Dominiak Custom cue

Spune si celorlalti parerile tale despre tacuri, produse, pastile, mese etc Cat mai multe informatii ajuta pe cei din comunitatea biliardului sa aleaga mai bine ! Daca te intereseaza parerile altora, fa o cautare inainte sa postezi o intrebare despre un produs. Poate vei afla mai repede informatii utile. ATENTIE : ACEASTA NU ESTE O SECTIUNE PENTRU RECLAME !

Dominiak Custom cue

Postby madfox » Fri Jan 14, 2011 8:50 am

In primul rand mi-a placut extrem de mult constructia si finisajul. Bucatile sunt imbinate perfect, shaftul si buttul se imbina perfect, iar lacul de pe butt se simte foarte placut, ca o catifea. Sincer n-am mai intalnit o lacuire asa de frumoasa la vreun tac. Blood wood si curly maple se vad extrem de frumos impreuna.
Punctul de echilibru este 18 inch, greutatea 18,5 uncii, lungime standard 58 de inch.

Prima impresie pe care ti-o da este o lovitura foarte solida. Bila se duce drept, drept chiar si cand ridici buttul sa dai de sus. Un mare plus este ca se pierde foarte putina energie, si nu ia efecte aiurea.
Returul este incredibil de usor.
Daca accentuezi lovitura ia niste efecte laterale si retur comparabile cu Z.

Taperul constant de la ferula pana aproape de joint il face special, sincer difera de toate tacurile cu care am jucat pana acum. Nu pot explica, dar este diferit insa imi place foarte mult. Pastila este ok, desi cred ca un SS mergea mult mai bine. Am sa ii dau insa o sansa in continuare lui Original S. Un lucru pe care l-am observat, la o pastila, cu cat ii faci forma mai pronuntata, mai rotunda, se simte mai moale. L-am aplicat si aici si acum sunt multumit de joc.

Deflectia este mica, mai mare dar apropiata de 314. Logic, daca ne gandim ca Dominator nu are parti goale in interiorul shaftului. Este totusi mult peste shafturile normale, comparabila cu Intimidator 2 de la McDermott.

PS : Ultra Pete arata sexy, sexy rau dezbracat de collare si jointuri ! Din punctul meu de vedere feelingul este o nota mai mare decat la tacul meu, datorita prinderii lemn pe lemn.
N-am avut timp de poze, dar am sa le pun in curand
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Dominiak Custom cue

Postby darisska » Fri May 18, 2012 8:56 am

salut iulian
rezumat
prima data cand am jucat cu el mi s-a parut greu si...nou
am jucat aseara cu el si mi s-a parut excelent
ce nu mi-a placut la el...NU EXISTA ASA CEVA
e de-a dreptul incredibil
proba posesorii de predator: "acelasi lemn..poate alt lac, pastila buna, cam la fel, deci super"
wrapul nu exista, il tot cautam...cautam de fapt inconfortul maini/degetelor, nu l-am gasit, deci super senzatie oricum ai roti tacul
60" deci lung...pai da..dar lung din fabrica....balans excelent, perfect echilibrat
obiectie, ba nu OBSERVATIE: lovitura de distanta, efect lateral maxim, slaba intensitate...mai greu de realizat
bineinteles ca nu tine de dominiak, ci de greutate. deocamdata raman la greut asta care are inconven asta mic si RAR intalnit,
in favoarea restului loviturilor unde nu trebuie sa dau TARE CA UN NEBUN pt a realiza iesirea dorita
concluzie: am jucat 80-100 de ore cu P2 (adunate) de la prieteni, toate de 58", care mai de care mai impopotonate
am jucat 20 ore (2 sesiuni) cu dominiac, 60"...naked&sexy, alb
PENTRU MINE Dominiak este pur si simplu mai bun, mai simplu...mai sexy!
darisska
Jucator
 
Posts: 74
Joined: Tue Dec 20, 2011 2:06 am


Return to Descrieri Tacuri, Produse

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests