Inlocuire shaft McDermott

Spune si celorlalti parerile tale despre tacuri, produse, pastile, mese etc Cat mai multe informatii ajuta pe cei din comunitatea biliardului sa aleaga mai bine ! Daca te intereseaza parerile altora, fa o cautare inainte sa postezi o intrebare despre un produs. Poate vei afla mai repede informatii utile. ATENTIE : ACEASTA NU ESTE O SECTIUNE PENTRU RECLAME !

Inlocuire shaft McDermott

Postby surubelru » Thu Jun 20, 2013 1:08 am

Salutare,
Am primit zilele acestea un tac de la o ruda din Sua ( McDermott billiard pool cue stick Bengal M82B ) am sa pun mai jos si linkul
http://www.askabilliards.com/p8328/McDe ... _info.html

Tacul arata impecabil, problema este ca shaftul este putin stramb pe varf si as dori sa va cer parerea daca il pot schimba cu unul de la o alta firma deoarece nu imi permit unul original gen G-core ( bugetul meu ar fi de maxim 300 ron ); nu sunt incepator dar nici avansat nu sunt.
Va rog daca se poate o sugestie de unde as putea cumpara un shaft care sa se potriveasca pe el fie chiar si SH.
Merci si astept un raspuns.
surubelru
Pionier
 
Posts: 2
Joined: Thu Jun 20, 2013 12:49 am

Re: Inlocuire shaft McDermott

Postby AlexandruM » Thu Jun 20, 2013 7:15 am

Incearca sa iei legatura cu Mihai Pasarica, poate te ajuta cu o solutie. Daca nu, poti cumpara un tac din seria Lucky, ii dai jos shaftul si il montezi pe tacul tau, iar shaftul stramb il pui pe buttul de Lucky si ai si tac de spart.
Daca vrei un shaft LD, poti gasi pe AZ oferte de s/h pe la 120-150$. Nu merita un shaft G-Core banii pe care ii cer unii din vanzatorii autohtoni.
Sau posteaza in sectiunea de vanzari-cumparari poate are cineva pe acasa shafturi de rezerva si vrea sa le vanda.
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Re: Inlocuire shaft McDermott

Postby Cristi » Thu Jun 20, 2013 8:18 am

Am eu un shaft de mcdermott. Shaftul este cel standard de pe tacul din seria Professional: Mcdermott Lance. Specificatii: 29"; North American Hard Rock maple, Pin 3/8x10 stainless steel, Tip 13mm Triangle, medium hard , Collar Impact Control Ring. Nu prezinta decat mici semne de uzura pt ca nu prea am jucat cu el, preferand shaftul predator 314-2. Daca esti interesat astept o oferta de la tine. Numai bine.
Cristi
Balls Master
 
Posts: 271
Joined: Wed Dec 16, 2009 1:56 am
Location: Galati

Re: Inlocuire shaft McDermott

Postby surubelru » Thu Jun 20, 2013 8:41 am

Oferta nu sunt in masura sa iti fac pt ca nu ma pricep. Cel mai bine este sa ii faci tu un pret si vedem atunci.
Merci pt raspunsurile prompte.
surubelru
Pionier
 
Posts: 2
Joined: Thu Jun 20, 2013 12:49 am


Return to Descrieri Tacuri, Produse

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron