Porper Cut Rite

Spune si celorlalti parerile tale despre tacuri, produse, pastile, mese etc Cat mai multe informatii ajuta pe cei din comunitatea biliardului sa aleaga mai bine ! Daca te intereseaza parerile altora, fa o cautare inainte sa postezi o intrebare despre un produs. Poate vei afla mai repede informatii utile. ATENTIE : ACEASTA NU ESTE O SECTIUNE PENTRU RECLAME !

Porper Cut Rite

Postby madfox » Wed Dec 16, 2009 10:26 am

Tocmai am incercat-o acum cateva zile si mi se pare foarte tare pentru ultimele finisaje atunci cand schimbi o pastila sau cand ai o pastila umflata. Constructia nu permite sa intri in ferula, si asta este cel mai important lucru. Asa ca dupa ce mai iau din pastila instalata si ajung aproape de ferula, asta e unealta pe care o folosesc. N-as sfatui pe nimeni sa incerce capatul celalalt care se lauda ca rotunjeste perfect pastila. Mai mult rupe decat taie, asa ca n-ai vrea sa te trezesti cu pastila franjuri .....
7000.jpg
7000.jpg (10.18 KiB) Viewed 4252 times
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Porper Cut Rite

Postby madfox » Thu Dec 17, 2009 9:16 am

Am uitata sa mentionez, daca e o pastila inalta cum ar fi Kamui, unealta nu e buna, pentru ca partea care taie e mai mica...........................
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Porper Cut Rite

Postby arnydm » Thu Dec 17, 2009 10:36 am

Solutia ar fi o ascutitoare mai inainte? :lol:
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm

Re: Porper Cut Rite

Postby madfox » Thu Dec 17, 2009 10:55 am

Pai dau cu ascutitoarea, normal. Problema este ca la Cut Rite partea care taie e limitata, vezi poza. daca pastila este mai lunga decat asta atunci cand o folosesti iese pastila in straturi. Pe lungime LOL
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti


Return to Descrieri Tacuri, Produse

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests

cron