Let's snookering

Let's snookering

Postby Viking » Sat Jan 17, 2015 4:21 pm

Am văzut și eu ce-i cu comunitatea Let's Snookering, ce o tot amintește "cunoscatorul" Marius Ancuta în timpul meciurilor.
E un grup pe Facebook unde, nici nu începe bine meciul, și apar niște babe de 60 de ani (pe bune) desprinse parca din Mastershef și încep să "strige" Hai Ronnie ! Ronnie is the best ! Ronnie câștigă tot :lol:
Last edited by Viking on Sat Mar 26, 2016 12:07 am, edited 1 time in total.
Joss Sneaky Pete 10-04
Cuetec Surge
User avatar
Viking
Hero Member
 
Posts: 502
Joined: Sat Feb 25, 2012 1:53 pm

Re: Comunitate

Postby amabilu » Thu Jan 22, 2015 12:56 pm

Aham,deci pe feisbuc era...Eram si eu curios ce i aia,am dat cautare pe goagal si nu am gasit nemica.Ii tot saluta incontinuu,nu stiam cu cine vorbeste,ce is aia,oameni,plante,extraterestri.

Sa fie sanatosi cu totii!
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Comunitate

Postby madfox » Fri Jan 23, 2015 5:17 am

tare asta cu go Ronnie parca sunt babele de la razvan si dani de dimineata :lol:
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Comunitate

Postby Viking » Mon Feb 23, 2015 11:53 am

problema e ca discutiile (pertinente) despre snooker lipsesc cu desavarsire. e un fel de "jucatorul pe care il plac io e mai bun decat ala de-l placi tu. Hai jucatorule meu !!!"
Penibil...
On topic, tre sa remarc ca un jucator mentionat ca mare talent de catre Ancuta, si anume Luca Brecel, a ajuns intr-o semifinala. Ca pot enumera o lista intreaga de mari jucatori carora maestrul Ancuta le prevestea un viitor stralucit si care ies in calificari de ani buni.
Joss Sneaky Pete 10-04
Cuetec Surge
User avatar
Viking
Hero Member
 
Posts: 502
Joined: Sat Feb 25, 2012 1:53 pm

Re: Comunitate

Postby madfox » Mon Feb 23, 2015 6:37 pm

Luca este foarte smecher. Am vazut acum 4-5 ani un break al lui de 140 si era clar ca e foarte talentat
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Comunitate

Postby AlexandruM » Fri Feb 27, 2015 5:32 am

Offtopic: Citisem undeva ca Luca are un fel de autism.
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Re: Comunitate

Postby Viking » Sat Feb 28, 2015 6:52 pm

Nasol.
Intr-adevar e smeker. E prea shmeker la unele lovituri pe care inca nu le stapaneste.
Joss Sneaky Pete 10-04
Cuetec Surge
User avatar
Viking
Hero Member
 
Posts: 502
Joined: Sat Feb 25, 2012 1:53 pm

Re: Let's snookering

Postby Viking » Sat Mar 26, 2016 12:17 am

Am mai intrat încă odată ca să mă distrez.

Acum, una din babele isterice a deschis un post special ca să mă toarne la admin că l-am făcut pe O'sullivan arogant :D
Apoi mai e un nene care se autonumeste Moșul și care vorbește despre sine la persoana a 3a. "Moșul va zice, Moșul face" și care e obsedat în a da copy paste la informații din alte surse.
Apoi m-au dat afară că le-am făcut babe și le-am întrebat ce plm înțeleg ele din termeni gen "contraefect" sau "efect de retur" dacă n-au pus mâna pe un tac în viața lor.
Oricum, babele îs în lumea lor fantezistă nou descoperita. Merg la orice meci demonstrativ având ca primă preocupare să se gudure pe lângă jucători și să-i cânte în strună mitomanului de Ancuța pe care dacă-l critici ești expulzat :D
Joss Sneaky Pete 10-04
Cuetec Surge
User avatar
Viking
Hero Member
 
Posts: 502
Joined: Sat Feb 25, 2012 1:53 pm

Re: Let's snookering

Postby arnydm » Sat Mar 26, 2016 4:59 pm

Moșul... este un nene din Constanța. Eu îl cunosc ( nu personal, ci doar ca un personaj pitoresc din mediul online ) de pe vremurile unor forumuri dedicate sporturilor cu bile care nu mai sunt... avea el obiceiul de a calcula punctele jucătorilor după fiecare turneu ( sau chiar înainte ) și de a face unele comentarii legate de șansele acestora de a intra sau de a rămâne prin top 16, 32, etc. Eu unul apreciam munca și eforturile sale de a informa forumul, de multe ori erau de preferat posturile sale unui search pe internet, mă scutea de o muncă inutilă! :D ... nu pot spune că nu m-am contrat și eu cu comunitatea pentru că nici eu nu am fost ușă de biserică... fani declarați ai lui Ronnie, go Ronnie și cam atât. Pe mine unul mă distrează fanatismul, cel puțin atât timp cât este unul bazat doar pe argumente care nu suportă comentarii, gen X este cel mai bun, punct, restul e neinteresant. Ei nu pot înțelege cum unii pot avea alți favoriți, alte păreri, alte puncte de vedere. Aceste persoane mă distrează dar nu-i pot condamna, până la urmă este dreptul lor de a se exprima. Faptul că s-au organizat într-o comunitate este de apreciat, părerea mea este să te distrezi în continuare contrazicând argumentele lor... ce dacă te-au dat afară?
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm

Re: Let's snookering

Postby Viking » Sun Mar 27, 2016 12:56 pm

Deci ei văd grupul ala ca pe o alternativă la un cerc de carte sau de croșetat. "Moshul" e teribil. Mai ales cu câtă emfază pune el posturile luate de pe alte saituri :)
Păi asta e ca n-au argumente. Se uită ca mâtzele la televizor. Nu realizează ce e dificil sau nu. Nu cunosc teoria sau produsele de snooker, jocul nici atât. Îl iubesc pe megalomanul ridicol ăla de Ancutza, care e pe-o felie cu ei, adică doxă de pe net (îs curios cum joacă).
Acu vreo săptămână zicea ca Murphy nu e prieten cu sprijinul deși probabil Murphy e cel mai bun sau unul din top3 la jocul cu parul (cum îi zic eu).
...apoi felul în care (nu) vede jocul. Îi place să ghicească lovitura ce urmează și când vede că n-a nimerit-o se schimbă în timp ce bila rulează "așa am vrut sa zic" :D
Apoi pot enumera 10 jucători pe care-i vedea mari jucători și care 3-4 ani later încă nu trec de calificări.
Bontea e mult mai ok. Se vede jucătorul din el. Și e plin de bun simț.
Joss Sneaky Pete 10-04
Cuetec Surge
User avatar
Viking
Hero Member
 
Posts: 502
Joined: Sat Feb 25, 2012 1:53 pm

Next

Return to SNOOKER

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest