wx900

Spune si celorlalti parerile tale despre tacuri, produse, pastile, mese etc Cat mai multe informatii ajuta pe cei din comunitatea biliardului sa aleaga mai bine ! Daca te intereseaza parerile altora, fa o cautare inainte sa postezi o intrebare despre un produs. Poate vei afla mai repede informatii utile. ATENTIE : ACEASTA NU ESTE O SECTIUNE PENTRU RECLAME !

Re: wx900

Postby amabilu » Tue Feb 10, 2015 6:20 pm

Corect,ai zis de mai multe ori ca ai I3,vorbeam in dodii.

Si on topic,deci shafturile mezz nu sunt laminate!Dintr o singura bucata si goale langa ferula.Hmm...nu stiam.Ma miram si eu de ce niste useri pe az forum ziceau ca le placea mult mai mult shaftul mezz care nu se mai fabrica,ma intrebam de ce compara aia mere cu pere.Considerate ca ar avea deflectie medie potrivit sursei asteia:
http://billiards.colostate.edu/threads/squirt.html#data
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: wx900

Postby madfox » Fri Feb 13, 2015 5:44 am

arnydm wrote:
amabilu wrote:Pai nu te a impresionat pentru ca pe de o parte probabil ai avut asteptari mari si in plus se pare ca perechea ta predestinata se cheama McDermott.Asa ca vei fi impresionat doar daca vei fi Intimidat(or) :D Apropos,ai avut ocazia sa incerci vreunul?

Sa l stapanesti sanatos si cu spor la bile sa se oftice dusmanii cu Predatoare :D



Păi I3-ul din ce serie face parte? I1, I2 și I3 sunt cele 3 shafturi Mcdermott Intimidator. Dintre ele nu am lovit cu I1... I2-ul este un shaft cu care am dat destul de des, am adus unul la pereche cu I3-ul meu pentru un amic, este varianta McD pentru 314.

On topic... mi-am adus aminte de ceva. Maestre vulpoi, recte Madfox... ce tehnologie au folosit niponii la WX900 ăsta? Ce-au mai băgat în el? Pe site se spune că toate shafturile Mezz sunt doar lemn, nimic altceva. "ALL Mezz Shafts are one piece wood shafts." Cu toate acestea ei spun că este LD... doar pentru că are ferula scurtă?!? Păi atunci cred că aveam dreptate când spuneam că n-am nimerit vreo bilă ochind ca pentru I3... nu-i nimic... schimb ochelarii, calculăm traiectoriile cu bătaie și ieșim la liman! :D :D :D

Pai frate I3 e sinucidere curata, cum sa semene la deflectie cu wx900 ? E si logic ca ai ratat loviturile cu efect :lol:
Pe de alta parte wx900 este low deflection dar este mai potolit si alba nu se duce ca nebuna peste tot decat daca schimbi tu din maneta :lol: Dupa parerea mea este mai controlabil decat i3, dar daca tu bei Nessul frecat sa te ia inima :twisted: :twisted: :twisted:
Cu privire la ce zice mezzul da shafturile sunt dintr-o bucata de lemn dar toate au ceva facut pe interior, la wx900 internal suport seamana cu cel de la predator cred ca au bagat ceva sau au scos in partea din fata ca sa fie mai usoara. La HP2 e bagata o fasie de carbon pe tot interiorul.

Off topic shaftul meu fara ferula este bestial
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: wx900

Postby arnydm » Tue Feb 17, 2015 9:31 pm

Azi m-am mai împrietenit cu WX900-le ăsta cu care m-am pricopsit... m-a vizitat finu' și am dat 3 seturi primul la 5, adică 3 ore de biliard! De foarte mult timp n-am mai jucat biliard cu o miză sentimentală așa că a fost un prilej numai bun pentru a testa obectu'... rămân la părerea că I3-ul este din altă categorie, nu neapărat una superioară, chestie de gust, dar în mod cert cele 2 shafturi au ceva diferit... și nu mă refer la pastilă! ;) :D Ca o sinteză a zilei de astăzi... cu I3-ul parcă mă trage ața să risc foarte multe lovituri grele, dar și cu Mezz-ul am reușit ceva lovituri spectaculoase... de câte ori m-am dus după lovitură am obținut un efect foarte frumos cu el, uneori parcă mai simplu și mai ușor decât cu I-ul dar este drept că nici nu am comparat shafturile pe lovituri identice... practic am jucat 2 seturi cu Mezz-ul și unul cu I3-ul. Am dat și niște chifle de m-a umflat râsul dar astea fac parte din șarmul meu, se știe! :D :D :D Una peste alta... devin din ce în ce mai mulțumit de achiziție... la banii pe care i-am dat pe el chiar merită!
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm

Re: wx900

Postby amabilu » Wed Feb 18, 2015 3:33 am

Unde e mancatia-s dreptate pe lumea asta?Din pool dreptate!WX900 la I3 trage si Dufferin la paduche.Unii e pricopsiti peste masura si unii nici o pastila mai acatarii nu are.Sa mor io daca atunci cand moi pricopsi cun Pradator din praduiala noi pune doo ringuri de leduri pe butt si un neon albastru de acvariu dea lungul la sheaft sa moara de ciuda dusmanii!Sin varf o pastila de slabit pentru difrectie mica.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: wx900

Postby arnydm » Wed Feb 18, 2015 9:55 am

:D :D :D

Etete tu la el! Hai să-ți dau eu o rețetă... pentru Predatorul ce urmează să-ți calce bătătura. Bagi tu la el și un sistem de răcire cu azot lichid. Nu de alta da' să nu ia foc de la balans... montezi una bucată lunetă pe el da' sa-i pui cumva și o lentilă de contact înainte pentru o mai bună vizibilitate, eventual una bucată pereche semnalizatoare stânga-dreapta să se vadă intenția efectului lateral aplicat felinei! :D Nu uita de o inserție de icre negre pentru mărirea prețului de vânzare și mult succes la bile! :D :D :D
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm

Re: wx900

Postby arnydm » Mon Sep 28, 2015 7:07 am

Din februarie nu am mai jucat biliard... asta până ieri când m-a vizitat finu' dornic de revanșă. Am jucat cu wx900, nu de alta dar să nu se supere pe mine! :D :D :D Și de data asta parcă am avut o revelație... shaftul ăsta chiar știe multe. M-am setat pe modulul "fără efecte că strică" și am dat maxim o pastilă pe laterale. Rezultatul? Nici un miscue, foarte mult efect fără efort, pe scurt o încântare. Se pare că am un nou favorit...
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm

Re: wx900

Postby Val » Mon Sep 28, 2015 9:04 am

Ia te uita! Ai revenit la sentimente mai pasnice fata de WX900.
Sa vedem cat te tine, ca daca le mai sucesti mult o sa arate shafturile ca o funie. ;)
"It's easier to correct a shot gone wrong with proper technique, than a shot that went in with bad technique" - Mika Immonen

Play: Southwest
Break: Mezz PB Pro + H shaft
Jump: Mezz AirDrive
Case: JB Case 3x4
Val
Balls Master
 
Posts: 275
Joined: Wed Dec 16, 2009 10:27 am
Location: Bucuresti

Re: wx900

Postby arnydm » Wed Oct 14, 2015 8:40 pm

Frate Val... duminica trecută mi-am luat cea mai frumoasă bătaie ( de la finu ) ever! Dar... am jucat cu WX-ul ceva de speriat! :) Nu pot să spun că este cel mai cel dar parcă cu trecerea timpului devine din ce în ce mai predictibil, mai aproape de mine. Atât timp cât nu forțezi la maxim cu el mă convinge că am făcut o afacere foartă bună cu el... din punctul meu nu merită 300$ dar este un shaft care merită mai mult decât o șansă. Merci încă o dată pentru sprijinul acordat cu ocazia achiziționării lui! ;)
Linux forever!!!
arnydm
Balls Master
 
Posts: 456
Joined: Tue Dec 15, 2009 9:44 pm

Re: wx900

Postby Val » Thu Oct 15, 2015 2:57 pm

Ma bucur ca iti place, batrane. Da-i timp si o sa-ti placa si mai mult. Mie mi se pare un shaft potrivit pentru un joc mai rigid si mai simplu, fara floricele.
In plus, pretul lui de nou este de 200$, asa ca nu este chiar atat de sarit din schema.
Peste 300$ este EX Pro, dar este vorba despre o alta tehnologie.
"It's easier to correct a shot gone wrong with proper technique, than a shot that went in with bad technique" - Mika Immonen

Play: Southwest
Break: Mezz PB Pro + H shaft
Jump: Mezz AirDrive
Case: JB Case 3x4
Val
Balls Master
 
Posts: 275
Joined: Wed Dec 16, 2009 10:27 am
Location: Bucuresti

Re: wx900

Postby dodo » Sat Oct 17, 2015 1:36 pm

Defapt un wx 900 nou este mai peste tot 250 $ fara transport... nu 200. Mie personal nu imi place...inainte jucam cu un 314.2 care mi se parea ideal pentru stilul meu de joc dar am zis sa incerc si un shaft mai subtire cu taper conic sa vad despre ce se tot vorbeste pe aici...este foarte usor sa ratezi daca nu esti atent la aplicarea efectului si cu kamui brown M cu care vine standard mi se pare prea puternica lovitura... mai tot timpul rulez mai mult decat as vrea. Este un shaft f solid si banuiesc ca pentru jucatorii mai meticulosi decat mine are o gramada de avantaje dar la cat de rar ma joc eu biliard in zilele astea nu am timp si nici chef sa ma acomodez cu un shaft atat de "demanding"...motiv pentru care l-am si pus la vanzare. Daca nu se vinde presupun ca urmatorul pas ar fi sa ii pun o pastila soft si sa incerc sa joc mai des poate poate imi schimb parerea si revin cu impresii aici.
dodo
Pionier
 
Posts: 46
Joined: Tue Dec 28, 2010 2:59 pm

PreviousNext

Return to Descrieri Tacuri, Produse

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests