Birdy's Tournaments 2010

Birdy's Tournaments 2010

Postby birdy » Tue Jan 12, 2010 1:36 pm

Bine v-am gasit pasionati veritabili ai biliardului !
Presupun ca majoritatea ma cunoasteti dupa cei cativa ani buni de organizat concursuri in King's ( inca de la deschiderea clubului ) si de asemenea din postura de vanzator de tacuri.
Nu am o parere prea optimista legata de viitorul pe termen scurt si mediu al concursurilor tinand cont in special de situatia economica generala ( criza lu' peste ) , dar pt nucleul dur de jucatori format in tot acest timp ma simt dator sa continui cu concursurile. Totusi, unele modificari sunt necesare :

- taxa de inscriere scade la 40 ron

- voi organiza doar concursuri de Bila 9 cu restrictii de participare pt jucatorii de top Cristea , Babken , Braga , Viziru , Raul.

- concursurile nu vor mai fi bilunare, ci o data la 3 sapt sau chiar o data pe luna .

- sistemul de joc se mentine : piramida dubla pana la primii 16 ( sau 8 ) urmata de piramida simpla pana la capat . In cadrul piramidei duble se joaca primul la 5 , iar meciurile din piramida simpla primul la 7; cu spargere alternativa.

- fondul de premiere este format exclusiv pe baza taxelor de inscriere astfel ca valoarea premiilor va fi direct proportionala cu numarul participantilor.

GATA cu vorbaria , sa trecem la fapte : SAMBATA ( 16 IAN ) PRIMUL CONCURS PE ANUL ACESTA , ORA DE INTALNIRE 10:30AM ( la 11 incepe efectiv jocurile dupa strangerea taxelor si tragerea la sorti ) !
birdy
Pionier
 
Posts: 4
Joined: Tue Jan 12, 2010 1:05 pm

Re: Birdy's Tournaments 2010

Postby Sheno » Tue Jan 12, 2010 3:04 pm

Salut, Birdy, si bine ai venit!

Am observat si eu ca de vreo cateva luni a scazut foarte mult interesul pentru concursuri. Sper sa fie mai bine anul acesta.
Sheno
Balls Master
 
Posts: 130
Joined: Sat Dec 26, 2009 6:27 pm
Location: Bucuresti

Re: Birdy's Tournaments 2010

Postby Mircea » Tue Jan 12, 2010 3:10 pm

Concursurile sunt open? Adica poate orice soim al patriei sa vina cu manecile suflecate :D ?
Mircea
Jucator
 
Posts: 53
Joined: Wed Dec 16, 2009 1:58 pm

Re: Birdy's Tournaments 2010

Postby madfox » Tue Jan 12, 2010 8:54 pm

Ai grija, acum esti pionier Mircea :D Da pentru cei care nu se numesc Ovidiu sau Braga , da. Deci te poti duce linistit.
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Birdy's Tournaments 2010

Postby Mircea » Wed Jan 13, 2010 1:41 pm

Pai parca as merge, ca n-am mai prestat de mult. Mai veniti si altii, sa ne incingem pe acolo? Don Juliano, dupa cum mi-ai zis sa ma duc inteleg ca nu te prind pe acolo? Nu-i frumos, in calitate de Muscoi Alpha trebuie sa ne reprezinti :D
Mircea
Jucator
 
Posts: 53
Joined: Wed Dec 16, 2009 1:58 pm

Re: Birdy's Tournaments 2010

Postby birdy » Fri Jan 22, 2010 10:58 am

Cu ceva intarziere vin si rezultatele concursului cu nr I din King's club pe 2010 organizat de subsemnatul. Usor usor incep sa se miste lucrurile, pot spune ca cei 20 de jucatori prezenti au creat o atmosfera f buna de concurs, spectacolul a fost la el acasa.
Premiile au fost mai mici avand in vedere ca si taxa de inscriere s-a micsorat la 40 RON, astfel : loc 1 - 320 RON , loc 2 - 180 RON , loc 3-4 - 100 RON.
Castigatorul acestei etape se numeste Coca Isidor, se vede treaba ca s-a pregatit ceva de sarbatori si nu a stat doar cu carnatii si vinu' in fata :D

S-a jucat piramida dubla pana la primii 8 , meciurile din piramida finala de 8 fiind urmatoarele :

- sferturi :

Ciolea Cristian - Tudor Daniel 7-4
Tudor Mihai - Toader Marian
Coca Isidor - Rizica Dragos 7-5
Neculai George - Steriu Dinca 7-6

- semifinale:

Ciolea Cristian - Toader Marian 5-7
Coca Isidor - Neculai George 7-3

- finala : Toader Marian - Coca Isidor 5-7

Meciuri stranse , dramatism , tensiune , valori apropiate si rasturnari de situatie, intr-un cuvant 9-BALL cu restrictii de participare.


Clasament etapa :

1. Coca Isidor
2. Toader Marian
3-4. Ciolea Cristian
3-4. Neculai George
5-8. Tudor Daniel
5-8. Tudor Mihai
5-8. Rizica Dragos
5-8. Steriu Dinca
9-12. Simion Virgil
9-12. Tudor Emilian
9-12. Amet Gener
9-12. Son Nicolae
13-16. Vasilache Alex
13-16. Lupu Marian
13-16. Dodoc Tudor
13-16. Marineci Ionut
17-20. Niculae Gheorghe
17-20. Rusu Cristian
17-20. Radulescu Daniel
17-20. Jumuga Mircea

Urmatoarea etapa peste 3 saptamani ( 6 februarie ) !!!
birdy
Pionier
 
Posts: 4
Joined: Tue Jan 12, 2010 1:05 pm

Re: Birdy's Tournaments 2010

Postby RED » Fri Jan 22, 2010 11:30 am

Frumos Birdy.
Am plecat si eu de acasa in dimineata aia cu tinta Kings....insa picioarele s-au indreptat automat in alta parte. Nu a fost sa fie...poate data viitoare.
Uitandu-ma pe clasament..observ printre altii si pe tanarul dragos (colegul nostru de pe forum) situat destul de bine. Ma bucur pentru reusitele lui..cat mai multe domnuleee.
Poate ne vedem maine prin Kings....am de rupt niste fashuri.
Am zis!

(Apropo...Birdy, stii cumva daca vor schimba curand postavul pe mese tinand cont ca se apropie marele concurs al estului la biliard?)
RED
Balls Master
 
Posts: 138
Joined: Tue Dec 15, 2009 8:02 pm
Location: Bucuresti

Re: Birdy's Tournaments 2010

Postby birdy » Fri Jan 22, 2010 11:40 am

RED nu stiu daca se vor schimba postavurile meselor in King's inainte de Best of the East, dar presupun ca da. Pentru un asemenea eveniment sunt sigur ca se vor intruni toate standardele necesare pentru buna desfasurare a unei competitii de anvergura la nivel european.

Sper ca data viitora sa nu-ti mai joace vreo festa picioarele si sa ajungi si tu la concurs . Bafta !
birdy
Pionier
 
Posts: 4
Joined: Tue Jan 12, 2010 1:05 pm

Re: Birdy's Tournaments 2010

Postby birdy » Wed Feb 03, 2010 10:01 am

Nu uitati, sambata ( 6 febr. ) la ora 10:30 AM a doua etapa a turneului de 9-ball cu restrictii doar in club King's. Taxa 40 ron !!!
birdy
Pionier
 
Posts: 4
Joined: Tue Jan 12, 2010 1:05 pm

Re: Birdy's Tournaments 2010

Postby Mircea » Fri Feb 05, 2010 7:05 pm

Conasii,
Va vad maine pe vreunu pe acolo sa dam in bile ca in caprioare pe autostrada? Ca eu ma duc cu speranta in suflet, poate poate iau si eu un frame.
Mircea
Jucator
 
Posts: 53
Joined: Wed Dec 16, 2009 1:58 pm

Next

Return to KINGS

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests