Tac de incepator (mini review)

Spune si celorlalti parerile tale despre tacuri, produse, pastile, mese etc Cat mai multe informatii ajuta pe cei din comunitatea biliardului sa aleaga mai bine ! Daca te intereseaza parerile altora, fa o cautare inainte sa postezi o intrebare despre un produs. Poate vei afla mai repede informatii utile. ATENTIE : ACEASTA NU ESTE O SECTIUNE PENTRU RECLAME !

Tac de incepator (mini review)

Postby AlexandruM » Thu Aug 25, 2011 4:40 pm

Acum 3 ani cand mi s-a ivit ocazia sa joc gratis pe o masa de biliard am decis ca e absolut necesar sa-mi iau tacul propriu. Dupa ceva cautari prin magazinele din oras si site-urile romanesti "de specialitate", am decis sa cumpar un tac McDermott din seria Lucky (http://www.mcdermottcue.com/l23.php) la pretul de 89 $, vanzatorul, bineinteles nimeni altul decat, birdy.
Ce pot sa spun in 3 ani de folosire destul de intensa tacul nu m-a dezamagit niciodata, chiar daca tacurile din seria Lucky nu sunt produse in SUA, ci doar trec acolo controlul calitatii.
Un tac calitativ, care isi merita pe deplin banii, el a fost si cel asupra caruia am experimentat schimbul de pastile, a avut un pic de suferit, dar asa e cu invatatul. Acum ca am un alt tac de joc ma gandesc sa-l fac tac de spart, desi imi este inca foarte drag si parca nu ma lasa inima sa il puna la treaba murdara.

In concluzie pentru incepatori si jucatorii ocazionali tacurile McDermott din seria Lucky sunt o investitie buna a banilor.
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Re: Tac de incepator (mini review)

Postby pucer » Tue Sep 20, 2011 9:12 am

Eu am de 2 ani si jumatate un LK 11 Vegas din seria Lucky si sunt foarte multumit!Am pus Kamui SS si imi place enorm!Ca si pret si calitate eu zic ca e un tac foarte reusit, bineinteles sa nu uitam ca e una low budget.Incet incet urmeaza sa-l schimb dar inca nu ma lasa inima (si bineinteles buzunarul :D:D )!
pucer
Balls Master
 
Posts: 118
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:15 am

Re: Tac de incepator (mini review)

Postby D4nutz » Sat Oct 15, 2011 11:44 pm

Primul meu tac a fost un Artemis Gold (19 oz, no grip).
E un tac drept, corect, bine echilibrat si il recomand oricarui jucator incepator. Ferula se infileteaza pe shaft. Butt-ul se ciobeste destul de usor daca il lovesti de chestii tari.
Urmatorul tac a fost un Bizon cu grip de in, tot de 19 oz. I-am pus o pastila Kamui Black SS si mi-a schimbat jocul. Nu stiu daca tacul sau pastila dar combinatia era foarte buna. Inca mai am acest Bizon, e la vanzare la receptia de la Kings Club.

Acum am trecut la Predator cu Z2. Am devenit profesionist, cum-ar-veni! :)
D4nutz
Balls Master
 
Posts: 112
Joined: Wed Jun 08, 2011 2:23 pm

Re: Tac de incepator (mini review)

Postby mihairadulescu » Wed Feb 01, 2012 1:51 pm

Mi-a placut mult review-ul
mihairadulescu
Pionier
 
Posts: 1
Joined: Wed Feb 01, 2012 1:45 pm


Return to Descrieri Tacuri, Produse

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests

cron