Ajutor in identificarea unui tac

Bine ati venit ! Aici scrieti despre experiente si alte chestii generale legate de biliard, daca vreti sa filozofati, sa analizati ...... Va rog nu postati despre categorii care au topic separat cum ar fi vanzare, live stream ....

Re: Ajutor in identificarea unui tac

Postby Alex George » Wed Apr 27, 2016 9:08 pm

Am intrebat care e treaba cu surubul din ferula. Dau pe olx de toti dubiosii. Vand unii tac la 300 de lei, i-am intrebat ce firma e si cateva detalii si au zis ca nu stiu nimic despre el. Adica pana mea... mai era unu care vindea tac de sala Ontario, din acelea ca la TAC cu 175 de lei. M-am gandit serios daca sa-i dau report sau nu...
Amabilu chiar e amabil, dar cu tot respectul, ma vad nevoit sa refuz. :) Nu-mi permit dpdv moral sa primesc oferta ta. In schimb poate ne putem intalni vreodata pe la tac si sa ma iei la "suturi" cu privire la greselile din jocul meu, promit ca sunt receptiv si nu comentez. :D
Alex George
Pionier
 
Posts: 26
Joined: Sun Apr 24, 2016 10:27 am

Re: Ajutor in identificarea unui tac

Postby amabilu » Wed Apr 27, 2016 10:11 pm

Si care i treaba cu surubul?A zis ca tacul e ok ,fara defecte,ca in poza sau ce?

Nu e nimic de moral,sa nu exageram,eu am activitate si pe forumul moto unde exista rubrica speciala de donatii ,cine ce are pe acasa si nu mai are nevoie da altcuiva cui foloseste.Cand o sa ti iei alt tac il donezi si tu pe ala vechi unui incepator cu posibilitati materiale mai restranse.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Ajutor in identificarea unui tac

Postby Viking » Wed Apr 27, 2016 10:19 pm

Amabile mai bine doneazai-i băiatului poisonul, cu jointul ăla de desene animate că ș'asa îi făcut numa să cumpere meltenii shafturi Predator pt. el. :D
Joss Sneaky Pete 10-04
Cuetec Surge
User avatar
Viking
Hero Member
 
Posts: 502
Joined: Sat Feb 25, 2012 1:53 pm

Re: Ajutor in identificarea unui tac

Postby amabilu » Wed Apr 27, 2016 11:06 pm

Iaca si tu...fix ca musca in buttu`lu`horse
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Ajutor in identificarea unui tac

Postby Alex George » Thu Apr 28, 2016 9:24 am

Musca-n buttu lu horse =)) mi-a dat dauna. Sa inteleg ca esti pasionat de motociclete? Daca nu sunt prea indiscret, cati ani ai ?:)

EDIT: Tipul de pe olx a zis asa, citez: acolo se prinde pastila de pasla. Acum pana mea... eu n-am auzit sa existe pastile de pasla, stiu ca pasla se foloseste la curatarea tacului.
Alex George
Pionier
 
Posts: 26
Joined: Sun Apr 24, 2016 10:27 am

Re: Ajutor in identificarea unui tac

Postby amabilu » Thu Apr 28, 2016 10:18 am

Motocicletele asa mai de coclauri,nu vitezanele.Asa esti mai ferit de tampitii care nu stiu sa conduca o masina.Daca ai intrebari faci topic la "altele"si vorbim de motociclete,culturism/fitness,gagici si toate cele.

Cat despre tac sa cautam altul atunci ca sa nu fiu nevoit sa donez poisonul.Nu ca nu m ar tenta ideea,si asa voiam o nuanta mai deschisa la cocobolo.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Ajutor in identificarea unui tac

Postby Alex George » Thu Apr 28, 2016 10:29 am

Ah! Cred ca nuanta de cocobollo trebuie mai deschisa. Eu zic sa-l donezi :D Eu am gasit o gramada de tacuri pe olx, la diferite preturi. Nimeni din proprietari nu stie ce firma sunt tacurile. Iti pot lasa linkuri pe PM daca esti de acord :)
Alex George
Pionier
 
Posts: 26
Joined: Sun Apr 24, 2016 10:27 am

Re: Ajutor in identificarea unui tac

Postby amabilu » Thu Apr 28, 2016 10:43 am

Nu merita olx,daca e no name nu e afacere plus mai costa macar 50 de lei pastila si montaj.Ala era ieftin si imi placea dar daca e atat de dubios n ai ce i face.Mergi la magazin si iei brand nou-nout ieftin si bun.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Ajutor in identificarea unui tac

Postby Alex George » Thu Apr 28, 2016 11:31 am

"este drept, fara defecte ,acolo se monteaza pastila cu plush"-> proprietar tac. Pastila cu plush? :)->>> la tacul de 48 lei
EDIT: http://olx.ro/oferta/tac-profesional-biliard-buffalo-ID683CC.html#35cd1dba84 pareri?
Alex George
Pionier
 
Posts: 26
Joined: Sun Apr 24, 2016 10:27 am

Re: Ajutor in identificarea unui tac

Postby amabilu » Thu Apr 28, 2016 12:18 pm

Nu e tac de pool.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

PreviousNext

Return to General

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests

cron