Kamui Original SS

Spune si celorlalti parerile tale despre tacuri, produse, pastile, mese etc Cat mai multe informatii ajuta pe cei din comunitatea biliardului sa aleaga mai bine ! Daca te intereseaza parerile altora, fa o cautare inainte sa postezi o intrebare despre un produs. Poate vei afla mai repede informatii utile. ATENTIE : ACEASTA NU ESTE O SECTIUNE PENTRU RECLAME !

Kamui Original SS

Postby madfox » Sun Jul 17, 2011 9:07 pm

Am pus pastila asta pe Z2, pana acum e ok. Chiar SS, este totusi mai mult mediu clasic zic eu. Deocamdata prinde bine pe creta insa e in perioada de rodaj. Sper saptamana viitoare sa o trec de punctul de asezare si mai postez un review complet.
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Kamui Original SS

Postby Sheno » Wed Jul 20, 2011 9:46 am

Si eu mi-am montat saptamana trecuta Kamui Classic SS.
Pentru mine este cea mai buna pastila cu care am jucat pana acum pe 314-2. Pe langa Everest-ul standard, am mai incercat Moori M, Moori S, Kamui Black SS, insa cel mai bine m-am simtit cu Kamui Classic SS.
Pe prima am folosit-o aproape 13 luni, insa a trebuit sa o schimb pe motiv ca s-a delaminat pe vreo 3-4 straturi si nu i-am gasit leac.

Noua pastila inca este mai moale dupa aproape 12 ore de joc si inca imi da senzatia ca se muleaza pe bila alba cand lovesc, insa cred ca peste vreo 2-3 saptamani se va mai intari si va ajunge la duritatea cu care m-am obisnuit.
Sheno
Balls Master
 
Posts: 130
Joined: Sat Dec 26, 2009 6:27 pm
Location: Bucuresti

Re: Kamui Original SS

Postby madfox » Thu Jul 28, 2011 11:12 am

Eu m-am schimbat pe Emerald, mi se pare putin mai tare ca Original SS, dar ia efect de retur putin mai mult desi este mai putin controlabil. Totusi tine creta destul de bine.
Kamui Original SS este o pastila care iti da exact atata efect cat pui, dar la loviturile de retur mi se pare ca fuge de pe bila alba, am dat si cateva chixuri cu ea.
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Kamui Original SS

Postby madfox » Thu Jul 28, 2011 11:12 am

Eu m-am schimbat pe Emerald, mi se pare putin mai tare ca Original SS, dar ia efect de retur putin mai mult desi este mai putin controlabil. Totusi tine creta destul de bine.
Kamui Original SS este o pastila care iti da exact atata efect cat pui, dar la loviturile de retur mi se pare ca fuge de pe bila alba, am dat si cateva chixuri cu ea.
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti


Return to Descrieri Tacuri, Produse

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests

cron