Tacuri Classic

Spune si celorlalti parerile tale despre tacuri, produse, pastile, mese etc Cat mai multe informatii ajuta pe cei din comunitatea biliardului sa aleaga mai bine ! Daca te intereseaza parerile altora, fa o cautare inainte sa postezi o intrebare despre un produs. Poate vei afla mai repede informatii utile. ATENTIE : ACEASTA NU ESTE O SECTIUNE PENTRU RECLAME !

Re: Tacuri Classic

Postby Val » Wed Oct 19, 2016 4:42 pm

Maestre Amabil, eu unul nu as tine pariul cu carbonul.
O sa mai treaca multa apa pe multe rauri pana sa se schimbe shafturile de lemn.
"It's easier to correct a shot gone wrong with proper technique, than a shot that went in with bad technique" - Mika Immonen

Play: Southwest
Break: Mezz PB Pro + H shaft
Jump: Mezz AirDrive
Case: JB Case 3x4
Val
Balls Master
 
Posts: 275
Joined: Wed Dec 16, 2009 10:27 am
Location: Bucuresti

Re: Tacuri Classic

Postby amabilu » Wed Oct 19, 2016 5:56 pm

Eu am dat 10 ani,adica viitoarea generatie de biliard va juca preponderent cu carbon.Nu as avea nicio vanitate daca mi s ar indeplini profetia ,am impresia doar ca s au aliniat stelele,vad multe semne ale schimbarii dintre care enumar doua,trei ,faptul ca sportul asta a ramas printre putinele neafectate radical de tehnologie si faptul ca exista si va exista mereu o (mare)majoritate prozaica de jucatori care nu sunt si nu vor fi interesati de istoria ,nobletea si pasiunea pentru instrumentul de joc preferand capitolul zero virgula schimbarea pastilei ca mentenanta.Daca Predatorul are succes si incepe o moda,se vor alinia si restul producatorilor.Apoi evident ca dupa shaftul asta de 12,9 vor aparea si alte dimensiuni si alte culori si alte gaselnite.Oricum,in curand va aparea la liber,cum se spune,vom vedea atunci impactul si daca se creeaza un curent de schimbare.Eu, cel putin,il voi cumpara imediat ce va aparea shaftul independent de butt chiar numai si numai pentru motivul ca il voi putea lasa in masina si vara si iarna fara sa ma intreb cum se simte.Si eu sunt ala care am injurat constant si fara nicio exceptie firma asta de cand activez pe forum ,negasindu i vreodata vreun merit Predatorului,nici macar pentru tehnologia LD.In schimb shaftul asta o sa l iau in prima clipa cand va aparea pe piata.Daca nu era hidosenia aia de butt il luam pana acum.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Tacuri Classic

Postby Viking » Mon Oct 24, 2016 6:21 am

Stai relaxat ca acush o sa le vezi la vanzare pe forum,dupa ce jucatorii experimentati din IDM vor realiza ca nici cu asta nu se duce bila in gaura, cand executa ei loviturile shmekereste, din alergare in jurul mesei (exact povestea cu zeturile).
Joss Sneaky Pete 10-04
Cuetec Surge
User avatar
Viking
Hero Member
 
Posts: 502
Joined: Sat Feb 25, 2012 1:53 pm

Previous

Return to Descrieri Tacuri, Produse

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests