le micsoreaza mezz discountul sau le a fost lene sa se ocupe de problema.Pana la urma a fost ok, a rezolvat madfox mezz ul repede si bine.Magazinul are totusi doua avantaje apreciabile:

1.Poti comanda tac dintr o oferta cat de cat variata care se afla pe siteul cueandcase cu care lucreaza si nu ti se cere avans.Daca tacul nu e conform cu ce te asteptai sa fie, nu esti obligat sa l cumperi.Ma rog,nici la ATD nu am platit avans,sa zicem ca amandoua magazinele ofera acest beneficiu.Personal prefer sa vad ce cumpar decat sa iau pe neve de la seyberts,shit happens!Daca ai rabdare 2-3 saptamani sa vina produsul odata cu comanda lor nici nu platesti in plus pentru transport.

2.La TAT poti cumpara in 5 rate folosind un anume card ceea ce pentru unii poate fi o treaba buna mai ales cand e vorba de un tac mai scumpisor.

Ca nu e magazinul lui Brandon,asta e clar!
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Pastile pentru Venom (Shaft Poison)

Postby Viking » Sat Apr 23, 2016 11:12 pm

De când lucrează cu cue&case, că nu văd să prezinte chestia asta undeva iar oferta e pe sfert față de ăia?
Adică poți comanda de acolo? Și la ce preț?
Anyway, până acu cereau avans. Am vrut mai demult să iau un shaft katana...
Joss Sneaky Pete 10-04
Cuetec Surge
User avatar
Viking
Hero Member
 
Posts: 502
Joined: Sat Feb 25, 2012 1:53 pm

Re: Pastile pentru Venom (Shaft Poison)

Postby amabilu » Sun Apr 24, 2016 10:38 am

Nu stiu exact de cat timp,probabil de mult,oricum de vreo doi ani de cand am eu treaba cu ei , sigur .Poti comanda orice de acolo si pretul era acelasi de pe cueandcase(transformat in lei) daca aveai rabdare sa vina odata cu comanda lor.
Nu stiu de ce nu spun,nici mie nu mi au spus pana nu am intrebat direct daca lucreaza cu ei si daca pot comanda ce vreau de acolo.Eu m am prins pentru ca asta parea sa fie furnizorul oficial de Players,mi se parea improbabil sa cumpere de la seyberts sau ozone si sa nu ia direct de la sursa.

Mie nu mi au cerut avans desi au vazut ca sunt mofturos,era un Poison pe stoc cu diferenta mare la imbinare,buletul oxidat,am zis ca nu l vreau si sa mi comande unul identic si nu au comentat nimic,l au comandat ,a venit si l am luat fara avans ,fara nimic.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Pastile pentru Venom (Shaft Poison)

Postby Viking » Sun Apr 24, 2016 12:49 pm

Deci ca sa vezi profesionalism... Iau de la ei de ani de zile. Am și fost p'acolo și le-am dat și sugestii gen "de ce nu aduceți și tacuri OB, Schon etc. Nimeni n-a zis nici "mac". Probabil vânzătorii sunt motivați precum alții.
Anyway cueandcase au un adaos bunicel de 60-70 USD fata de alții, but I suspect ca să aibă loc sa dea procent pt. alde distribuitori. Oricum până dai transporte, vămi si vorba ta, mai și tremuri că vameșii sau folosit de shaftul tău să alunge câinii de la depozit...
Good news anyway...
Joss Sneaky Pete 10-04
Cuetec Surge
User avatar
Viking
Hero Member
 
Posts: 502
Joined: Sat Feb 25, 2012 1:53 pm

Re: Pastile pentru Venom (Shaft Poison)

Postby pucer » Tue May 24, 2016 9:46 am

Salut

Am jucat cu Poison ( Nitro1 si Arsenic2 ) in total vreo 3-4 ani, dupa ce s-a terminat prima pastila Sarin pe Nitro am vrut si eu un Kamui Black Medium- pfffff foarte foarte tare, dupa 4 zile am dat jos si am luat Sarin. La arsenic 2 nici nu am mai facut experimente, doar sarin! Mi se pare o pastila foarte buna, singurul punct slab este ca poti sa cumperi doar in set de 3 buc si asa e in jur de 200 de ron investitia.
pucer
Balls Master
 
Posts: 118
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:15 am

PreviousNext

Return to Descrieri Tacuri, Produse

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests