Probleme Kamui Black Soft

Posteaza experientele tale sau intrebari despre diverse categorii de reparatii ale tacurilor ( pastile, ferule, finisaje .... )

Probleme Kamui Black Soft

Postby pucer » Fri Oct 12, 2012 11:08 am

Salutare!
Am luat in martie un Poison Nitro 1 nou , avea pastila Sarin by Tiger medium. Dupa 6 luni si multe multe ore de joc au inceput miss cue-urile si cum am avut un Kamui Black Soft acasa, am si schimbat! Un prieten a luat un Kamui Black Soft din tara si nu a rezistat numai o saptamana fiindca pastila era prea tare si nu ia placut ( a schimbat cu SS si acum e ok ) , spunea el. Am zis asa, hai, ca poate ca a primit el o pastila "aftermarket :D ", eu desteptul am luat din SUA . Cum am zis, am schimbat si iataaaaaa, mi se pare prea tare, nu fac miss-uri dar mi se pare mult prea tare. Cateodata are si un sunet interesant, ascutit. M-am gandit si la creta (folosesc NTC rosu) , nu stiu, chiar nu stiu ce sa mai fac. Poate ar fi cel mai bine daca as pune iar un Sarin , pt ca mi-a placut! Dar eu desteptul m-am gandit ca Kamui e kamui!
Astept pareri din partea voastra!
MS
pucer
Balls Master
 
Posts: 118
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:15 am

Re: Probleme Kamui Black Soft

Postby arnydm » Fri Oct 12, 2012 11:08 pm

Fratele meu... astea nu sunt probleme ci doar chestii de gust, simț și alte cele... dacă tu spui că este tare ce să mai spun eu care am avut Kamui Original Medium? Ideea este să pui ce pastilă simți tu că se potrivește... dar pentru asta trebuie ca mai întâi să le folosești, adică să joci cu ele, adică să le ai pe shaft. O variantă cu S-ul tău ar fi să folosești un Tip Pik, ar mai afâna-o oleacă... merită încercat. Dacă nu... alta. Cea pe care o simți tu aproape de gustul tău.
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm

Re: Probleme Kamui Black Soft

Postby madfox » Sat Oct 13, 2012 12:44 pm

Da creta poate fi o problema, sincer iti spun. Kamui BS poate fi catalogat si tare, depinde ce curbura ii dai. Sunetul se va duce, cam dupa 30 de ore ea se asaza ca sa zic asa si nu se mai simte asa tare. Sparge cu ea.Mai da-i timp sfatul meu, e o pastila foarte buna.
Poate are dreptate si Arndym si tie iti cam plac cele moi, sa se afunde pastila in bila alba.
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Probleme Kamui Black Soft

Postby pucer » Sun Oct 14, 2012 2:36 am

Asa! Multumesc fratiilor! O sa incerc tot ce mi-ati recomandat.
Muktumesc mult!
pucer
Balls Master
 
Posts: 118
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:15 am

Re: Probleme Kamui Black Soft

Postby pucer » Sun Oct 14, 2012 2:38 am

Ahh si referitor la probleme. E o problema pt mine fiindca am mai avut Black soft pe un tac mult mai slab si nu am avut nici o problema. Si acum nu am inteles de ce nu e ok.
pucer
Balls Master
 
Posts: 118
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:15 am

Re: Probleme Kamui Black Soft

Postby arnydm » Mon Oct 15, 2012 4:10 pm

Ideea cu tacul mai slab sau mai bun este greșită. Ceea ce spui tu acolo este în mod cert o consecință a construcției shaftului și a butt-ului... ca să înțelegi mai bine gândește-te că shaftul de McDermott era doar din lemn de arțar, întreg, nelipit și fără altele, cu alte cuvinte mai elastic... cel de Poison probabil că are o construcție gen Predator, cu bucăți lipite între ele, mai rigid cu alte cuvinte, și tocmai de aceea simți altfel pastila... ea preia energia transmisă și o propagă prin tac spre mâna care îl mânuiește... senzația de tare nu vine de la pastilă cât de la tacul în sine, cam asta este explicația.
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm

Re: Probleme Kamui Black Soft

Postby pucer » Mon Oct 15, 2012 8:15 pm

hmm, la asta nu am gandit inca, adica stiam ca nu o sa fie la fel, dar nu am citit niciodata despre asta. Ms mult! ;)
pucer
Balls Master
 
Posts: 118
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:15 am


Return to Reparatii

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests