tacuri de spart

Spune si celorlalti parerile tale despre tacuri, produse, pastile, mese etc Cat mai multe informatii ajuta pe cei din comunitatea biliardului sa aleaga mai bine ! Daca te intereseaza parerile altora, fa o cautare inainte sa postezi o intrebare despre un produs. Poate vei afla mai repede informatii utile. ATENTIE : ACEASTA NU ESTE O SECTIUNE PENTRU RECLAME !

tacuri de spart

Postby costinu2000 » Sat Mar 17, 2012 7:57 pm

Salut! Trebuie sa aleg intre VIKING V175 FAT DADDY si LUCASI BIG BEULAH 2 si am nevoie de un sfat! Sunt la inceput am participat la 3 concursuri de amatori si vreau sa aprofundez fiindca mi-a intrat acest virus numit POOL direct in sange. Tin sa mentionez ca joc cu un tac LUCASI HYBRID H30 iar in curand o sa-mi vina si un LUCASI L2000JC pt JUMP.
Multumesc anticipat
Tac de joc - Wes Hunter
Break/jump - Mike Gulyassy, Sledgehammer
Jump cue - Tom Penrose
costinu2000
Jucator
 
Posts: 80
Joined: Sat Mar 17, 2012 7:37 pm
Location: Bucharest

Re: tacuri de spart

Postby AlexandruM » Sat Mar 17, 2012 8:13 pm

Inca odata, nu marca tacurilor face diferenta ci orele de antrenament si vointa de a te perfectiona. Oricare dintre ele va fi bun.
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Re: tacuri de spart

Postby costinu2000 » Sat Mar 17, 2012 8:31 pm

AlexandruM wrote:Inca odata, nu marca tacurilor face diferenta ci orele de antrenament si vointa de a te perfectiona. Oricare dintre ele va fi bun.


Stiu asta f bine(sper sa primesc ceva impresii de la cei care au folosit aceste tacuri sau cineva care este mai informat decat mine) dar ma gandeam asa din toate punctele de vedere(ca si o investitie) pt ca asa puteam sa-mi cumpar cel mai ieftin tac de spart sau un jump&break dar vreau neaparat sa iau un tac pt spart si unul pt jump....si sunt genul care nu-i place sa schimbe de asta in general caut sa iau ceva care sa fie de calitate sa se potriveasca si sa ma simt bine .Oricum multumesc pt raspuns
Tac de joc - Wes Hunter
Break/jump - Mike Gulyassy, Sledgehammer
Jump cue - Tom Penrose
costinu2000
Jucator
 
Posts: 80
Joined: Sat Mar 17, 2012 7:37 pm
Location: Bucharest

Re: tacuri de spart

Postby madfox » Sat Mar 17, 2012 8:56 pm

Pe mine nu m-a impresionat big belula. As merge cu Viking sau cu Gulyassy http://www.babysproshop.com/products_de ... uctID=1408 care are review forate bune pe azforum
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: tacuri de spart

Postby costinu2000 » Sat Mar 17, 2012 9:51 pm

[quote="madfox"]Pe mine nu m-a impresionat big belula. Pai atunci inseamna ca o sa inclin spre Viking Fat Daddy ca pretul este f bun 165$ si mai este doar o bucata.
Apropo de cursuri ,unde se mai fac cursuri in afara de London si Oxygen? din pacate Oxygen este cam departe de mine dar ...daca ma hotarasc cum fac cat ma costa si cand se tin cursurile?
Mersi frumos
Tac de joc - Wes Hunter
Break/jump - Mike Gulyassy, Sledgehammer
Jump cue - Tom Penrose
costinu2000
Jucator
 
Posts: 80
Joined: Sat Mar 17, 2012 7:37 pm
Location: Bucharest

Re: tacuri de spart

Postby Cristi » Wed Mar 21, 2012 12:53 pm

Am spart cu LUCASI BIG BEULAH si nu am fost multumit. Ti-as recomanda un fury, mcdermott stinger (astea sunt b/j)...iar daca ai destui bani un mezz...
Cristi
Balls Master
 
Posts: 271
Joined: Wed Dec 16, 2009 1:56 am
Location: Galati

Re: tacuri de spart

Postby Viking » Wed Mar 21, 2012 5:14 pm

Eu am vazut ca McDermott are unul numai pt spart si arata destul de infricosator. "Sledgehammer".
Joss Sneaky Pete 10-04
Cuetec Surge
User avatar
Viking
Hero Member
 
Posts: 502
Joined: Sat Feb 25, 2012 1:53 pm

Re: tacuri de spart

Postby oancea.cristian » Wed Mar 21, 2012 7:10 pm

costinu2000 wrote:Apropo de cursuri ,unde se mai fac cursuri in afara de London si Oxygen? din pacate Oxygen este cam departe de mine dar ...daca ma hotarasc cum fac cat ma costa si cand se tin cursurile?
Mersi frumos


Parca am citit ceva de genul acesta pe pagina clubului Kings.
oancea.cristian
Pionier
 
Posts: 31
Joined: Fri Aug 26, 2011 5:10 pm
Location: Bucuresti

Re: tacuri de spart

Postby costinu2000 » Tue Mar 27, 2012 1:41 pm

multumesc pt raspunsuri...stiu ce pot aceste tacuri de spart Mezz si Sledgehammer dar nu am inca nivelul ca sa imi cumpar asa ceva ...asa ca sunt pe cale sa rezolv problema cu un prieten din America care o sa-mi faca un custom special pt mine( o sa-mi trimita niste modele sa alegem impreuna si o sa-mi faca ceva bun cu siguranta)cat despre cursurile din King's acum am vazut si eu pe pagina lor de net, desi prietenii mei care frecventeaza clubul se pare ca au uitat sa ma informeze :D
Tac de joc - Wes Hunter
Break/jump - Mike Gulyassy, Sledgehammer
Jump cue - Tom Penrose
costinu2000
Jucator
 
Posts: 80
Joined: Sat Mar 17, 2012 7:37 pm
Location: Bucharest

Re: tacuri de spart

Postby Viking » Sat Apr 21, 2012 7:07 pm

zilele trecute am ajuns prin IDM. Am jucat fro 20 de meciuri cu un prieten. Nu am avut tacul la mine asa ca am spart si am jucat cu acelasi tac. Cred ca era Brunswick dintr-o bucata. In afar ca n-am dat nici o bila cand am avut alba lipita de manta, m-am plimbat pe masa ca Efren in tinerete. Si cand spargeam se rupeau mantele. Erau doi muschiulosi cu impresii, ceva mai incolo. M-au intrebat daca e frun sneaky pete "de spart" :lol:
Joss Sneaky Pete 10-04
Cuetec Surge
User avatar
Viking
Hero Member
 
Posts: 502
Joined: Sat Feb 25, 2012 1:53 pm

Next

Return to Descrieri Tacuri, Produse

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests

cron