As vrea sa imi iau un tac...

Spune si celorlalti parerile tale despre tacuri, produse, pastile, mese etc Cat mai multe informatii ajuta pe cei din comunitatea biliardului sa aleaga mai bine ! Daca te intereseaza parerile altora, fa o cautare inainte sa postezi o intrebare despre un produs. Poate vei afla mai repede informatii utile. ATENTIE : ACEASTA NU ESTE O SECTIUNE PENTRU RECLAME !

As vrea sa imi iau un tac...

Postby dreqonline » Thu Jan 14, 2010 5:28 pm

Ma bate gandul sa schimb Artemisu' care aproape ca face 3 ani cu un tac nou. Ca buget ma incadrez pe undeva pe la 6-700 lei. Din ce am citit Predatoru' anuleaza destul de mult din deflectie insa este cu mult peste bugetul meu. Lucasi, McDermott au si ei ceva din tehnologia asta?
George
dreqonline
Jucator
 
Posts: 62
Joined: Wed Jan 06, 2010 5:35 pm
Location: Bucuresti

Re: As vrea sa imi iau un tac...

Postby Mircea » Thu Jan 14, 2010 7:22 pm

Salut,

Eu folosesc de putina vreme un McDermott cu shaft I2 si pot sa iti spun ca mi-a placut maxim de la prima utilizare (care a avut loc la Muscoiul 4 :D). Intre timp m-am si obisnuit un pic cu el si am crescut vizibil (cel putin vizibil pentru mine :D) in joc. Partea proasta e ca numai shaft-ul e vreo 200 USD+transport, asta daca nu gasesti vreunul SH, deci iesi un pic din buget. Ce "noutate" mi-a mai placut teribil a fost pastila Moori Medium, trebuie sa mentionez ca inainte pe coceanul meu de tac aveam o pastila de carton presat cam tare si nu ma ajuta prea mult. Ai putea incerca un McDermott cu shaft standard - imi pare ca are Hustler un Massey Rocket frumos la rubrica Vanzari-Cumparari (parca si Madfox avea unul la un moment dat) pe care sa pui o pastila medium si cred ca vei simti o diferenta.

Mai gasesti pe la Birdy (e si el membru aici pe forum) McDermotturi noi - si-a luat un prieten acum vreo saptamana de la el un Sunrise foarte dragalas.

Ma rog, mai sunt multi pe aici pe forum care se pricep mult mai bine ca mine, asa ca ma opresc aici.

Bafta!
Mircea
Jucator
 
Posts: 53
Joined: Wed Dec 16, 2009 1:58 pm

Re: As vrea sa imi iau un tac...

Postby madfox » Thu Jan 14, 2010 8:51 pm

Daca vrei tehnologie incorporata poti sa te uiti aici: http://cgi.ebay.com/Lucasi-L-H30-Hybrid ... 334d05106a
De la predator in bugetul asta poti sa prinzi poate ceva la mana a doua, un sneaky pete sau ceva 5k.
Fara LD shaft, McDermott e recomandabil sau un custom simplu. Maine imi soseste un Sneaky Pete facut in State, poti sa citesti mai multe la sectiunea vanzari.
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: As vrea sa imi iau un tac...

Postby dreqonline » Sat Jan 16, 2010 12:28 pm

Scuze ca nu prea am avut timp sa intru zilele astea si sa raspund la topic.
@mircea: Am damblaua sa fie nou tacul si deja tind sa ma indrept catre un Lucasi, feedback-ul este ca ar fi mai tare ca McDermott :)
@madfox: Hybridul asta arata cam boombastic, asa ca de discoteca; tacul asta de mai jos este exact ce imi doresc ca design

RED mi-a aratat tacul asta http://cgi.ebay.com/Lucasi-L-D6-Black-FREE-2x2-HARD-CASE-AND-EXTRAS_W0QQitemZ230418995820QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item35a60ada6c#ht_3627wt_939 care imi place foarte mult si ma gandesc sa il comand zilele astea.
George
dreqonline
Jucator
 
Posts: 62
Joined: Wed Jan 06, 2010 5:35 pm
Location: Bucuresti

Re: As vrea sa imi iau un tac...

Postby costin81 » Fri Apr 09, 2010 11:26 am

Salut!Ce parere aveti de tacurile Kruger,mai exact seria GS 100/200/300.Merita investitia?Caut un tac bun,accesibil ca pret,pt o amatoare de biliard.
costin81
Pionier
 
Posts: 3
Joined: Sun Mar 21, 2010 1:00 pm

Re: As vrea sa imi iau un tac...

Postby Val » Fri Apr 09, 2010 3:20 pm

Costin,

Eu am unul KR03. L-am scos si la vanzare mai demult, dar nu m-am preocupat prea mult sa-l dau.
Daca vrei sa il incerci pentru a-ti face o idee despre Kruger, ne putem vedea la Muscoi 5. Da-mi un semn si il aduc.

Ca informare generala, Kruger este linia de tacuri scoasa de Oliver Ortmann in diferite grade de calitate. Nu sunt in categoria tacurilor scumpe, dar mie mi se pare ca joaca bine.

Eu l-am tunat cu un Z2 si am fost foarte multumit de el. De fapt ... sunt inca, dar nu mai joc cu el pentru ca mi-am luat ceva din cu totul alta liga.
"It's easier to correct a shot gone wrong with proper technique, than a shot that went in with bad technique" - Mika Immonen

Play: Southwest
Break: Mezz PB Pro + H shaft
Jump: Mezz AirDrive
Case: JB Case 3x4
Val
Balls Master
 
Posts: 275
Joined: Wed Dec 16, 2009 10:27 am
Location: Bucuresti

Re: As vrea sa imi iau un tac...

Postby costin81 » Fri Apr 09, 2010 6:25 pm

Merci,Val!Daca reusesc sa imi eliberez cateva ore zilele astea sa vin sa il vad te anunt.Daca nu...informatiile date ma ajuta oricum sa ma orientez.;)
costin81
Pionier
 
Posts: 3
Joined: Sun Mar 21, 2010 1:00 pm


Return to Descrieri Tacuri, Produse

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests