uN NOU INCEPUT - COMUNICAT OFICIAL

Re: uN NOU INCEPUT - COMUNICAT OFICIAL

Postby pucer » Mon Feb 27, 2012 11:11 am

Salut!
Aveti locatiiu pt Ardealul de Nord?
pucer
Balls Master
 
Posts: 118
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:15 am

Re: uN NOU INCEPUT - COMUNICAT OFICIAL

Postby madfox » Mon Feb 27, 2012 7:47 pm

Deocamdata nu
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: uN NOU INCEPUT - COMUNICAT OFICIAL

Postby pucer » Wed Mar 07, 2012 10:26 pm

ceva noutati? Am vazut ca un muntenia incepe balul. La noi (Ardeal Nord) nu se stie inca nimic?
pucer
Balls Master
 
Posts: 118
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:15 am

Re: uN NOU INCEPUT - COMUNICAT OFICIAL

Postby madfox » Thu Mar 08, 2012 9:53 pm

Inca nu dar nu e neaparat sa inceapa in acelasi timp
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: uN NOU INCEPUT - COMUNICAT OFICIAL

Postby pucer » Fri Mar 09, 2012 1:12 am

Ahaaa, bine. Ca m-am gandit ca mai avem 3 saptamani si inca nu stim nimic concret, dar asa e ok, mai avem timp.
pucer
Balls Master
 
Posts: 118
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:15 am

Re: uN NOU INCEPUT - COMUNICAT OFICIAL

Postby xelize » Tue Jun 19, 2012 10:54 am

Mult succes in toate proiectele viitoare va doresc!
xelize
Pionier
 
Posts: 1
Joined: Tue Jun 19, 2012 10:50 am

Re: uN NOU INCEPUT - COMUNICAT OFICIAL

Postby madfox » Tue Jun 19, 2012 11:10 am

Multumim, sper sa ne ajutati si dvs la promovarea sportului biliard cu articole si de ce nu prezenta la concursuri ...
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: uN NOU INCEPUT - COMUNICAT OFICIAL

Postby Parintele » Tue Oct 02, 2012 9:10 am

Cred ca ar fi o idee buna sa avem si alte concursuri oficiale "de puncte" care sa se contorizeze pentru sportivi.
Cum ar fi SCL sau alte concursuri, atent organizate de alte cluburi.
In felul asta ar creste diversitatea si competitia dar si implicarea. Pentru ca in loc sa vii doar o data la o luna, o luna si ceva la etapa, sportivii ar fi mai angrenati in activitatea competitionala.
Parintele
Pionier
 
Posts: 6
Joined: Tue Oct 02, 2012 9:06 am

Re: uN NOU INCEPUT - COMUNICAT OFICIAL

Postby AlexandruM » Tue Oct 02, 2012 2:26 pm

Ideea e buna, dar sa nu uitam ca sportivii nu sunt doar din Bucuresti si alte orase mari, concursuri de puncte mai dese, desi ar fi binevenite, din punct de vedere al spiritului competitional, ar fi destul de costisitoare pentru cei din afara marelor orase, prin urmare prezenta lor la concursuri mult mai scazuta. SA nu uitam ca e posibil c aaceste concursuri sa coincida cu alte concursuri de talie nationala, jucatorii fiind pusi in situatia de a alege sa piarda sau nu puncte in clasament.
Pe de alta parte din experienta acestui an, prezenta la ultimele etape a fost si asa scazuta, lumea fie nu vrea, fie nu poate, fie considera ca nu mai este nevoie sa vina.

PS In opinia mea, in urma marei finale si a concluziilor intregului an competitional, cred ca e posibil ca la anul sa avem nu 6 etape, ci 7 sau chiar de ce nu 8 etape.
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Re: uN NOU INCEPUT - COMUNICAT OFICIAL

Postby Parintele » Wed Oct 03, 2012 9:16 am

Intr-adevar, daca s-ar organiza doar in orasele mari s-ar ajunge la discrepante mari in ce priveste numarul de puncte si clasamentul.
Dar se pot organiza, de exemplu, in cluburile unde se tin si etapele de Nationala.

Deocamdata nu s-a impregnat mentalitatea de sportiv, in adevaratul sens al cuvantului. Cred ca prezenta mai scazuta la ultimele etape a fost si din cauza ca 2 au fost in vara (august/sept) cand unii au fost in vacanta iar altii in concediu iar la ultima etapa probabil multi au considerat ca nu mai are sens sa se prezinte.

Dar daca am organiza un "Masters" sau eu stiu ce alt turneu de puncte, cred ca se pot concepe la cluburile din tara calendare competitionale de cateva etape pe un an intreg. Si in functie de inscrieri sa fie flexibili. Se poate formaliza "Champions League", care sa preia numele fiecarui club organizator, cum e in Bucuresti SCL.

Incet incet sper sa ajungem si noi cu acest sport la nivel european si progrese sunt, anul asta au fost destui romani si la Burgas, cred ca si la Arta la calificari pt Treviso s-a strans numarul de sportivi necesar...ne-ar mai prinde bine un Best of the East organizat la noi sau de ce nu o etapa de Eurotour :)

De fapt ideea esentiala de la care plecasem este ca majoritatea sportivilor legitimati pleaca din start ca nu vor ajunge in finala, pentru ca varfurile se cunosc...Daca ar fi mai multe competitii oficiale, de puncte, poate ar avea mai multi, multe sanse. Mai ales cei seriosi, care se prezinta constant si isi dau interesul.
Parintele
Pionier
 
Posts: 6
Joined: Tue Oct 02, 2012 9:06 am

Previous

Return to FEDERATIA ROMANA DE BILIARD-POOL

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests