Mezz Magic Ball Rack

Spune si celorlalti parerile tale despre tacuri, produse, pastile, mese etc Cat mai multe informatii ajuta pe cei din comunitatea biliardului sa aleaga mai bine ! Daca te intereseaza parerile altora, fa o cautare inainte sa postezi o intrebare despre un produs. Poate vei afla mai repede informatii utile. ATENTIE : ACEASTA NU ESTE O SECTIUNE PENTRU RECLAME !

Mezz Magic Ball Rack

Postby marse » Wed Dec 16, 2009 1:04 pm

Stie cineva ceva de chestia asta? Pare ciudat rau, nu prea inteleg, se rup alea si raman pe masa?!

http://mezzcues.us/blog/2009/12/mezz-us ... ball-rack/

Marse over and out
---------------------
www.biliard-tv.ro
marse
Admin
 
Posts: 164
Joined: Tue Dec 15, 2009 3:21 pm
Location: Bucuresti

Re: Mezz Magic Ball Rack

Postby Val » Wed Dec 16, 2009 2:56 pm

Este o intreaga dezbatere pe aceasta tema pe Easy Pool Tutor. Se pare ca se pune rama aia pe masa si se aseaza bilele pe ea [in locurile indicate prin gauri]. Se sparge si se ridica rama de pe masa dupa spart sau in cursul jocului, dupa ce nu mai este nicio bila care sa incomodeze ridicarea.

Ei spun/garanteaza ca rama poate fi lasata pe masa pe toata durata jocului si nu incomodeaza modul in care ruleaza bilele. Este foarte subtire, dar nu stiu daca este chiar atat de subtire incat sa afectee in niciun fel.

Din ce am citit, este mai groasa decat o simpla foaie de hartie.
"It's easier to correct a shot gone wrong with proper technique, than a shot that went in with bad technique" - Mika Immonen

Play: Southwest
Break: Mezz PB Pro + H shaft
Jump: Mezz AirDrive
Case: JB Case 3x4
Val
Balls Master
 
Posts: 275
Joined: Wed Dec 16, 2009 10:27 am
Location: Bucuresti

Re: Mezz Magic Ball Rack

Postby vladmin » Wed Dec 16, 2009 5:59 pm

Salut,

Va recomand cu incredere acest produs. Il folosesc la sala de fiecare data pentru 9/10 bile si merge perfect. Nu am avut pana acum nici o singura problema. Bilele sunt parca lipite si este cel mai bun rack pe care il pot face. Pana cand Delta-13 o sa fie disponibil in toate salile de biliard cu siguranta asta e cea mai buna optiune. Parerea mea :)
vladmin
Pionier
 
Posts: 5
Joined: Wed Dec 16, 2009 5:57 pm

Re: Mezz Magic Ball Rack

Postby Mircea » Wed Dec 16, 2009 6:33 pm

Eu nu m-am prins cum functioneaza... Oare l-om gasi si pe la ATD sau numai comandat de pe net? Cat costa?
Mircea
Jucator
 
Posts: 53
Joined: Wed Dec 16, 2009 1:58 pm

Re: Mezz Magic Ball Rack

Postby dragos_drls » Wed Dec 16, 2009 7:58 pm

Mircea, nici eu nu m-am prins care e treaba la inceput, asa ca ia de aici: http://www.youtube.com/watch?v=akkS7b9tEbs
Sincer, mi se pare foarte tare, dar am oarecare rezerve in privinta deformarii dupa cateva spargeri.
dragos_drls
Pionier
 
Posts: 28
Joined: Wed Dec 16, 2009 10:01 am

Re: Mezz Magic Ball Rack

Postby marse » Wed Dec 16, 2009 9:28 pm

Intr-adevar, super tare! imi inchipuisem ceva diferit, cum sunt pachetele alea de cate 6 beri timisoreana tinute de chestia aia de plastic... :lol: dar asa...make sense... Thanx for the link!

M.
---------------------
www.biliard-tv.ro
marse
Admin
 
Posts: 164
Joined: Tue Dec 15, 2009 3:21 pm
Location: Bucuresti

Re: Mezz Magic Ball Rack

Postby madfox » Thu Dec 17, 2009 9:05 am

La 8 $ cred ca se va deforma dupa ceva timp. Ideea este ca ar fi foarte util, ca pe la noi triunghiurile nu prea fac bine bilele. Ar fi interesant sa aducem cateva.
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Mezz Magic Ball Rack

Postby arnydm » Thu Dec 17, 2009 10:34 am

madfox wrote:pe la noi triunghiurile nu prea fac bine bilele.


Din cate stiu eu nu triungiurile fac bilele ci unul care isi zice jucator... :lol: :lol: :lol: Ideea era ca se pot face decent si cu triunghiurile noastre cu putin efort dar nah... Sincer nu prea vad vreun club care sa puna la dispozitia jucatorilor altceva in afara "traditionalului" triunghi... dar pe cont propriu... pare o solutie destul de ieftina. Eu unul mi-as dori un postav marcat astfel incat sa nu trebuiasca sa caut din priviri locul unde ar trebui asezate bilele, mi-as mai dori eu multe dar nu se prea poate... :(
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm

Re: Mezz Magic Ball Rack

Postby madfox » Thu Dec 17, 2009 10:52 am

Normal ca e nevoie de jucator. Dar la majoritatea sunt prost confectionate. Intre primele 3 bile ramane mai mereu un spatiu generos. Asta daca te intereseaza sa te uiti la ele, daca nu te uiti e perfect ............ :lol:
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Mezz Magic Ball Rack

Postby arnydm » Thu Dec 17, 2009 11:02 am

Corect... mai bine nu te uiti sau cel mai bine le faci cu ochelari de soare! :lol: :lol:
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm

Next

Return to Descrieri Tacuri, Produse

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests