Campionatul Mondial de Snooker

Bine ati venit ! Aici scrieti despre experiente si alte chestii generale legate de biliard, daca vreti sa filozofati, sa analizati ...... Va rog nu postati despre categorii care au topic separat cum ar fi vanzare, live stream ....

Re: Campionatul Mondial de Snooker

Postby Viking » Wed Apr 20, 2016 2:05 pm

Cred ca deschidem topic pt. comentatori... :) Pe mine ma uimeste o tipa de la TVR care e doxa de patinaj si gimnastica, atat infos de pe wikipedia cat si toti termenii aia tehnici (ca mie mi se par toate sariturile alea la fel) :)

On topique: nu stiu de ce, dar am impresia ca anu asta nu va fi campion un preabinecunoscut.
Asta in cazul in care Higgins nu-l scoate pe drum pe O'Sullivan, ca atunci nu-l va mai opri nimeni. Cred... Ov cors, inainte tre sa scape de Walden care desi a inceput cam impiedicat, isi doreste taaaaare mult un CM.
Si, o sa radeti, dar pariez ca Liang Wenbo a dormit pe masa de snooker in ultimele 6 luni. Nu-l vad bine pe Trump care (incredibil pt. mine) inca crede ca ajunge doar talentul.

Dar, intre noi profesionistii, stim cu totii ca e de la zi la zi. Ai facut putzina diaree dupa micul dejun prea copios, te scoate Kyren Wilson. Si aici mai uit inspre Mark Allen si pt. faza cu mesele copioase si pt faza cu zilele. :)
Greu de zis...

Azi pariez pe Ding, Wenbo, Barry Hwkins si Kyren Wilson.
Joss Sneaky Pete 10-04
Cuetec Surge
User avatar
Viking
Hero Member
 
Posts: 502
Joined: Sat Feb 25, 2012 1:53 pm

Re: Campionatul Mondial de Snooker

Postby amabilu » Wed Apr 20, 2016 2:33 pm

Super spectacol in ultimul frame al sesiunii de dimineata ding-gould.Ce lovituri le ies la astia cand nu mai au presiunea scorului.

Pai parca chinezul l a mai batut la inceputul anului pe trump ,nu?E meciul cel mai de vazut din faza asta.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Campionatul Mondial de Snooker

Postby Cristi » Wed Apr 20, 2016 3:25 pm

Viking wrote:Asta in cazul in care Higgins nu-l scoate pe drum pe O'Sullivan, ca atunci nu-l va mai opri nimeni.

Cei doi nu se pot intalni decat in finala, ceea ce nu e imposibil, Higgins are traseu usor pana in semifinale unde doar Trump sau M. Williams ar putea sa-l incurce.
De cealalta parte Ronnie, in afara de M. Selby, pe hartie nu e nici un jucator capabil sa ii puna probleme (daca jocul ii merge bine). Daca va juca ca in primul meci atunci va fi greu.
Cristi
Balls Master
 
Posts: 271
Joined: Wed Dec 16, 2009 1:56 am
Location: Galati

Re: Campionatul Mondial de Snooker

Postby DragosLucian » Wed Apr 20, 2016 3:44 pm

@ Cristi

Poti sa imi spui ce canal sa caut pe Filmon TV?
Merci!
User avatar
DragosLucian
Jucator
 
Posts: 85
Joined: Thu Dec 13, 2012 2:13 am

Re: Campionatul Mondial de Snooker

Postby Cristi » Wed Apr 20, 2016 11:35 pm

Pai BBC-ul transmite. Poti cauta programul pe net. De obicei pe BBC 2 dau meciurile, adica aici: https://www.filmon.com/tv/bbc-two
Cristi
Balls Master
 
Posts: 271
Joined: Wed Dec 16, 2009 1:56 am
Location: Galati

Re: Campionatul Mondial de Snooker

Postby amabilu » Thu Apr 21, 2016 8:38 am

Iata frame ul-spectacolul facut ieri de gouldy cu ding, cine se plictiseste repede sa treaca direct la minutul 6:10
https://www.youtube.com/watch?v=wpDZngQ ... e=youtu.be
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Campionatul Mondial de Snooker

Postby Viking » Thu Apr 21, 2016 5:18 pm

Gould e aproape "acolo". Dar încă nu. Cred că e prea gay pt. un joc atât de puternic mental.

Astăzi, infatuatul de Ancuța a folosit expresia "frumos efort". Dacă jucați snooker sau biliard cu frun englez o să descoperiți că vă va lauda (superior/apreciativ) cu "good efort", atunci când incercati ceva greu dar nu v-a reușit. Dobitocul (superior) a tradus cu "frumos efort" :evil:
Joss Sneaky Pete 10-04
Cuetec Surge
User avatar
Viking
Hero Member
 
Posts: 502
Joined: Sat Feb 25, 2012 1:53 pm

Re: Campionatul Mondial de Snooker

Postby amabilu » Thu Apr 21, 2016 6:05 pm

Majoritatea arata a gay cu hainutele lor scrobite si pantofii extravaganti.Barbatii adevarati sunt la biliard :)

Wenbo a luat o lectie usturatoare de la Trump dupa ce a condus cu 7-3.Trump are experienta, a avut o revenire intr o finala de mare turneu castigata cu ronnie asa ca Wenbo mai are de mancat urechi de lemn pana invata sa nu scape cascavalul din plisc.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Campionatul Mondial de Snooker

Postby Viking » Thu Apr 21, 2016 9:57 pm

Trump a cules toate cadourile pe care chinezul le-a oferit crezându-se invincibil. Am observat sindromul asta la jucătorii mai puțin cerebrali. După o perioadă f. bună de joc încearcă lovituri pe care nu le-au stăpânit niciodată. Devin mai puțin ermetici. Culmea e că și Trump face parte din aceeași categorie. De aia nu va fi campion mondial niciodată. Talent are, mână are dar momentele de care vb. mai sus îl sapă și pe el.
Joss Sneaky Pete 10-04
Cuetec Surge
User avatar
Viking
Hero Member
 
Posts: 502
Joined: Sat Feb 25, 2012 1:53 pm

Re: Campionatul Mondial de Snooker

Postby amabilu » Fri Apr 22, 2016 11:20 am

Apropos de traducerea lui ancuta,e un post de radio specializat pe sport cu majoritatea moderatorilor niste marlani semidocti,acolo mai are si banciu emisiune de aberatii,doar vreo doi sunt mai de bun-simt.Nu mai tin minte ce sportiva,poate Halep nu stiu pe langa ce ghinion trecuse,pierduse un meci sau se accidentase,chiar nu mai tin minte.Astia citeau un titlu din presa internationala "It`s a shame!"in care ala deplangea sincer rezultatul nefavorabil al sportivei romance.Unul din cei doi retarzi din echipa care facea emisiunea era revoltat:Cum mah sa spuna ala ca e o rusine?Putea sa spuna ca e trist sau ca nu stiu ce dar cum rusine?Cum isi permite el sa spuna ca e o rusine?"Culmea e ca ei luasera informatia la mana a doua pe pe un site important de sport ,ideea e ca se inflamase ceva mai multa lume din presa sportiva inainte de ei.

Revenim on topic la al nostru Ancuta:ieri la intrarea lui McGill, MC ul il prezinta si spune:Si acum bla bla bla, MC Gill"The Giant Killer"Ancuta traduce:"si acum intra McGill poreclit uriasul ucigas.Apoi peste cateva minute anunta ca una din comunitatea let s snookering i a spus ca de fapt porecla inseamna ucigasul de uriasi.

Mdea...Ancuta, uriasule, care esti tu urias comentator,bun-venit in comunitatea "let`s stupiding transleiting and comenteiting "!
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

PreviousNext

Return to General

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests