Dufferin Cue Deep Oxblood D231

Spune si celorlalti parerile tale despre tacuri, produse, pastile, mese etc Cat mai multe informatii ajuta pe cei din comunitatea biliardului sa aleaga mai bine ! Daca te intereseaza parerile altora, fa o cautare inainte sa postezi o intrebare despre un produs. Poate vei afla mai repede informatii utile. ATENTIE : ACEASTA NU ESTE O SECTIUNE PENTRU RECLAME !

Re: Dufferin Cue Deep Oxblood D231

Postby AlexandruM » Sat Oct 24, 2015 10:25 am

Nu ca-mi fac reclama sau ceva, dar sa dai pe un Aramith 35 de lei, cand ai posibilitatea cu 48 sa iei un Moori original, nu stiu ce sa zic. De fapt stiu ce sa zic, ca o pastila Samson de 13 lei va bate Aramithu fara drept de apel.
Daca alegerea se rezuma doar la posibilitatea montarii pastilei, atunci poate ca se justifica oarecum alegerea, desi personal celor de la Tat nu le-as incredinta nici sa-mi dea cu ceara shaftul, daramite sa-mi umble la pastila.

Referitor la Da Vinci eu am avut o experienta reusita cu aceste pastile, mi-au placut si alti jucatori cu care am mai vorbit, le-au laudat. Acum depinde si de exemplarul concret.

PS Dufferin sunt tacuri corecte, numai ca pastila ce vine din fabrica e buna doar pentru a sparge bilele. Eu am schimbat pastile la 2 tacuri Dufferin si oamenii au fost multumiti, iar dupa montaj tacul a inceput sa joace cu totul altfel.
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Re: Dufferin Cue Deep Oxblood D231

Postby amabilu » Sat Nov 07, 2015 8:16 pm

Am uitat sa precizez un alt avantaj al acestui tac,acela de a fi potrivit ca tac de spart .Cu bani putini se poate face chiar un tac performant de spart avand acest shaft rigid si pro taperul de 15 inch.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Dufferin Cue Deep Oxblood D231

Postby Doigenunchi » Thu Mar 24, 2016 4:11 pm

Salut din nou ! Am achizitionat tacul la scurt timp dupa ultimul meu comentariu, deci au trecut cateva luni, timp in care am acumulat ore de joc bune cu el.

Nu pot decat sa spun ca sunt foarte multumit de el avand in vedere pretul acestuia. Desi la infiletare imbinarea se simte putin firava, odata infiletat cum trebuie tacul devine foarte rigid, poate intr-adevar deveni foarte usor un tac de spart. Un alt motiv pentru care poate deveni foarte usor un tac de spart e pastila. Pastila e rigida, nu la fel de rigida ca si plasticul, bineinteles, dar e destul de rigida. Daca pui putina forta in spatele tacului cand lovesti, din Dufferin se transforma intr-un adevarat railgun. Si cu toate acestea, n-am schimbat inca pastila. Bineinteles, n-am schimbat-o din inabilitatea de-a o face :lol: , dar, nu sunt total dezamagit de ea. Sigur, se poate mai bine, tot timpul e loc de mai bine, dar am hotarat ca momentan s-o "uzez" pe asta o perioada. Legat de controlul oferit de ea... pai, avand in vedere ca sunt la un nivel intermediar ca si jucator nu pot oferi foarte multe detalii. Tot ce pot spune e ca motivul pentru cele mai multe ratari ale mele sunt chiar eu, sau masa (in cazul loviturilor incete) Mmmm... ce sa va mai spun. Ah da, wrapul. Desi e nylon ma simt destul de comfortabil cu el, imi transpira palmele foarte mult dar am grip foarte bun pe el, probabil din acelasi motiv :lol: Finishul e foarte bun si se simte foarte bine in mana. De asemenea, personal, mi se pare un tac foarte frumos in simplitatea lui. Ador frunzele alea canadiene de pe el si cea inscriptionata pe bumper. Cand l-am vazut prima data in mana la mine tot ce mi-a trecut prin cap a fost "asta nu arata a 160 RON!".

Asadar, in concluzie, il recomand cu caldura celor ce cauta un tac low-budget cu care sa joace de placere la sala cu baietii. Nu e extravagant, pretul e rentabil, calitatea e foarte buna iar singura investitie ce se mai poate face pentru a-l aduce la un nivel si mai inalt, este bineinteles, pastila. Pentru mine e primul tac si am impresia ca o sa-l tin langa mine multi ani de acum incolo. Mersi de topic amabilule, am "trecut pe langa el" de cateva ori si probabil nici nu-l luam in considerare daca nu-ti vedeam topicul. :D
Doigenunchi
Pionier
 
Posts: 3
Joined: Thu Oct 22, 2015 11:11 am

Re: Dufferin Cue Deep Oxblood D231

Postby madfox » Thu Mar 24, 2016 8:55 pm

Ma bucur ca îți place achiziția. Din punctul meu de vedere Da Vinci sunt pastile ok, clienții sunt mulțumiți. Nu știu cum e Aramith
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Previous

Return to Descrieri Tacuri, Produse

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron