IDM

Vrei sa mergi la bile si nu stii cu cine ? Lanseaza provocarea aici. Sa vedem cine se incumeta ! Apoi spune-ne si noua ce s-a intamplat, cine a furat-o, cine a castigat ............................

Re: IDM

Postby marse » Sat Dec 26, 2009 6:15 pm

Mai degraba ca o albinutza :) tinand cont ca jucam subtire, de vacantza, chiar sunt curios sa joc cu 10mm pe shaft... sigur nu se intzeapa bilele?!
---------------------
www.biliard-tv.ro
marse
Admin
 
Posts: 164
Joined: Tue Dec 15, 2009 3:21 pm
Location: Bucuresti

Re: IDM

Postby Val » Sat Dec 26, 2009 7:34 pm

De intepat nu se inteapa, dar daca nu joci foarte atent, jocul incepe sa semene cu "unde dai si unde crapa". Alba tinde sa capete o traiectorie numai de ea stiuta, foaaaarte fascinanta, pana ajungi sa dai cu basca de sol.
"It's easier to correct a shot gone wrong with proper technique, than a shot that went in with bad technique" - Mika Immonen

Play: Southwest
Break: Mezz PB Pro + H shaft
Jump: Mezz AirDrive
Case: JB Case 3x4
Val
Balls Master
 
Posts: 275
Joined: Wed Dec 16, 2009 10:27 am
Location: Bucuresti

Re: IDM

Postby madfox » Sun Dec 27, 2009 11:17 am

Ar fi interesant sa mai joc cu shafturi asa subtiti. Pe vremuri jucam intr-un bar cu un shaft cred ca era de 10 mm. O tempora ......
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: IDM

Postby Val » Sun Dec 27, 2009 11:50 am

Madfox,
Te astept in King's pe 29-30 sa le incerci pe ale mele.
Poate imi dai si un sfat despre niste pastile noi pentru ferule atat de subtiri. Btw, ferulele sunt ca niste saibe, scurte si fara capac. Nici nu stiu de pastile am pe shafturi la momentul asta, dar un experiment este oricand binevenit.
"It's easier to correct a shot gone wrong with proper technique, than a shot that went in with bad technique" - Mika Immonen

Play: Southwest
Break: Mezz PB Pro + H shaft
Jump: Mezz AirDrive
Case: JB Case 3x4
Val
Balls Master
 
Posts: 275
Joined: Wed Dec 16, 2009 10:27 am
Location: Bucuresti

Sambata 2.01.2010

Postby RED » Fri Jan 01, 2010 7:17 pm

Este cineva disponibil incepand de dimineata 9.00?
Daca sunteti si nu va convine IDM-ul propuneti altceva..si poate imi convine alternativa.
RED
Balls Master
 
Posts: 138
Joined: Tue Dec 15, 2009 8:02 pm
Location: Bucuresti

Re: IDM

Postby Val » Sun Jan 03, 2010 5:32 pm

Red,
Niciun feedback de sambata asta?! Nu ne lasa fara impresii :) !!!
"It's easier to correct a shot gone wrong with proper technique, than a shot that went in with bad technique" - Mika Immonen

Play: Southwest
Break: Mezz PB Pro + H shaft
Jump: Mezz AirDrive
Case: JB Case 3x4
Val
Balls Master
 
Posts: 275
Joined: Wed Dec 16, 2009 10:27 am
Location: Bucuresti

Re: IDM

Postby RED » Sun Jan 03, 2010 7:59 pm

Val wrote:Red,
Niciun feedback de sambata asta?! Nu ne lasa fara impresii :) !!!


Deci - pentru tine Laponezule - incepusem sa cred (atunci cand a sunat ceasul dimineata) ca nu are rost sa mai plec deoarece nimeni nu-mi confirmase vre-o prezenta la biliard.
Totusi m-am ridicat din pat, mi-am luat mobilul si sa vezi....sunaaaa. Era Adi-S care ma intreba (cu scuzele de rigoare pentru sunatul asa de dimineata) daca merg la biliard.
Ce vreti mai mult?...in 30 min., pe o ploaie urata si rece, ma imbarc in masina respectivului cu directia IDM. Mai aflu ca si Adi-L mai vine cu un amic (dar ca vor juca doar impreuna).
Ajngem, luam masa si nici nu apuc sa desfac tacurile..cand taarrrr mobilul (taarrr pe muzica pe Rammstein)..si acolo George (aici il gasiti sub nikul de piong)..isi anunta si el prezenta.
Incep provocarile, frameurile curg..cand la masa alaturata cine apare?....Alex - Muscoiul Sef impreuna cu un prieten.
Urari - felicitari - amenintari, etc in ritmul cunoscut tie, toate astea subliniind o zi desavarsita.
Una peste alta (doamne cat imi place sa spun asta)...apare si piong, jocul se incinge, avem parte si de ratari si de lovituri imposibile....numai eu de cate ori m-am bucurat de un safe reusit la george de atatea ori l-a spulberat , Adi-S avand norocul stiintei lui George de a face bilele bagandu-i 9-le de 2 ori din spart. Si cand toate mergeau bine....Sheno ma "deranjeaza" si el cu un telefon in care ne anunta de prezenta-i in ora urmatoare.
Asa ca....astfel fiind spuse...daca de dimineata eram ferm convins ca biliardul pe ziua asta e compromis...acum eram inconjurat de prieteni. Nu aduce ziua ce aduce ora - bine spusa vorba asta veche.
Rand pe rand au plecat toti ramanand doar eu cu Sheno...unde am incins niste seturi primul la 15 apoi la 10 iar pe la ora 17 am spart gasca, declarandu-ma multumit peste masura de ziua avuta.
Desigur au fost si momente hilare destule...toate ti le voi spune mai Val cand ne vom revedea, si ti-am mai recuperat ceva din arsenalul tau de lupta....habar nu ai ce...te las sa fierbi fiindca nu-ti voi divulga ce.
Multumesc tuturor, m-am simtit bine si sper s-o luam de la capat sambata urmatoare.
Am zis!
RED
Balls Master
 
Posts: 138
Joined: Tue Dec 15, 2009 8:02 pm
Location: Bucuresti

Re: IDM

Postby Val » Sun Jan 03, 2010 8:54 pm

Frumoasa zi. Imi pare rau ca nu am fost prezent. Cat despre noua recuperare din arsenalu-mi, nu am nici cea mai vaga idee. Asa ca m-ai facut curios.
Oricum, o sa rezist eroic pana imi recuperez toate item-urile de la tine.
"It's easier to correct a shot gone wrong with proper technique, than a shot that went in with bad technique" - Mika Immonen

Play: Southwest
Break: Mezz PB Pro + H shaft
Jump: Mezz AirDrive
Case: JB Case 3x4
Val
Balls Master
 
Posts: 275
Joined: Wed Dec 16, 2009 10:27 am
Location: Bucuresti

Re: IDM

Postby Val » Tue Jan 05, 2010 10:15 pm

Astazi am avut un intermezzo cu RED in IDM. Ne-am intalnit pe la 11 si am stat pana pe la 4 jumate. Am avut timp sa jucam 4 seturi de bila 9, primul la 10, pe care ni le-am impartit frateste 10-7, 9-10, 8-10, 10-8. Nu am avut niciun run sau break toata ziua, dar au fost unele lovituri extraordinare, precum si niste ratari de gradinita.

Ar fi de mentionat o revenire a mea in setul 2 de la 4-9 la 9-9 dupa care am pierdut in decisiv bagand alba la 7 si o revenire a lui RED in setul 3 de la 6-3. De asemenea, am avut o zi buna pentru loviturile cu manta, care au intrat intr-o foarte mare proportie fata de alte zile.

O zi foarte reusita, cu biliard bun si cu o cadenta sustinuta (fara pauze si timpi morti). Abia astept urmatoare zi de bile... :P
"It's easier to correct a shot gone wrong with proper technique, than a shot that went in with bad technique" - Mika Immonen

Play: Southwest
Break: Mezz PB Pro + H shaft
Jump: Mezz AirDrive
Case: JB Case 3x4
Val
Balls Master
 
Posts: 275
Joined: Wed Dec 16, 2009 10:27 am
Location: Bucuresti

Re: IDM

Postby Sheno » Fri Jan 29, 2010 5:42 pm

Daca tot avem un ragaz pana la ``Best of Slobozia``, propun sa lucram la sudarea echipei ca sa ne cunoastem mai bine, sa ne acomodam si sa dobandim niste automatisme de echipa experimentata, sa impartim sarcinile in echipa si responsabilitatile tactice. Propun IDM-ul, cat mai devreme, ca e liniste, nu e fum si cafeaua vine imediat... si daca tot mergem pana acolo, ce-ati zice sa ne aducem si tacurile ca poate ne vine cheful de cateva frame -uri ??
Sheno
Balls Master
 
Posts: 130
Joined: Sat Dec 26, 2009 6:27 pm
Location: Bucuresti

PreviousNext

Return to PROVOCARI PE POSTAV

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests