Pastile

Spune si celorlalti parerile tale despre tacuri, produse, pastile, mese etc Cat mai multe informatii ajuta pe cei din comunitatea biliardului sa aleaga mai bine ! Daca te intereseaza parerile altora, fa o cautare inainte sa postezi o intrebare despre un produs. Poate vei afla mai repede informatii utile. ATENTIE : ACEASTA NU ESTE O SECTIUNE PENTRU RECLAME !

Re: Pastile

Postby madfox » Sat Nov 27, 2010 10:26 pm

:lol: marse ca de obicei direct la tinta
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Pastile

Postby arnydm » Sat Nov 27, 2010 11:22 pm

marse wrote:Coane, te-ai dat batut rapid, ar trebui sa iei la rand toate pastilele si sa le lipesti si invers, sa vezi ce se intampla. Parerea mea!


Mai tradator de mare, Mc-uri si alte lucruri sfinte... pentru P3-escu din tine iti aduc aminte ca nu haina ( pastila ) face pe om ( tac ) asa ca fiecare sac ( tac ) are peticul ( pastila ) sau deci daca TACeai filozof PASTILAr ( alea muuulte, stii tu care ) ramaneai! :D :lol: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm

Re: Pastile

Postby marse » Sat Nov 27, 2010 11:26 pm

Era doar o gluma coane.
---------------------
www.biliard-tv.ro
marse
Admin
 
Posts: 164
Joined: Tue Dec 15, 2009 3:21 pm
Location: Bucuresti

Re: Pastile

Postby arnydm » Sat Nov 27, 2010 11:32 pm

marse wrote:Era doar o gluma coane.

Idem... chiar credeai ca ma suparam eu pe tine?!? Dar nu m-a lasat sufletu' sa nu te ating oleaca sub centura... stii tu... pusca si cureaua lata... :D :D :D
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm

Re: Pastile

Postby madfox » Sun Nov 28, 2010 10:30 am

Ma bate gandu sa trec inapoi la Predator, am gasit un P2 la pret f OK pe AZ. Am sa ii pun o pastila Nurofen de raceala si gripa ametita cu praf de pusca :lol:
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Pastile

Postby arnydm » Sun Nov 28, 2010 10:48 am

madfox wrote:Ma bate gandu sa trec inapoi la Predator, am gasit un P2 la pret f OK pe AZ. Am sa ii pun o pastila Nurofen de raceala si gripa ametita cu praf de pusca :lol:



Alt PrAdator... au ceva special in ele tacurile astea?
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm

Re: Pastile

Postby madfox » Sun Nov 28, 2010 10:53 am

Au laser tridimesnional si joaca singure. tehnologie, frate, tehnologie
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Pastile

Postby arnydm » Fri Jul 29, 2011 3:26 pm

La momentul actual pot spune ca am "definitivat" pastilele pe cele 3 shafturi... astfel: I3 are Kamui Black SS si este cea mai tocita dintre toate ( se va schimba in viitorul apropiat tot cu SS ); shaftul standard McDermott are pe el un Kamui Original Medium care ( la cat il folosesc si cat de dura este pastila ) s-ar putea sa ma tina toata viata iar maciuca are un Emerald Green care este pe post de pastila-break... sparge aproape la fel de bine ca una de profesie dar are avantajul ca oricand poti juca cu ea! :) Asadar la mine nu se mai anunta schimbari majore pentru o buna perioada de timp... insa pot spune cateva cuvinte despre Kamui Original Medium. Care este tare ca piatra. Pastila aia este indestructibila... daca n-as fi vazut cu ochii mei acel M de pe ea bagam mana in foc ca este H, de fapt Super H! :) Pentru un jucator care vrea sa simta acel "zvac" pe care il are bila alba in momentul loviturii este ideala, bila alba pleaca acompaniata de acel sunet specific... si pleaca bine de tot! Mie unul mi se pare foarte greu de controlat o lovitura care trebuie sa taie mai mult de 50% din suprafata bilei... cu o astfel de pastila ar trebui sa joci numai din unghiuri ascutite ca sa poti emite pretentii de control ceea ce la mine sigur nu este cazul... cat despre Emerald... pretul este foarte bun pentru ceea ce ofera, singurul defect pe care il are pastila montata de mine este faptul ca se misca intre straturile inferioare. Ori este veche si straturile de piele si-au pierdut calitatea data de laminare ori acest lucru se datoreaza folosirii pe post de pastila montata pe un tac de spart... desi ma indoiesc ca acesta este motivul, exemple concrete fiind Kamui Black SS si Original Medium pe care le-am folosit in aceleasi circumstante o buna perioada de timp si nu am patit rusinea asta... dar... cine stie?!? La joc se comporta bine... nu am executat prea multe lovituri cu ea ca sa-mi dau seama ce si cum insa poti juca fara probleme cu ea atat timp cat nu fortezi lovitura. M-am cam saturat de montat pastile si probat ( am constatat ca oricat de atent ai fi fara un strung pana la urma tot te atingi de ferula si o zgarai ) asa ca ma autoexclud din postura de cobai-pastilar! :))
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm

Re: Pastile

Postby madfox » Thu Aug 11, 2011 9:59 am

Am in probe un Elk Master preparat de manzatu pe principiul Milk Dud presat. Se comporta destul de bine si parca dupa 2-3 ore prinde si mai bine pe bila alba. Destul de infundat la retur, la celelalte sunt super multumit. Un mediu clasic...
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Pastile

Postby pictoras » Thu Aug 11, 2011 8:26 pm

madfox wrote:Am in probe un Elk Master preparat de manzatu pe principiul Milk Dud presat. Se comporta destul de bine si parca dupa 2-3 ore prinde si mai bine pe bila alba. Destul de infundat la retur, la celelalte sunt super multumit. Un mediu clasic...


Astea pe care le-am facut pt tine sunt presate mai putin (mediu) , trebuie sa joci putin cu ele sa se aseze bine pe tac. Au sa se lase putin la inceput si trebuie sa le intretii , dar dupa ce s-au asezat sunt beton.
pictoras
Moderator
 
Posts: 69
Joined: Thu Dec 17, 2009 11:37 pm

PreviousNext

Return to Descrieri Tacuri, Produse

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests

cron