BINE ATI VENIT !

Re: BINE ATI VENIT !

Postby adip » Tue Jan 06, 2015 12:22 am

Salut,

Sunt Adi din Cluj. Daca sunteti careva de prin Cluj m.as bucura mult daca ne.am intelrge sa iesim constant. Joc biliard de placere de vreo 10 Ani cateva ore pe saptamana. As juca mai des de as avea cu cine.
adip
Pionier
 
Posts: 15
Joined: Tue Jan 06, 2015 12:10 am

Re: BINE ATI VENIT !

Postby pucer » Fri Jan 09, 2015 2:00 pm

Adip, vezi la club piovra gasesti pasionati , sunt foarte de treaba si din ce in ce mai multi ;)
Sunt din Carei dar stiu, ca am avut etape de cn la ei.
pucer
Balls Master
 
Posts: 118
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:15 am

Re: BINE ATI VENIT !

Postby costinmurgu » Tue Apr 07, 2015 2:12 pm

Salutare tuturor,

Sunt si eu un mic pasionat de biliard , amator si fara experienta competitionala.Deocamdata am vrut doar sa va salut,sa se vada ca sunt viu si nu spam :D .Revin cu intrebari pe masura ce ma mai pun si eu la punct...Bafta!
costinmurgu
Pionier
 
Posts: 1
Joined: Mon Apr 06, 2015 8:14 am

Re: BINE ATI VENIT !

Postby amabilu » Thu Apr 23, 2015 4:45 pm

Bine ai venit,micule (si viu)pasionat de biliard.Bine ca se mai declara cineva viu pe forumul asta :D
Mult succes in sport si asteptam contributia ta pe forum!

PS
Frumos din partea ta ca ai respectat regula prezentarii si nu ai sarit direct in rubrica de "vanzari",cum e obiceiul mai nou.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: BINE ATI VENIT !

Postby Iordache » Fri Oct 23, 2015 2:39 pm

Salut. Sunt Stefan, 20 de ani, iar de cand am venit la facultate in Bucuresti am inceput sa joc biliard constant. Inca din liceu mi-am descoperit pasiunea pentru biliard dar atunci nu se manifesta atat de puternic din cauza faptului ca in Ploiesti nu prea ai unde juca in conditii de calitate. Nu am experienta competitionala dar urmeaza sa-mi iau tac si apoi vreau sa particip la ceva competitii de amatori (aici va rog sa-mi recomandati voi ceva competitii) . Sunt deschis pentru noi parteneri de biliard, nu ezitati sa ma contactati. M-am prezentat,sa stiti ca nu sunt vreun spam, ci un incepator dornic sa invete si sa faca parte din comunitatea aceasta.
Iordache
Pionier
 
Posts: 2
Joined: Fri Oct 16, 2015 7:35 pm
Location: Bucuresti & Ploiesti

Re: BINE ATI VENIT !

Postby AlexandruM » Sat Oct 24, 2015 5:36 am

Bine ai venit, Stefan. La Bucuresti in clubul Tac Biliard vei gasi intotdeauna competitie si cunoscatori de biliard, unii chiar dornici sa-ti impartaseasca din experienta lor, fara sa-ti ia vreun ban. De asemenea, urmareste concursurile organizate de echipa de joc, pentru nivelul de amatori le recomand cu incredere.
In Ploiesti, oricand ai chef sa joci, sau sa afli ceva nou despre biliard, ma poti contacta. Da-mi un PM si ne putem intalni sa stam de vorba si despre tacuri, biliard etc.
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Re: BINE ATI VENIT !

Postby amabilu » Sun Oct 25, 2015 7:11 pm

Iordache,bun-venit!Esti la locul potrivit,ca sa rimeze,si aici pe forum si la Bucuresti pentru a juca biliard ca provincia saraca...Am vazut un club din Ploiesti,grea si frustanta viata acolo pentru pasionatul de biliard.

Iar daca s a oferit Alex sa te cunoasca profita de ocazie din plin!Putini ca el,si pasionati si cu caracter.Nu zic ca e singurul dar mult prea putini in bransa asta sa le aiba pe amandoua,mult mai putini pe cat credeam eu inainte sa cunosc lumea biliardului.

Si poate nu ar strica un sfat pe care multi cu dorinte competitive ori nu l au primit niciodata,ori il uita ori ii minimizeaza importanta:un buget alocat lectiilor de biliard,evident, in limita posibilitatilor.Daca nu se poate constant,macar periodic pentru corectarea deficientelor pentru ca altfel munca de autodidact e tare ,tare lunga.Nu stiu daca madfox mai are timp de lectii,el ar fi omul cel mai potrivit pentru asta deoarece combina un pret acceptabil cu pasiunea,experienta unui jucator puternic si rigoarea pentru respectarea basicurilor.

In fine,succes si sper sa auzim curand de tine daca ai asemenea tendinte competitive!

PS
Bine ca nu esti spam,doar eu am dreptul sa ma numesc asa pe forumul asta! :lol:
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: BINE ATI VENIT !

Postby lazarobert2003 » Thu Oct 29, 2015 11:24 pm

Salutare tuturor forumistilor, Sunt Robert din Bistrita. Joc biliard din 2002 si de atunci am avut si un salon de biliard la Cluj dar acum am ramas pasionat de serviceul de tacuri si mese. Doresc sa ajung sa si fac tacuri si nu numai sa le repar :)
Tac: Longoni Indiano, Pastila: moori S
Service Tacuri si Mese de Biliard si Snooker
https://www.facebook.com/Reparatii-Mese ... 07/?ref=hl
lazarobert2003
Pionier
 
Posts: 5
Joined: Thu Oct 29, 2015 10:43 pm
Location: bistrita

Re: BINE ATI VENIT !

Postby amabilu » Fri Oct 30, 2015 2:20 am

Welcome!Asta chiar e o chestie tare interesanta.Stiu ca mai era un roman de prin america care se apucase de chestia asta ,intrase in legatura pe az cu mai multi cue makitori pentru schimb de experienta,una-alta dar s a dovedit a fi cam tepar,am inteles ca s a cam suparat lumea pe el.Deci e loc pentru mai bine!

Mult succes si tine ne la curent cu chestia asta,cel putin eu sunt tare curios.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: BINE ATI VENIT !

Postby lazarobert2003 » Mon Nov 02, 2015 7:31 pm

Merci, momentan sunt la nivelul la care fac reparatii si intretinere inclusiv piele/irish linen, dar am mai inlucuit si inel de joint si asemenea, am un strung mai mic dar se pare ca va trebui sa achizitionez unul mai mare. Am mult de invatat. E un hobby pentru mine :)
Momentan colectionez lemn. Daca aveti un ceva interesant anuntatima, caut nuc negru.
Tac: Longoni Indiano, Pastila: moori S
Service Tacuri si Mese de Biliard si Snooker
https://www.facebook.com/Reparatii-Mese ... 07/?ref=hl
lazarobert2003
Pionier
 
Posts: 5
Joined: Thu Oct 29, 2015 10:43 pm
Location: bistrita

PreviousNext

Return to Prezentare forumisti

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests

cron