Campionatul Mondial de Snooker

Bine ati venit ! Aici scrieti despre experiente si alte chestii generale legate de biliard, daca vreti sa filozofati, sa analizati ...... Va rog nu postati despre categorii care au topic separat cum ar fi vanzare, live stream ....

Re: Campionatul Mondial de Snooker

Postby Viking » Fri Apr 22, 2016 2:05 pm

Ha, ha. It's a shame. :)
Mdea, fals friendsii sunt always o problema pt. cei cu engleza din carti de generală.
Celebră e cea cu "come again" tradus de Primatv cu "mai haideți odata". Ieri am văzut alta (foarte tentantă ce-i drept): "is not an option" tradus direct cu "asta nu e o opțiune". Oricum cea mai gogonata care va si rămâne în istorie e "DEZOLAREA lui Smaug".

În topique: deja mai văd unul cu aripi de crocodil, pe Holt. Deja crede că dacă aleargă în jurul mesei afișând o mutră preocupată va prinde finala.
Joss Sneaky Pete 10-04
Cuetec Surge
User avatar
Viking
Hero Member
 
Posts: 502
Joined: Sat Feb 25, 2012 1:53 pm

Re: Campionatul Mondial de Snooker

Postby amabilu » Fri Apr 22, 2016 4:14 pm

Holt a fost o simpla valvataie,e om de 37 de ani ,mai bine de nr 20 mondial nu a fost,nici un castig notabil ,nici prea multi bani nu a strans...Nu cred ca trece de o vulpe batrana.

Sunt curios roscovanul daca mai poate face ceva.Imi place ca are mult umor si zambetul pe buze,nu mi place ca nu confirma.Anul trecut a avut un joc exceptional,a fost marea revelatie si apoi a hibernat pana acum.Si nu mai e nici el demult un adolescent.e doar cu un an juma mai mic decat Donald ,pardon Judd ,Trump si ala face inalta performanta de mult timp,basca o finala de CM.

Dupa mine slabut campionatul si mult mai slab decat anul trecut.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Campionatul Mondial de Snooker

Postby Viking » Sun Apr 24, 2016 5:03 pm

Daca o ia Maria Sa o Sullivan de la Hawkins, Ancutza si "prietenii" de pe let's snookering vor plange o saptamana si vor umple facebookul cu lamentarile lor de gradinita. Bine, nu ca ar intelege vreuna din babele de acolo ce s-a intamplat...
Aseara a fost o faza care ne-a aratat ca membri gen comunitatea Let's snookering sunt chiar si in Shefield. S-a jucat o bila galbena, din buza buzunarului de centru drept in pachet, pt. a-l sparge, aducand alba, cu retur, in spatele bilei maro. Au fost cativa (destul de multi) care au oftat, neintelegand ca jucatorul chiar a vrut sa sparga pachetul cu galbena. :D
Joss Sneaky Pete 10-04
Cuetec Surge
User avatar
Viking
Hero Member
 
Posts: 502
Joined: Sat Feb 25, 2012 1:53 pm

Re: Campionatul Mondial de Snooker

Postby amabilu » Sun Apr 24, 2016 10:47 pm

Ce panarama de meci,Donald Trump joaca ca o cizma si ding mai sus de genunchiul broastei.Am vazut o groaza de meciuri slabe cu ratari si greseli enorme.Slab campionat mondial!
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Campionatul Mondial de Snooker

Postby AndreiH » Sun Apr 24, 2016 10:56 pm

Ding si Trump mai joaca ceva... M-a dezamagit cumplit ieri noapte Selby. Nu l-am vazut niciodata ratind atit de mult ca in meciul cu Baird.
Va recomand sa va uitati pe net la Eurosport UK. Comentariul englezilor - impecabil.
Joc: McDermott G209
Break: McDermott Star S2
AndreiH
Pionier
 
Posts: 3
Joined: Fri Apr 17, 2015 4:34 pm

Re: Campionatul Mondial de Snooker

Postby amabilu » Sun Apr 24, 2016 11:39 pm

Deci festivalul clovnilor jocul asta intre trump si ding.cand a mai inceput sa joace ceva trump s a taiat si a lasat bila pe buzunar.Comentatorul zice:"Nu poti juca asa ca la club!De aia e poreclit printre ceilalti jucatori"The Pool Boy" si porecla nu este apreciativa..."

Bravos dom`comentator!Bine ca aia care joaca snooker cu matale in frunte sunteti tare superiori ca nu stiu daca si de cate ori in viata ai/ati facut un break de 40-45 de puncte.Pe cuvant ca de cate ori ma duc la TAC si ma uit la aia care joaca snooker ma apuca un pic asa mila ca de niste copii ai nimanui care se imbraca cu haine de oameni mari.

Selby si el pastrama,era sa si o ia daca ala era mai pe faza.Nu l am vazut pe Higgins jucand,in rest slab tare tot ce misca.Vad ca si nea Sully e condus,asta ar fi culmea sa iasa si el,chiar ca nu as sti pe cine sa mai pariez.Daca ar ramane in firile lui ar castiga lejer,nu vad cine i ar putea sta impotriva anul asta.
Last edited by amabilu on Sun Apr 24, 2016 11:57 pm, edited 1 time in total.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Campionatul Mondial de Snooker

Postby DragosLucian » Sun Apr 24, 2016 11:54 pm

Nu-l mai suport pe ANCUTAAA!!!
S-a terminat transmisiunea pe BBC si am dat pe eurosport. Dupa 5 minute, rateaza Trump o bila, o lasa la distanta dar aproape dreapta: "I-a oferit meciul pe tava!!! Meciul nu e castigat, bila este grea" HOTARASTE-TE tataaa ori l-a dat pe tava, ori nu e castigat meciul?!
Nu sunt carcotas de felul meu dar:
1. 90% vs 93 % dupa parerea lui sunt procentaje extrem de diferite, pe cand 67% vs 60% NU.
2. Trump ( nu ratoiul sau americanul) are un safe greu, da la buzunar si rateaza = Pool Boy.
3. Trump are safe greu, rateaza safe-ul = "Nu ai cum sa joci asa fara sa calculezi la milimetru traictoria..." adu micrometru frate si da tu cu 4 mante sa eviti toate coloratele!!!
4. Omul are probleme cu ochii, eu ma uit pe un laptop de 14 " si vad mai bine ca el cand e snooker si cand nu...

Sa-i spuna cineva sa nu mai exagereze.
User avatar
DragosLucian
Jucator
 
Posts: 85
Joined: Thu Dec 13, 2012 2:13 am

Re: Campionatul Mondial de Snooker

Postby Viking » Mon Apr 25, 2016 11:20 am

Omul are clar o problemă de comportament. Doar părerea lui este cea avizată. De acolo și chestiile alea cu "ratează, ratează, ba nu, nu a ratat că a folosit nush ce efect". Adică "vedeți, eu am observat imediat efectul, ca sunt un profesionist". Aseară, și nu numai, m-a spart cu buzunarele permisive. La filmarile de pe buzunar eu vedeam niște buzunare normale, ca de fiecare dată. "Nu se poate asa ceva, trebuie sa se revină la mesele Riley". Adică la niște ieftinituri Riley pe care le știe el de prin cluburi, de care-i plină România, și care au buzunare extrem de mici pt. că, pe la alții, se numesc mese de antrenament, ca să înveți de mic sa dai numai pe centru.
Dar ghiolbanu crede ca sunt mese cu buzunare "nepermisive", pt. profesioniști adevarati ca el.
Un impostor... Vede alte traiectorii sau rezolvări decât cele evidente iar jucătorii pe care el îi vede campioni mondiali dispar în 6 luni, gen Lisowski, Brecel, Anda etc.
Iar faza cu "Murphy nu e prieten cu sprijinu" când toată lumea zice că-i cel mai bun, leaintrecut pe toate.
Joss Sneaky Pete 10-04
Cuetec Surge
User avatar
Viking
Hero Member
 
Posts: 502
Joined: Sat Feb 25, 2012 1:53 pm

Re: Campionatul Mondial de Snooker

Postby Alex George » Mon Apr 25, 2016 12:07 pm

Nu sunt in masura sa comentez de Ancuta, dar ce pot spune este ca la o faza cand Trump a atacat buzunarul superior de parte stanga, bila alba a atins ambele mante si a intrat, ceea ce e foarte greu sa se intample + ca toti jucatorii s-au plans de mese, Mark Williams cel mai mult din ce am auzit.
Dupa cum se desfasoara campionatul, Higgins ar fi favorit. Are un joc foarte bun si e foarte increzator. Nu l-am vazut foarte mult pe Ronnie si nu ma pot pronunta, dar Higgins de cateva luni e foarte consistent si solid in joc. :) Deloc de neglijat si Wilson, daca trece in faza urmatoare il va intalni pe Selby, care nu e deloc in mare forma.
Alex George
Pionier
 
Posts: 26
Joined: Sun Apr 24, 2016 10:27 am

Re: Campionatul Mondial de Snooker

Postby Viking » Mon Apr 25, 2016 1:37 pm

Selby va fii finală mort, copt, cu formă sau fără.
Higgins văd că joacă foarte îngrijit. Se vede ca a petrecut ceva timp la masa de antrenament.
O'Sullivan se gândeste la coniacele din România.
Joss Sneaky Pete 10-04
Cuetec Surge
User avatar
Viking
Hero Member
 
Posts: 502
Joined: Sat Feb 25, 2012 1:53 pm

PreviousNext

Return to General

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests