Arsenic 2

Spune si celorlalti parerile tale despre tacuri, produse, pastile, mese etc Cat mai multe informatii ajuta pe cei din comunitatea biliardului sa aleaga mai bine ! Daca te intereseaza parerile altora, fa o cautare inainte sa postezi o intrebare despre un produs. Poate vei afla mai repede informatii utile. ATENTIE : ACEASTA NU ESTE O SECTIUNE PENTRU RECLAME !

Re: Arsenic 2

Postby telecaster » Fri Apr 25, 2014 9:00 am

Multumesc :D
User avatar
telecaster
Pionier
 
Posts: 48
Joined: Thu Aug 09, 2012 9:16 pm

Re: Arsenic 2

Postby pucer » Fri Apr 25, 2014 9:39 am

Salutare
Da , nu este predator, dar este un tac foarte ok, parerea mea.
Am avut un nitro 1, diferenta este centrul de greutate, la AR2 e mai spre fata si parca are o vibratie mai mare.
La pretul asta, e cea mai buna varianta pana la 900-1000 de ron pt un tac nou, iaras, parerea mea :)
Wrap-ul este un fel de cauciuc, in nici un caz nu e piele sau imitatie de piele.
Pastila e una foarte ok, am incercat pe Nitro un Kamui BS, dar mi sa parut mult prea tare. Poate in viitor incerc si un moori medium sau un kamui SS.

bafta...
pucer
Balls Master
 
Posts: 118
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:15 am

Re: Arsenic 2

Postby telecaster » Fri Apr 25, 2014 1:53 pm

Msss
User avatar
telecaster
Pionier
 
Posts: 48
Joined: Thu Aug 09, 2012 9:16 pm

Re: Arsenic 2

Postby pucer » Wed Jan 27, 2016 10:49 am

Topicul nu mai e de actualitate dar asa dupa ceva timp jucat cu 314/2 pot sa spun ca Poisonul nu e un tac rau, pana la un 7-8 luni cu 314/2 am mai plans un pic dupa AR2. Parca iti da mai multa libertate Poisonul , predi mi se pare un pic prea rigid.
Nu stiu urmatorul tac ce va fi, dar Poisonul va fi pe lista :)
pucer
Balls Master
 
Posts: 118
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:15 am

Re: Arsenic 2

Postby amabilu » Wed Jan 27, 2016 3:35 pm

Nu o mai fi de actualitate topicul insa putem vorbi mai ales ca de Poison s au scris mult prea putine pe forumul asta,in Romania sunt umbrite de marca Predator.Nu stiu daca tu ai spus sau altcineva ca nu se prea aseamana Poison si Predator,asta e si parerea mea

Eu sunt chiar incantat de Poisonul meu desi am avut ceva emotii,cum o sa loveasca,cum o sa fie feelingul...Mi a placut mult de la prima atingere!Poate un pic prea discreta vibratia pentru gustul meu dar totusi vibreaza ,nu e mort.Mi a fost mare teama ca o sa se simta secatura marca predator dar nu mi se pare sec.Lemnul ala de balsa din shaft e ok ca umplutura din punctul asta de vedere.Nu are nici solid hit ul care imi place mie al unui wood to wood insa chiar si asa spun ca imi place mult lovitura lui pe care as cataloga o elastica.

L am dat si altor jucatori de curiozitate sa mi spuna o parere si rezultatele au fost interesante:doi posesori de McD amandoi cu G Core au avut opinii diferite:unul ca vibreaza mai mult decat al lui, celalalt ca nu vibreaza deloc,ca e mort.Apoi alti doi posesori de Predator,primul a fost surprins placut de cum joaca,al doilea cunoastea tacul ca are si gagica lui unul si la fel a zis ca e f ok de joc dar ca nu i place feelingul.E chestie de gust in judecarea unui tac ,m am convins inca o data.

Calitatea lucraturii e fara repros desi am vazut rateuri minore,era unul pe stoc la TAT cu diferenta foarte foarte mare la imbinare si bulletul negru oxidat asa ca am preferat sa comand altul care e perfect la imbinare.In rest totul perfect si fara repros la lucratura lui.

Per ansamblu eu zic ca isi merita banii fara discutie desi e un aspect extrem de important care trebuie asumat,acela de a juca cu doar cu shaftul Venom sau cu shaft Predator.Eu mi l am asumat insa altii daca vor sa incerce shafturi nu o pot face cu butt ul de Poison.

Singura curiozitate pe care o am e legata de deflectie.Nu am jucat cu LD uri si eu personal nu pot face comparatie.Am vazut ca Predatoristii nu au comentat negativ referitor la aspectul asta de unde am tras concluzia ca nu e dezastru mai ales ca vorbim de varf de 13.Asa ca te rog sa mi spui ce parere ai la capitolul asta.Tu ai avut Venom2 sau 1?

IMO spun iar ca Poisonul isi merita banii si este o afacere foarte buna pentru cine nu intentioneaza schimbarea shaftului.Aa,si sa nu uit de pastila Sarin cu care a venit,foarte buna mi se pare si aceasta.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Arsenic 2

Postby pucer » Sun Jan 31, 2016 3:57 pm

Da, cu siguranta merita toti banii!

De un an am un SP cu 314/2 , am zis sa incerc sa vad daca ma ajuta shaftul sau nu.Tacul este unul bun, nu se simte ca e un tac ieftin, dar... Pot sa spun ca feelingul e mult mai ok la Poison, imi place ca vibreaza mai mult. Ca si LD, cred ca 314/2 e mai performant insa nu toate lumea cauta acest lucru la un tac. Daca esti obisnuit cu un LD performant atunci va fi mai greu cu poison. Eu am inceput de la 0, cu un BCE de 85 de ron, apoi un McD Lucky de 350 ron iar dupa asta un Nitro 1 si un AR2 de la poison. Acum predatorul cu 314/2. Deci treptat am ajuns la un LD shaft performant. Nu mia luat foarte mult sa ma obsnuiesc cu niciunul, dar cu siguranta acomodarea cea mai grea si lunga a fost cu 314/2!!
Din pacate nu mai stiu exact daca AR2 venea cu shaft V2 dar pot sa-ti spun ca pe Nitro1 a fost sigur V1. Asta a fost mult mai rigid decat AR2-ul.
Pastila....daaa, dupa doua everesturi pe predator, 100% ca Sarin va fi urmatorul, imi lipseste mult. Sarinul eu pun undeva intre Kamui SS black si medium black (astea fiind incercate de mine mai mult timp)

Cu Ar2 am simtit ca am mai multa libertate, nu stiu cum sa zic, parca puteam sa dau aceeasi lovitura /aceeasi iesire cu diferenta de jumatate de pastila pe alba. Cu pred trebuie sa fiu mult mai atent. Daca as putea sa ma antrenez 20 de ore /sapt poate as avea o alta parere. Deci e relativ.

PS : am discutat mult cu multi despre pred vs poison. Raspuns de la un top 3 jucator de la noi din tara: " parca ai jucat mai bine cu poisonul" - poate spune totul ;)

As citi cu mare placere si eu alte review-uri de la posesori Predator / Poison.
pucer
Balls Master
 
Posts: 118
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:15 am

Previous

Return to Descrieri Tacuri, Produse

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests