Tacuri de spart

Spune si celorlalti parerile tale despre tacuri, produse, pastile, mese etc Cat mai multe informatii ajuta pe cei din comunitatea biliardului sa aleaga mai bine ! Daca te intereseaza parerile altora, fa o cautare inainte sa postezi o intrebare despre un produs. Poate vei afla mai repede informatii utile. ATENTIE : ACEASTA NU ESTE O SECTIUNE PENTRU RECLAME !

Tacuri de spart

Postby marse » Mon Jan 25, 2010 8:03 pm

Hello everybody!

Caut un tac de spart in viitorul apropiat, si vroiam sa aud cateva pareri pertinente... la diverse paliere de buget (deh, criza...). Am avut un McDermott Stinger (care acu e la Mircea), dar as incerca si altceva... Any suggestions?

Marse over and out.
---------------------
www.biliard-tv.ro
marse
Admin
 
Posts: 164
Joined: Tue Dec 15, 2009 3:21 pm
Location: Bucuresti

Re: Tacuri de spart

Postby Cristi » Mon Jan 25, 2010 8:23 pm

Eu am spart de cateva ori cu un Fury(nu mai tin minte ce model era) si mi s-a parut misto...
Cristi
Balls Master
 
Posts: 271
Joined: Wed Dec 16, 2009 1:56 am
Location: Galati

Re: Tacuri de spart

Postby Sheno » Mon Jan 25, 2010 8:27 pm

Cu putin noroc in wkndul care vine ne vom da cu parerea impreuna despre Mezz PB care ar trebuia sa fie pe drum. Mie mi-a placut foarte mult la Val si asta a contat cel mai mult.

Din tacurile cu care am mai spart , mi-au placut foarte mult Predatorul BK 1 cu shaft 314 pe el al lui Cartof (parca mai teapan decat BK2, care mi s-a parut un pic mai flexibil) si Sneakie Pete-ul de break al lui George P., adus de madfox acum doua saptamani: lovitura solida, tacul se simtea ca dintr-o bucata, zgomotul pe bila nu era chiar atat de accentuat ca fenolicele de pe Stinger sau Fury.
Sheno
Balls Master
 
Posts: 130
Joined: Sat Dec 26, 2009 6:27 pm
Location: Bucuresti

Re: Tacuri de spart

Postby marse » Mon Jan 25, 2010 8:37 pm

@Sheno: e Power Break sau PB2 ?!
---------------------
www.biliard-tv.ro
marse
Admin
 
Posts: 164
Joined: Tue Dec 15, 2009 3:21 pm
Location: Bucuresti

Re: Tacuri de spart

Postby Sheno » Mon Jan 25, 2010 8:43 pm

Este PB2.
Sheno
Balls Master
 
Posts: 130
Joined: Sat Dec 26, 2009 6:27 pm
Location: Bucuresti

Re: Tacuri de spart

Postby marse » Mon Jan 25, 2010 8:44 pm

Pai iti doresc tot norocu' posibil sa dam cu el in weekend :lol:
---------------------
www.biliard-tv.ro
marse
Admin
 
Posts: 164
Joined: Tue Dec 15, 2009 3:21 pm
Location: Bucuresti

Re: Tacuri de spart

Postby Val » Mon Jan 25, 2010 11:25 pm

Dintre tacurile de serie, Mezz PB2 mi se pare foarte bun. Este mai scurt insa cu 10 cm decat un tac normal si asta reprezinta pentru multi un dezavantaj. Pentru mine este ok.
"It's easier to correct a shot gone wrong with proper technique, than a shot that went in with bad technique" - Mika Immonen

Play: Southwest
Break: Mezz PB Pro + H shaft
Jump: Mezz AirDrive
Case: JB Case 3x4
Val
Balls Master
 
Posts: 275
Joined: Wed Dec 16, 2009 10:27 am
Location: Bucuresti

Re: Tacuri de spart

Postby madfox » Tue Jan 26, 2010 12:17 am

Frate dak dai banii pe mezz, eu zic sa incerci si un Bk. Sunt cluburile pline ia de la unu si smardeste cateva bile.
Daca nu, ia unu custom, si dak nu e bun il punem pe masa de operatie si facem un Tackenstein :lol: Ar fi bine sa aducem si un OB Break, ca nu are nimeni pana acum.
Desi sfatul meu e sa inveti sa spargi constant si dupa aia sa iti comanzi functie de ce lovitura iti construiesti. Capisci ?
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Tacuri de spart

Postby Cristi » Tue Apr 13, 2010 6:53 pm

O recomandare de tac break/jump ieftin?

Din ce am citit pe unele forumuri straine tacurile J&J break/jump sunt bune si au un pret imbatabil...Ce stiti despre ele?
Pe langa acest tac imi face cu ochiul si un Fury sau Stinger... care credeti ca e cea mai buna alegere?
Cristi
Balls Master
 
Posts: 271
Joined: Wed Dec 16, 2009 1:56 am
Location: Galati

Re: Tacuri de spart

Postby Sheno » Wed Apr 14, 2010 6:18 pm

Cristi, daca vei veni sambata la Muscoi, vei gasi o intreaga ``menajerie`` de tacuri de spart concentrata in jurul meselor de joc pe care sunt convins ca vei putea sa le studiezi temeinic.
Nu stiu daca vreunul dintre participanti are J&J break/jump, dar imi amintesc ca Mircea are un Stinger, iar Adi-Colanusus da cu un Fury.
Insa cu siguranta merita sa incerci cat mai multe tacuri posibile ca sa iti faci o parere serioasa.
Inainte sa mi-l cumpar pe al meu am incercat tacurile de spart pe care le-am gasit la majoritatea prietenilor: Predatoare de mai multe feluri, Mezz, Lucasi, McD, Fury, custom-uri. Dintre toate cel mai mult mi-au placut un Predator BK, generatia mai veche, cu pastila din piele (al lui Cristi - Cartof), si Mezz-ul PB2. Cu ocazia testelor m-am convins totodata ca nu erau diferente intre tacurile acelasi model mai noi si cele foarte vechi (care eventual trecusera si pe la mai multi proprietari), si probabil in materie de tac de break este o optiune viabila si cumpararea unui second-hand (ele fiind construite din start pe ideea unei rezistente mai mari decat cele de joc: shafturi mai tepene, ferule/pastile mult mai dure).
Sheno
Balls Master
 
Posts: 130
Joined: Sat Dec 26, 2009 6:27 pm
Location: Bucuresti

Next

Return to Descrieri Tacuri, Produse

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests

cron