Sfaturi in alegerea unei mese

Spune si celorlalti parerile tale despre tacuri, produse, pastile, mese etc Cat mai multe informatii ajuta pe cei din comunitatea biliardului sa aleaga mai bine ! Daca te intereseaza parerile altora, fa o cautare inainte sa postezi o intrebare despre un produs. Poate vei afla mai repede informatii utile. ATENTIE : ACEASTA NU ESTE O SECTIUNE PENTRU RECLAME !

Sfaturi in alegerea unei mese

Postby LordGhimy » Sun May 27, 2012 4:00 pm

Bunaziua! Sunt nou pe aici asadar imi cer scuze daca am postat unde nu trebuia. Sunt un amator al biliardului si doresc sa imi cumpar o masa pentru acasa.Tin sa mentionez ca nu vreau una competitionala, vreau sa joc cu prietenii, rudele, deci pentru distractie. AS dori:
1. in primul rand, am spatiu disponibil de 3,8m / 6 m.
2. As dori sa ma incadrez in suma de 500 de euro, stiu ca e modesta, dar atat imi permit. As fi dispus sa recurg si la mese second-hand.
3. As dori ca masa sa vina cu 2 tacuri, creta, bile si triunghi.
Ce imi puteti recomanda avand in vedere cele de mai sus?
LordGhimy
Pionier
 
Posts: 1
Joined: Sun May 27, 2012 3:49 pm

Re: Sfaturi in alegerea unei mese

Postby AlexandruM » Sun May 27, 2012 8:50 pm

Avand in vedere cele de mai sus ti-as recomanda o masa cu dimensiunea 7''. La aceasta dimensiune altceva decat un "bar box" (masa cu fise) nu prea ai cum sa gasesti. Pentru joc recreational este cea mai buna optiune. Eu am avut in posesie asa o masa si desi are unele dezavantaje, pentru relaxare este cea mai buna solutie. Incearca sa intrebi prin localurile de la tine din zona, daca nu vand mesele lor. Masa pe care am avut-o eu a fost cumparata de la un restaurant care a decis sa renunte la ea.De asemenea verifica si ofertele de pe siturile locale de specialitate, dar ma indoiesc ca vor avea ceva sa propuna la acest pret. Ai grija sa te asiguri ca masa are placa de ardezie si nimic altceva decat ardezie.
Cat priveste tacurile, betele care vor veni cu masa cu siguranta vor arata jalnic si te vor indispune, cu costuri reduse sunt sigur ca vei putea gasi 2 tacuri de vanzare aici pe forum. Oricum sa te feresti de chinezariile vandute pe unele siteuri autohtone.

In rest, succes la achizitie si sa speram ca dintr-un joc recreational, biliardul se va transforma intr-o pasiune. Iar daca ai de gand sa pastrezi masa mult timp nu e pacat sa mai bagi ceva bani si sa cumperi una de calitate, care va sluji multi ani.
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Re: Sfaturi in alegerea unei mese

Postby madfox » Mon May 28, 2012 9:31 pm

La 500 de euro nu poti lua decat o chinezarie, dar gasesti si foarte decente. Intreaba la probiliard, spune ca ai vb cu Iulian
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti


Return to Descrieri Tacuri, Produse

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests