Campionat de biliard amatori in Bucuresti pe 27.02.2010

Orice concurs international sau roman despre care merita discutat
Forum rules
Cei care doresc sa discute exclusiv despre acest concurs o pot face aici

Re: Campionat de biliard amatori in Bucuresti pe 27.02.2010

Postby marse » Thu Feb 11, 2010 7:06 pm

andrei, ceva vesti legate de sistemul de joc?
---------------------
www.biliard-tv.ro
marse
Admin
 
Posts: 164
Joined: Tue Dec 15, 2009 3:21 pm
Location: Bucuresti

Re: Campionat de biliard amatori in Bucuresti pe 27.02.2010

Postby andreipopa » Thu Feb 11, 2010 7:24 pm

dragos_drls wrote:eu sunt intampinat cu mesajul ''sorry, but this form is no longer accepting submissions'', asa ca am presupus ca sunt ocupate...


A fost o problema tehnica. S-a rezolvat si pot continua inscrierile. Multumesc mult ca mi-ai zis ;)
andreipopa
Pionier
 
Posts: 13
Joined: Tue Feb 09, 2010 9:48 pm

Re: Campionat de biliard amatori in Bucuresti pe 27.02.2010

Postby andreipopa » Thu Feb 11, 2010 7:26 pm

marse wrote:andrei, ceva vesti legate de sistemul de joc?


Regulamentul general este postat aici http://campionat-de-biliard.blogspot.com/search/label/Regulament dar pot interveni mici schimbari pana la inceperea campionatului cu rolul de imbunatatire a jocului. Le voi comunica din timp pe masura ce apar.
andreipopa
Pionier
 
Posts: 13
Joined: Tue Feb 09, 2010 9:48 pm

Re: Campionat de biliard amatori in Bucuresti pe 27.02.2010

Postby marse » Thu Feb 11, 2010 7:37 pm

aici nu inteleg: "Jocurile se vor desfasura in sistem play-off 2/3. Castigatorul a 2 meciuri din 3 jucate va continua campionatul, iar pierzatorul va parasi campionatul."

2 din 3 ce? Frame-uri? sau seturi la nu-stiu-cat?
---------------------
www.biliard-tv.ro
marse
Admin
 
Posts: 164
Joined: Tue Dec 15, 2009 3:21 pm
Location: Bucuresti

Re: Campionat de biliard amatori in Bucuresti pe 27.02.2010

Postby Cristi » Thu Feb 11, 2010 11:49 pm

Tare imi e ca o sa fie o abrambureala...pai 30 de jucatori sistem eliminatoriu? :roll: Cum se formeaza piramida? Ca de grupe sau altceva nu am vazut pomenit...

Si 2/3 cred ca e vb de cine castiga 2 frame-uri trece mai departe
Cristi
Balls Master
 
Posts: 271
Joined: Wed Dec 16, 2009 1:56 am
Location: Galati

Re: Campionat de biliard amatori in Bucuresti pe 27.02.2010

Postby arnydm » Fri Feb 12, 2010 6:17 am

Asteptati si voi pana sambata macar... fratele Red ii va oferi d-lui sfaturi utile in ceea ce priveste organizarea unui astfel de eveniment si mai mult ca sigur vor fi 32 de locuri. ( macar ) Se poate organiza o piramida cu 30 atat timp cat 2 au tur liber... :)) dar primul la 2 e tras de par... pentru frumusetea jocului cel putin 3 din 5 sau primul la 3 ar fi indicat ( se impaca si capra adica timp scurt din partea organizatorilor si varza adica dorinta de joc a participantilor plus lupul adica chibitul gen eu ). In alta ordine de idei initiativa merita laudata dar trebuie sa fie bine facuta pentru a atrage un nucleu de jucatori constanti... va pupa Jean! ;) :) :) :)
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm

Re: Campionat de biliard amatori in Bucuresti pe 27.02.2010

Postby marse » Fri Feb 12, 2010 7:14 am

Se joaca pe principiul "Primul la IDM", asa ca bagatzi viteza maxima in dimineata aia!!! :lol: :lol:
---------------------
www.biliard-tv.ro
marse
Admin
 
Posts: 164
Joined: Tue Dec 15, 2009 3:21 pm
Location: Bucuresti

Re: Campionat de biliard amatori in Bucuresti pe 27.02.2010

Postby impdcl » Fri Feb 12, 2010 10:41 am

Din cate stiu eu, alora din IDM nu prea le plac adunarile din astea ad-hoc (adica sa se organizeze concursuri, ask Birdy !!), doar daca s-a vorbit si sunt de acord cu acest eveniment. Primul la 2 e chiar naspa ... pe bune acum, daca ar fi fost un turneu de snooker mai mergea dar si asa e prea putin .... pp ca acest concurs va incepe dimineata, la prima ora, si cel mai probabil vor sa termine pana in ora 13:00 ....ca se dubleaza tariful la masa :lol: :lol: :lol:
impdcl
Jucator
 
Posts: 73
Joined: Sun Dec 20, 2009 11:30 pm

Re: Campionat de biliard amatori in Bucuresti pe 27.02.2010

Postby madfox » Fri Feb 12, 2010 11:44 am

Salut. Stie cumva IDM de initiativa ta ? Sunt cam rai baietii ..... Oricum orice initiativa in domeniul asta o salutam cu respect.
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Campionat de biliard amatori in Bucuresti pe 27.02.2010

Postby andreipopa » Thu Feb 25, 2010 2:50 pm

Campionatul se va sustine in KINGS si nu in IDM cum s-a anuntat initial din urmatoarele motive: dorinta mai multor participanti, atmosfera mai "prietenoasa", discutia cu managementul clubului pe care si eu am avut-o. Fiind prima editie pe care o voi organiza, cu siguranta se vor aduce imbunatatiri la editiile viitoare. Nu inteleg de ce premierea starneste atatea controverese. Poate nu toata lumea arata ca Arnold :lol: si cred ca putina miscare aduce lucruri bune in viata fiecaruia...Vor fi sponsorizari diferite la fiecare editie a campionatului si poate va fi pe placul tuturor urmatoarea editie...pastrez premiile ca surpriza ;) Cu siguranta nu vor veni efectiv toti participantii anuntati asa ca probabil vom fi mai putin de 32. Va tin la curent....dupa campionat! Regulamentul general este aici http://campionat-de-biliard.blogspot.com/search/label/Regulament
andreipopa
Pionier
 
Posts: 13
Joined: Tue Feb 09, 2010 9:48 pm

PreviousNext

Return to CONCURSURI OPEN

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest