Aramith Tournament Balls

Spune si celorlalti parerile tale despre tacuri, produse, pastile, mese etc Cat mai multe informatii ajuta pe cei din comunitatea biliardului sa aleaga mai bine ! Daca te intereseaza parerile altora, fa o cautare inainte sa postezi o intrebare despre un produs. Poate vei afla mai repede informatii utile. ATENTIE : ACEASTA NU ESTE O SECTIUNE PENTRU RECLAME !

Aramith Tournament Balls

Postby Val » Wed Jan 06, 2010 7:31 pm

A jucat cineva cu noul tip de bile de la Aramith (Tournament).
Au o reclama destul de interesanta [rezista mai mult in timp (40 de ani, home use, de parca le-a testat cineva atat ;) ), nu uzeaza postavul etc.] si au si un design placut.
Ca design se situeaza undeva intre Aramith Pro Cup si Brunswick Centenial [au cerculete negre, de fapt doua semicercuri, in jurul cifrelor].

Desigur si pretul este pe masura, cam 125-150% fata de Aramith Pro Cup.

Oare merita cumparate la o asa diferenta de pret fata de Pro Cup? :?
"It's easier to correct a shot gone wrong with proper technique, than a shot that went in with bad technique" - Mika Immonen

Play: Southwest
Break: Mezz PB Pro + H shaft
Jump: Mezz AirDrive
Case: JB Case 3x4
Val
Balls Master
 
Posts: 275
Joined: Wed Dec 16, 2009 10:27 am
Location: Bucuresti

Re: Aramith Tournament Balls

Postby mristea » Wed Jan 06, 2010 8:06 pm

Eu am jucat de cateva ori cu ele - mi-am comandat de pe Seybert's si mi-au ajuns acum vreo 10 zile.
Inainte aveam Super Aramith Pro - si dupa ce mi-am pus postav Simonis la masa am observat ca Aramith Pro imi ard postavul de fiecare data cand dau mai in forta.Asa ca mi-am comandat aceste Aramith Tournament - si pana acum sunt super multumit, pentru ca nu imi ard postavul, cel putin deocamdata. Am fost atent in special la spargere, si nu ramane nici un punct alb in locul unde pozitionez alba pentru spart.
Si design-ul este mai interesant decat la Aramith Super Pro, dar asta e mai putin important.

Mi-am luat si Simonis X1 - instrument pentru curatirea postavului. E chiar marfa si asta - 'suge' creta de sub postav, si nu e nevoie sa mai perii / aspiri postavul.

Mihnea
mristea
Jucator
 
Posts: 55
Joined: Sat Dec 19, 2009 5:30 pm


Return to Descrieri Tacuri, Produse

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests