Recomandare tac disponibil 700

Spune si celorlalti parerile tale despre tacuri, produse, pastile, mese etc Cat mai multe informatii ajuta pe cei din comunitatea biliardului sa aleaga mai bine ! Daca te intereseaza parerile altora, fa o cautare inainte sa postezi o intrebare despre un produs. Poate vei afla mai repede informatii utile. ATENTIE : ACEASTA NU ESTE O SECTIUNE PENTRU RECLAME !

Recomandare tac disponibil 700

Postby jinxus007 » Fri Feb 01, 2013 3:33 pm

Salut, inainte sa deschid acest topic am citit celelalte topicuri asemanatoare dar din pacate ce cautau persoanele dinaintea mea nu era si ce cautam eu de aceea apelez la bunavointa voastra sa ma indrumati.

AM nevoie de o recomandare doresc sa-mi achizitionez un tac suma disponibila este in jur de 700 de ron +/- ceva dar acolo sa se invarta adica cam pe la 700 (Ex: nu-mi permit sa sar la 980). Pana in prezent am jucat ceva timp cu un tac Artemis gold care din pacate a decis sa ma lase in sensul ca a iesit din shaft imbinarea metalica ( bagat inapoi si lipit ) cand infilez ramane un mic spatiu de jumatate de milimetru deci lemnul din shaf cu but-ul nu mai fac contact ( doar partea metalica) si tacul si-a pierdut din proprietati. am jucat cu el asa o perioada dar m-am decis sa fac un efort si sa-mi achizitionez altcva.

Din alternativele gasite in jurul sumei de care dispun sunt:

- Mcdermontt cu shaft G core
- Poison NITRO 1
- Poison VX Triumph GTX
- Lucasi Hybrid Golf asta imi cam depaseste bugetul

Ce aprere aveti despre cele prezentate de mine, Exista alternative mai bune pe care eu nu le-am luat in considerare? Mi le puteti spune si mie va rog?

Referitor la preferintele mele personale, nu am prea mari nefiind un bun cunoscator. Nu am jucat niciodata cu un butt warped ( e scris corect?) cred ca nu o sa fie nici o problema, iar referitor la design Briz brizuri Nu as vrea sa fie un curcubeu in rest nu sunt pretentios la acest aspect,
Consider ca totusi shaftul este un pic mai important decat butt-ul si sper sa-mi pot imbunatatii jocul.

Sper ca nu am plictisit pe nimeni cu acest post.

Multumesc.
jinxus007
Pionier
 
Posts: 12
Joined: Fri Feb 01, 2013 2:59 pm

Re: Recomandare tac disponibil 700

Postby madfox » Sat Feb 02, 2013 12:04 am

Din pacate ca buget esti putin sub nivelul primelor tacuri tehnologizate noi, sneky pete de la predator sau ultra pete de la dominiak
Daca nu te grabesti poti prinde unul la mana a doua cu shaft predator.
Din ce ai prezentat mai sus cred ca Poison e mai ok
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Recomandare tac disponibil 700

Postby jinxus007 » Sat Feb 02, 2013 3:50 am

madfox wrote:Din pacate ca buget esti putin sub nivelul primelor tacuri tehnologizate noi, sneky pete de la predator sau ultra pete de la dominiak
Daca nu te grabesti poti prinde unul la mana a doua cu shaft predator.
Din ce ai prezentat mai sus cred ca Poison e mai ok


MErsi pt raspuns, din pacate si $$$ respectivi mi se par multi pt cat si cum joc eu, dar parca nu as mai cumpara un tac de 2-3 mil, ca am avut si mai mult de suma respectiva nu prea imi vine sa scot consider ca nu se merita la nivelul meu de joc.

referitor la Sh, da am vazut ca mai apare din cand in cand cate un tac mai accesibil la pret dar nus ce sa zic din ce e acum pe piata nimic nu se incadreaza in bugetul meu.
Eu am mentionat doua modele de poison la care din ele ai facut referire?
jinxus007
Pionier
 
Posts: 12
Joined: Fri Feb 01, 2013 2:59 pm

Re: Recomandare tac disponibil 700

Postby jinxus007 » Sun Feb 03, 2013 5:45 am

madfox wrote:Din pacate ca buget esti putin sub nivelul primelor tacuri tehnologizate noi, sneky pete de la predator sau ultra pete de la dominiak

Afirmatia de la tine ma pus un pic pe ganduri si te rog daca esti amabil imi poti spune cu cat ( din pct de vedere financiar) sunt sub nivelul tacurilor Ok? eu din ce am vazut Sneaky pete de la predator era undeva la 381 $ + transport, pe net iar dealer predator in ro este tatbiliard si la ei te sperii de preturi.

Se gasesc cumva la un pret mai bun ??
jinxus007
Pionier
 
Posts: 12
Joined: Fri Feb 01, 2013 2:59 pm

Re: Recomandare tac disponibil 700

Postby AlexandruM » Mon Feb 04, 2013 6:38 pm

La ce te referi cand scrii butt warped?
Daca ai in vedere tacurile fara ata, corect este wrapless.
Personal pentru suma alocata de tine as cauta ceva oferte de tacuri s/h de pe AZ, se gasesc o gramada de propuneri la preturi corecte, nu ca jafurile la drum mare de pe unele magazine de profil autohtone.

http://forums.azbilliards.com/showthread.php?t=306444
http://forums.azbilliards.com/showthread.php?t=302460
http://forums.azbilliards.com/showthread.php?t=304863
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Re: Recomandare tac disponibil 700

Postby pucer » Tue Feb 05, 2013 12:10 am

Eu am Nitro 1 si imi place foarte mult! In comparatie de ex cu un shaft predator eu zic ca nu e asa de rigid, insa sunt multi care nici nu vor ca shaftul sa fie rigid. tu stii cel mai bine ce iti place. Daca ai posibilitate incearca ceva inainte sa cumperi.
bafta!
pucer
Balls Master
 
Posts: 118
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:15 am

Re: Recomandare tac disponibil 700

Postby jinxus007 » Tue Feb 05, 2013 1:02 am

AlexandruM wrote:La ce te referi cand scrii butt warped?
Daca ai in vedere tacurile fara ata, corect este wrapless.
Personal pentru suma alocata de tine as cauta ceva oferte de tacuri s/h de pe AZ, se gasesc o gramada de propuneri la preturi corecte, nu ca jafurile la drum mare de pe unele magazine de profil autohtone.


Mersi mult pt Linkuri nu ma gandisem adica eu am incercat sa intru pe Az dar era server down sau ceva de genul acesta, si dupa nu am mai insistat,

Faceam referire la tacurile fata ata se pare ca am scris gresit,,mersi pt explicatie.

pucer wrote:Eu am Nitro 1 si imi place foarte mult! In comparatie de ex cu un shaft predator eu zic ca nu e asa de rigid, insa sunt multi care nici nu vor ca shaftul sa fie rigid. tu stii cel mai bine ce iti place. Daca ai posibilitate incearca ceva inainte sa cumperi.
bafta!


Din fericire un bun amic sa gandit sa-mi imprumute tacul lui predator e posibil sa fie cu 314-2 astfel am sa am ocazia sa il testez intre timp am mai dat cateva bile si cu un Mcdermont cu G-core si sper cat de curand sa stiu ce vreau.

Multumesc mult
jinxus007
Pionier
 
Posts: 12
Joined: Fri Feb 01, 2013 2:59 pm

Re: Recomandare tac disponibil 700

Postby DDarius » Thu Feb 07, 2013 10:03 am

Buna,
Vreau sa-mi cumpar un tac de biliard si n-am nici cea mai vaga idee despre ce specificatii sunt recomandate.
Nu vreau sa dau foarte multi bani, dar nici sa iau unul slab.
Ce ziceti? :D
DDarius
Pionier
 
Posts: 3
Joined: Thu Feb 07, 2013 9:52 am

Re: Recomandare tac disponibil 700

Postby AlexandruM » Thu Feb 07, 2013 10:31 am

DDarius
Pentru a veni cu unele sugestii, trebuie sa raspunzi la unele intrebari:
1) Tacul sa fie cu ata pe maner sau nu?
2) Design simplu sau mai sofisticat?
3) Dimensiuni, greutate neobisnuite?
4) Tipul de joint si filet?
5) Suma alocata?
6) Scopul achizitionarii tacului (joc ocazional, joc regulat)?
7) Tacul va fi folosit la spart sau nu?

De obicei la sume pina in 200 euro se recomanda McDermot, Players, Fury, unele Lucasi; 200-400 euro - Bear, Joss, Predator, Pechauer, McDermott; peste 500 euro - tacuri custom, sau de productie Mezz, Schon
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Re: Recomandare tac disponibil 700

Postby DDarius » Thu Feb 07, 2013 11:38 am

AlexandruM wrote:DDarius
Pentru a veni cu unele sugestii, trebuie sa raspunzi la unele intrebari:
1) Tacul sa fie cu ata pe maner sau nu?
2) Design simplu sau mai sofisticat?
3) Dimensiuni, greutate neobisnuite?
4) Tipul de joint si filet?
5) Suma alocata?
6) Scopul achizitionarii tacului (joc ocazional, joc regulat)?
7) Tacul va fi folosit la spart sau nu?

De obicei la sume pina in 200 euro se recomanda McDermot, Players, Fury, unele Lucasi; 200-400 euro - Bear, Joss, Predator, Pechauer, McDermott; peste 500 euro - tacuri custom, sau de productie Mezz, Schon

1. ce-i aia ata? :lol:
2. n-are importanta prea mare
3. ma adaptez la orice
4. habar n-am
5. sigur pana in 200 de euro :D , poate chiar in jur de 50 daca se poate :?
6. destul de regulat, in ultima vreme joc de 3-4 ori pe saptamana
7. nu neaparat, pot sa sparg cu tacul celor de acolo daca n-ar fi bun a meu pentru asa ceva :lol:
DDarius
Pionier
 
Posts: 3
Joined: Thu Feb 07, 2013 9:52 am

Next

Return to Descrieri Tacuri, Produse

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron