Mezz MPC - D cu Z2

Spune si celorlalti parerile tale despre tacuri, produse, pastile, mese etc Cat mai multe informatii ajuta pe cei din comunitatea biliardului sa aleaga mai bine ! Daca te intereseaza parerile altora, fa o cautare inainte sa postezi o intrebare despre un produs. Poate vei afla mai repede informatii utile. ATENTIE : ACEASTA NU ESTE O SECTIUNE PENTRU RECLAME !

Mezz MPC - D cu Z2

Postby madfox » Tue Aug 20, 2013 1:01 pm

Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Mezz MPC - D cu Z2

Postby arnydm » Tue Aug 20, 2013 7:39 pm

Să-l stăpânești ( strunești ) sănătos! :)) Te-ai dat cu niponii... câh americanii, hă?!? :)))
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm

Re: Mezz MPC - D cu Z2

Postby madfox » Tue Aug 20, 2013 7:58 pm

Cah dai dracu ca ei face in China :lol: :lol: :lol: :lol:
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Mezz MPC - D cu Z2

Postby AlexandruM » Wed Aug 21, 2013 7:11 am

Asteptam impresii si dupa ce tacul a fost testat la masa de joc.
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Re: Mezz MPC - D cu Z2

Postby madfox » Thu Aug 22, 2013 9:13 am

Pai e testat la masa de joc merge foarte bine. de Z2 stiti cu totii, imbinarea cu butt mezz e interesanta.
ieri am trecut din nou la greutatea initiala dar am scos bumperul. Nu simteam lovitura, si nu stiam ce sa fac. Bumperless asa e pusca cu luneta. Am inceput sa fac mese daca nu goleam 2 beri !!!!
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Mezz MPC - D cu Z2

Postby AlexandruM » Thu Aug 22, 2013 11:54 am

Sa influenteze oare atat de mult bumper-ul? Pentru mine tacurile fara bumper sunt de neconceput, mi se par total neprotejate.

Acum, sincer, diferenta de joc intre Mezz si fostul tac de joc, este echivalenta cu diferenta de bani intre acestea?

Personal am impresia ca tacurile Mezz, sunt calitative, bune, dar un pic supraevaluate, uneori nejustificandu-se diferenta de bani destul de semnificativa comparativ cu alte tacuri.
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Re: Mezz MPC - D cu Z2

Postby arnydm » Thu Aug 22, 2013 8:08 pm

AlexandruM wrote:Acum, sincer, diferenta de joc intre Mezz si fostul tac de joc, este echivalenta cu diferenta de bani intre acestea?

Personal am impresia ca tacurile Mezz, sunt calitative, bune, dar un pic supraevaluate, uneori nejustificandu-se diferenta de bani destul de semnificativa comparativ cu alte tacuri.


Nu doar tu ai impresia aceasta... dar nu despre impresii vorbim aici ci despre acea liniște sufletească, siguranță, încredere, etc pe care o ai atunci când ai ceea ce ți-ai fi dorit... parcă este cu mult mai bun, parcă îl simți altfel, parcă e altceva! :) Cam asta a fost și senzația mea atunci când mi-am luat McD-ul cu I3... cu timpul luna de miere se cam duce... oricum ar fi și eu mi-aș dori un Mezz, sună altfel! :) Acum cu banii... altă discuție... dacă aș putea mi-aș lua personal vreo 5 tacuri, care mai de care mai pe gustul meu. Ideea este că nu diferența de bani este importantă cât mai ales senzația pe care o ai atunci când pui mâna pe un tac mai "lucrat"... probabil că precizia niponă îți oferă un feel aparte... cel puțin asta am simțit eu când am pus McD-ul meu Sword din seria Professional ( adică cică mai lucrat un pic față de cele din seriile Lucky, etc ) pe lângă No Name-ul ce-l aveam atunci... de la ochi la atingere aceiași senzație... parcă m-a vrăjit! :)) Eu nu l-aș numi supraevaluat decât dacă mă raportez la ceea ce-mi permit eu... pentru că nu aș da în veci 800 euro pe un tac... banii ăștia i-aș câștiga în 3-4 luni! :) Dar mi-ar place un Mezz...
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm

Re: Mezz MPC - D cu Z2

Postby madfox » Thu Aug 22, 2013 9:59 pm

Nu mi se par supraevaluate, se strica foarte greu fata de predator si lemnul e de foarte buna calitate. Lucratura e ... japoneza :) Este mult mai bun decat tacul vechi asta e sigur
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Mezz MPC - D cu Z2

Postby AlexandruM » Thu Aug 22, 2013 10:50 pm

madfox wrote: Este mult mai bun decat tacul vechi asta e sigur


In acest caz felicitari pentru noua achizitie si spor la bile.
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti


Return to Descrieri Tacuri, Produse

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests

cron