Kamui Chalk si Gator review

Spune si celorlalti parerile tale despre tacuri, produse, pastile, mese etc Cat mai multe informatii ajuta pe cei din comunitatea biliardului sa aleaga mai bine ! Daca te intereseaza parerile altora, fa o cautare inainte sa postezi o intrebare despre un produs. Poate vei afla mai repede informatii utile. ATENTIE : ACEASTA NU ESTE O SECTIUNE PENTRU RECLAME !

Re: Kamui Chalk si Gator review

Postby madfox » Fri Sep 16, 2011 10:17 pm

Nu cred ca aceasta creta lasa urme pe masa. daca nu cade praf cand dai pe pastila ...

Ok, un Blue Diamond este cam 3 $, daca dai la fiecare lovitura si cu Kamui dai la 9 lovituri ( un rack de bila 9) iar Kamui este ca volum cam 75 % din Blue Diamond ar rezulta cam 7 crete Blue Diamond la una Kamui. Nu e asa mare diferenta. Oricum mi se pare mult mai buna ca si calitate a loviturii, nu numai ca tine mult. dar sa vedem cum se tine maine la concurs ...

PS : cred ca un pret mai corect ar fi fost 15 $
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Kamui Chalk si Gator review

Postby wasted » Fri Oct 07, 2011 10:13 pm

creta este scumpa dar cu adevarat este formidabila
nici daca dai cu lipici nu se tine praful mai bine de pastila.
pacat ca e atit de costisitoare
wasted
Pionier
 
Posts: 22
Joined: Sun Aug 01, 2010 10:38 am

Re: Kamui Chalk si Gator review

Postby andyl » Thu Oct 13, 2011 5:12 pm

sincer nu stiu cum poti sa dai doar la 9 lovituri cu creta sau la un numar de x lovituri. cred ca 99% din jucatori au deja un tic format de a da cu creta dupa fiecare lovitura, sau cel putin mie mi se intampla foarte rar sa dau doua lovituri consecutive fara sa dau cu creta pe tac.
andyl
Pionier
 
Posts: 12
Joined: Wed Jul 07, 2010 4:01 pm
Location: Iasi

Re: Kamui Chalk si Gator review

Postby Sheno » Fri Feb 17, 2012 8:31 pm

Pt creta Kamui gasiti aici un test comparativ care mi se pare elocvent: http://www.youtube.com/watch?v=ekGhSBJGmSU

Omul este cat se poate de obiectiv si recunoaste pana la urma ca nu prea exista diferente de natura sa influenteze performanta in timpul jocului, ci doar o chestiune de feeling (care este o treaba subiectiva)... Vorba unora mai batrani:It`s not the chalk, it`s the stroke!!
Sheno
Balls Master
 
Posts: 130
Joined: Sat Dec 26, 2009 6:27 pm
Location: Bucuresti

Re: Kamui Chalk si Gator review

Postby madfox » Fri Feb 17, 2012 10:39 pm

Eu raman la parerea ca este clar cea mai buna creta din lume. Cred ca e o gluma sa o compari cu masters. Poate cu blue diamond. Am mare incredere in ea si cu siguranta prinde mai mult efect. . O am din august si e pe la jumatate deci tine destul de mult.
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Previous

Return to Descrieri Tacuri, Produse

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests