Adio? Nou (super)club de biliard in Bucuresti

Bine ati venit ! Aici scrieti despre experiente si alte chestii generale legate de biliard, daca vreti sa filozofati, sa analizati ...... Va rog nu postati despre categorii care au topic separat cum ar fi vanzare, live stream ....

Adio? Nou (super)club de biliard in Bucuresti

Postby amabilu » Wed Jul 30, 2014 10:25 pm

Cine ce stie de TAC biliard?Mese pool Dynamic3 si 6 mese de snooker,nu suna rau deloc.Ma intriga faptul ca e la un centimetru distanta de IDM,nu inteleg care e smecheria.
Last edited by amabilu on Sun Nov 05, 2017 10:34 am, edited 1 time in total.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Nou (super)club de biliard in Bucuresti?

Postby arnydm » Wed Jul 30, 2014 11:05 pm

Șmecheria, dacă se poate numi așa... este faptul că este loc pentru oricine pe piață. Noi avem de unde alege, ei au de unde lua clienți. Concurență? Ne place! ;) :D :D
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm

Re: Nou (super)club de biliard in Bucuresti?

Postby AlexandruM » Wed Jul 30, 2014 11:45 pm

Din ce a publicat Iulian, noul club apartine lui Marius Ancuta si Daniel Bontea.
Sa vina concurenta, sa scada preturile:)
Am impresia ca tocmai apropierea de IDM le garanteaza un vad stabil de clienti. Smart move.
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Re: Nou (super)club de biliard in Bucuresti?

Postby amabilu » Thu Jul 31, 2014 4:49 am

Am citit si eu pe siteul lor de Bontea si Ancuta,asta e prezentarea facuta de ei insisi.Curiozitatea mea era insa legata de faptul daca s a ales locul pentru ca acolo au gasit cel mai bun si ieftin spatiu sau e un mic razbel acolo.

In orice conditii,tinand cont ca economia romaneasca de piata functioneaza in foarte multe domenii esentiale drept economie de cartel, nu impartasesc entuziasmul desi am si eu o curiozitate legata de politicile preturilor.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Nou (super)club de biliard in Bucuresti?

Postby madfox » Mon Aug 04, 2014 6:09 am

Clubul se pare ca va fi super. Nu stiu nimic de politica lor de fidelizare, odata cu bestul sper sa aflu mai multe informatii.
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Nou (super)club de biliard in Bucuresti?

Postby amabilu » Thu Oct 09, 2014 11:57 am

Un mic update.Concurenta cu IDM nu pare a fi favorabila TAC.Vineri seara pe la 22 am fost in IDM si era aglomerat,pe culoarul de langa receptie mai era o singura masa libera pe care am luat o eu,probabil si celelalte culoare erau pline.In schimb la TAC,luni pe la 11 cand am ajuns era o singura masa ocupata iar cand am plecat am stins lumina.Miercuri la aceeasi ora erau ocupate toate mesele de snooker cu ocazia unui training,la biliard doar doua.Pretul a scazut un pic la 6 lei in intervalul orar 10-15 si s a rezolvat problema parcarii gratuite insa fara mare efect dupa cum se vede.Mesele sunt protejate frumos cu husa insa aceeasi masa pe care am luat o in doua randuri era neaspirata,pe aproape toata suprafata mesei palma se incarca deranjant cu impuritati.

In continuare nu exista o politica a cardului de membru.Le sugerez celor de la TAC sa mai reduca un pic pretul ,macar pentru jumatate de an pana isi fac o clientela fidela.Altfel nu prea vad perspective bune si ar fi pacat ca acest club sa aiba o existenta efemera pentru ca este intr adevar o constructie frumoasa facuta din pasiune.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Nou (super)club de biliard in Bucuresti?

Postby xnotsocip » Thu Oct 09, 2014 2:12 pm

un punct in plus pentru IDM este si faptul ca poti manca una alta acolo.
cat despre reducerile de preturi, parca nu iti vine sa lasi la 10 lei ora seara. ca te trezesti cu jucatori de distractie care o sa iti faca postavul praf mai repede decat altii

my 2 cents
xnotsocip
Pionier
 
Posts: 6
Joined: Thu Sep 25, 2014 4:32 pm

Re: Nou (super)club de biliard in Bucuresti?

Postby amabilu » Thu Oct 09, 2014 5:22 pm

Da,IDM ul are un ambient foarte prietenos,si eu il prefer.Cat despre reduceri macar un card de membru sau niste abonamente pentru antrenament si cu oamenii astia stii ca nu ai probleme sa strice mesele.Altfel care e alternativa?Nu e prea roz din ce se vede pana acum.Sa ne spuna cine a fost seara sau prin week end care e treaba ca in timpul zilei e pustiu.

IDM ul e la doi cm si e preferabil din multe puncte de vedere asa ca cum ai putea sa iei ceva clenti decat printr o reducere care sa merite deranjul?Macar acum la inceput si dupa ce ai cat de cat un nucleu de zi si o clientela de seara si week end mai umbli peste juma de an la pret.Ce ai crezut cand ti ai deschis afacere chiar langa IDM care e considerat de multi cel mai marfa club din tara?
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Nou (super)club de biliard in Bucuresti?

Postby amabilu » Mon Oct 13, 2014 10:11 am

"In urma semnalelor de alarma trase de membrii forumului biliardforum.ro,conducerea TAC biliard a hotarat implementarea unei noi politici de marketing pentru a creste atractivitatea clubului in randul tinerilor,jucatorilor pasionati sau ocazionali.Pentru aceasta se are in vedere elaborarea unor pachete promotionale de ore de joc,in plus un "like"pe reteaua de socializare va asigura o reducere de 5%,Asteptam cu mare interes materializarea acestei initiative si impactul pe care il va avea in randul doritorilor de a petrece clipe placute in clubul de biliard."

Desi am scris in stilul prafuit si stereotip al jurnalismului sportiv de altadata,cuvintele de mai sus nu reprezinta SF ci un mic update al situatiei de acolo.Pentru ca situatia intr adevar e alarmanta(vineri la orele 21 erau 3 mese ocupate,am plecat si au ramas 2)am fost anuntati ca urmeaza sa apara ofertele promotionale.

Sunt curios ce va iesi.Tinand cont ca Sereno are cea mai atractiva oferta din cate stiu eu ,aceea de 5 lei pe ora intr un pachet de 20 ore(era sa zic de bile :D ),oferta TAC ar trebui sa fie inca chiar mai mica.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Nou (super)club de biliard in Bucuresti?

Postby madfox » Mon Oct 13, 2014 7:45 pm

Bravo domnule Amabil :) Asa e din pacate este mult prea gol clubul. Este si parerea mea desi nu m-a intrebat nimeni ca ar fi trebuit sa plece din start cu carduri de membru si pachete de ore. Pentru ca daca reusesti sa vinzi pachetul, ai clientul garantat in club pentru numarul acela de ore plus ca se contureaza un numar de clienti fideli. Si daca te bati cu IDm langa tine vino cu ceva pe care acesta nu il are, adica pachete de ore. Nu cred ca se va rezolva problema doar cu 6 lei pe ora. Publicitate intensa si oferta interesanta zic eu. Ia cativa jucatori, formeaza o echipa , astia aduc dupa ei alti jucatori ...
Dupa mine sunt cele mai bune mese, spatiu destul dar sincer este cam intuneric si da o nota asa de inchisa ...
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Next

Return to General

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests

cron