Montaj Pastila Pe metal

Posteaza experientele tale sau intrebari despre diverse categorii de reparatii ale tacurilor ( pastile, ferule, finisaje .... )

Montaj Pastila Pe metal

Postby sneaky_spy234 » Fri Sep 27, 2013 6:30 pm

Am montat o pastila pe duraluminiu, Ce urmeaza e o poveste buna, chiar interesanta. Si o pun eu cu lipici cyanoacrilat pe baza de gel, mai exact Loctite, si la prelucrare :x :x ,surpiza, ma trezesc ca imi sare.pun mana pa telefon si incep sa sun oameni mai experimentati ca mine sa rezolv problema, dar dau de doua solutii, fie ma duc la Policolor si iau un adeziv de 200 lei la 1 KG, bicomponent, care lipeste , si cel mai alunecos peste, sau folosesc un bicomponent ce se intareste mai greu, dar am de asteptat la el. Aleg varianta cu bicomponentul, care pe eticheta zice 2 H , exclus Poxipol, se sfaramiteaza, E vorba de Un adeziv ce rezista la 170 KGF si avantajul lui e ca are timp sa "muste " din material, pentru ca asta face adezivul cand se produce lipitura. Si pun adezivul pe ambele parti , dar avut grija sa nu pun un strat prea subtire, ca altfel degeaba il pui , si apoi asteapta sa vezi minunea de a doua zi.
Prelucrez pastila si iese bine, testat daca nu cade,BUN si livrat clientului.
sneaky_spy234
Pionier
 
Posts: 15
Joined: Sat Jan 14, 2012 9:09 pm

Re: Montaj Pastila Pe metal

Postby madfox » Sat Sep 28, 2013 10:06 am

Pentru ce ai pune o pastila pe duraluminiu ?
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Montaj Pastila Pe metal

Postby felician » Sun Sep 29, 2013 7:28 am

@madfox: E vorba de o pastila de algocalmin, aia nu merge decat cu duraluminiu :))))))
felician
Jucator
 
Posts: 53
Joined: Sat Feb 04, 2012 8:03 am

Re: Montaj Pastila Pe metal

Postby sneaky_spy234 » Sun Sep 29, 2013 2:51 pm

Stiu Madfox ca ai ramas un pic surprins, dar din materialul asta era tacul si practic nu aveam ce sa ii fac, arata precum o lanseta, si tare m-as fi dus cu el dupa dusmani, chiar aveam ce rupe pe ei.In rest ce sa va zic, spor la bile, si nu in ultimul rand si printre femei.
sneaky_spy234
Pionier
 
Posts: 15
Joined: Sat Jan 14, 2012 9:09 pm


Return to Reparatii

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests