Bk2

Spune si celorlalti parerile tale despre tacuri, produse, pastile, mese etc Cat mai multe informatii ajuta pe cei din comunitatea biliardului sa aleaga mai bine ! Daca te intereseaza parerile altora, fa o cautare inainte sa postezi o intrebare despre un produs. Poate vei afla mai repede informatii utile. ATENTIE : ACEASTA NU ESTE O SECTIUNE PENTRU RECLAME !

Bk2

Postby SorinYul » Tue Dec 19, 2017 10:30 pm

Salutare tuturor.
Am achizitionat de curand un predator bk2 ce are greutatea de 18,7 oz. Nu este cam putin? Ce parere aveti?
Precizez ca shaftul este din fibra de sticla.
SorinYul
Pionier
 
Posts: 14
Joined: Mon Feb 20, 2017 5:38 pm

Re: Bk2

Postby amabilu » Wed Dec 20, 2017 7:31 am

Salutare,

Demult se credea ca este important ca tacul de spart sa fie greu insa apoi s a vazut ca se sparge mai bine cu tacuri usoare.Perceptia greutatii este subiectiva atat de la individ la individ cat si in functie de echilibrarea tacului.Poti simti cu totul diferit doua tacuri de aceeasi greutate insa avand alte puncte de balans Greiutatea asta nu are de ce sa te nelinisteasca,problema este cum te impaci tu cu el.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Bk2

Postby AlexandruM » Wed Dec 20, 2017 8:42 am

Tacul meu de spart are 18.1 oz, dar in mana se simte uneori chiar mai greu ca un tac de 19 oz, dat fiind ca e mai scurt si este altfel echilibrat.

Greutatea tacului tau e ok, sparge cu el si te vei adapta.
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Re: Bk2

Postby SorinYul » Wed Dec 20, 2017 11:37 am

Ok. Multumesc pentru raspunsuri.
Este adevarat, dupa cateva zeci de spargeri am inceput sa ma obisnuiesc cu el.
SorinYul
Pionier
 
Posts: 14
Joined: Mon Feb 20, 2017 5:38 pm

Re: Bk2

Postby Rafaelnut » Mon Jan 29, 2018 11:46 am

Vreau să cumpăr și eu. Îmi puteți recomanda?
Rafaelnut
Pionier
 
Posts: 2
Joined: Mon Jan 29, 2018 11:18 am

Re: Bk2

Postby AlexandruM » Mon Jan 29, 2018 12:38 pm

Sa recomandam ce? Un BK2? Daca da, atunci BK2 e un tac bun, care, gasit la pret corect, va justifica achizitia.
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Re: Bk2

Postby Viking » Thu Feb 01, 2018 10:36 am

Ia BK2. Sparge singur. Bila 8 intra din prima (deci castigi), ca doar e Predator ce plm. Firma de succes. Uita-te cati vand pe aici. Cum le iau, cum le pun la vanzare :)

Anyway, o sa-ti pun un youtube cu mine spargand cu un McDermott Lucky, d'ala albastru, cu pastila de pele hard de 30 eurocenti, folosind viteza medie. Mi-am format stilul asta fiindca joc doar 1-2 pe saptamana, nu ma antrenez (in niciun caz la lovitura de spargere) si vreau un singur lucru: sa bag o bila, sa nu am "soldatei" si sa am alba oriunde pe masa, exceptand manta din spatele punctului de spargere .
Sigur o sa vrei din ala. Si ulterior vei descoperi ca nu reusesti sa misti nici 4-5 bile din pachetul de 15.

Deci, da, i-ati BK2 :)

Intelegeti odata: SPARGEREA ESTE CHESTIE DE TEHNICA !!!!! E o chestie de vizualizare, de aliniere. Doar ca aici tii tacul mai din fata si (ce crezi?) nu-l strangi cand dai. Exact ca la orice alta lovitura. Viteza o stabilesti tu. Cu timpul... Cand nu mai ai control, adica rupi calorifere, spargi lambriuri si lampi sau cand tu ai vizualizat alba intr-un loc si ea e la 9 picioare distanta, o lasi mai incet. Initial stai pe lovitura pana cand alba ajunge in pachet (ce crez?) exact ca si la alta lovitura. Da, e mult mai eficient sa sincronizezi ridicarea corpului cu mom. cand pastila atinge bila alba, dar, believe me, o sa-ti ia cateva luni bune de antrenament sa prinzi miscarea. Si alte cateva luni sa dai cu efect.


Cand dadea GSPul meciuri din liga nationala, ma kkam pe mine de ras de cum se sfortzau unii sa rupa pachetul, cu 250 KM/h, cu rezultate zero barat, probabil avandu-l in cap pe VanBoening si clipurile montate de pe net, in care sparge perfect de 100 de ori consecutiv.

E unul pe youtube care sparge cu un Pechauer de joc, cu pastila de joc.
Joss Sneaky Pete 10-04
Cuetec Surge
User avatar
Viking
Hero Member
 
Posts: 502
Joined: Sat Feb 25, 2012 1:53 pm

Re: Bk2

Postby madfox » Mon Feb 05, 2018 10:28 am

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Viking wrote:Ia BK2. Sparge singur. Bila 8 intra din prima (deci castigi), ca doar e Predator ce plm. Firma de succes. Uita-te cati vand pe aici. Cum le iau, cum le pun la vanzare :)

Anyway, o sa-ti pun un youtube cu mine spargand cu un McDermott Lucky, d'ala albastru, cu pastila de pele hard de 30 eurocenti, folosind viteza medie. Mi-am format stilul asta fiindca joc doar 1-2 pe saptamana, nu ma antrenez (in niciun caz la lovitura de spargere) si vreau un singur lucru: sa bag o bila, sa nu am "soldatei" si sa am alba oriunde pe masa, exceptand manta din spatele punctului de spargere .
Sigur o sa vrei din ala. Si ulterior vei descoperi ca nu reusesti sa misti nici 4-5 bile din pachetul de 15.

Deci, da, i-ati BK2 :)

Intelegeti odata: SPARGEREA ESTE CHESTIE DE TEHNICA !!!!! E o chestie de vizualizare, de aliniere. Doar ca aici tii tacul mai din fata si (ce crezi?) nu-l strangi cand dai. Exact ca la orice alta lovitura. Viteza o stabilesti tu. Cu timpul... Cand nu mai ai control, adica rupi calorifere, spargi lambriuri si lampi sau cand tu ai vizualizat alba intr-un loc si ea e la 9 picioare distanta, o lasi mai incet. Initial stai pe lovitura pana cand alba ajunge in pachet (ce crez?) exact ca si la alta lovitura. Da, e mult mai eficient sa sincronizezi ridicarea corpului cu mom. cand pastila atinge bila alba, dar, believe me, o sa-ti ia cateva luni bune de antrenament sa prinzi miscarea. Si alte cateva luni sa dai cu efect.


Cand dadea GSPul meciuri din liga nationala, ma kkam pe mine de ras de cum se sfortzau unii sa rupa pachetul, cu 250 KM/h, cu rezultate zero barat, probabil avandu-l in cap pe VanBoening si clipurile montate de pe net, in care sparge perfect de 100 de ori consecutiv.

E unul pe youtube care sparge cu un Pechauer de joc, cu pastila de joc.
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti


Return to Descrieri Tacuri, Produse

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests

cron