Recomandare achizitionare tac

Spune si celorlalti parerile tale despre tacuri, produse, pastile, mese etc Cat mai multe informatii ajuta pe cei din comunitatea biliardului sa aleaga mai bine ! Daca te intereseaza parerile altora, fa o cautare inainte sa postezi o intrebare despre un produs. Poate vei afla mai repede informatii utile. ATENTIE : ACEASTA NU ESTE O SECTIUNE PENTRU RECLAME !

Re: Recomandare achizitionare tac

Postby amabilu » Tue May 31, 2016 8:54 pm

Corect,e problema jointului.Alex a vrut sa-i arate de unde poate sa ia un Fury, probabil nu a observat jointul.Pe site sunt Fury cu joint comun.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Recomandare achizitionare tac

Postby AlexandruM » Wed Jun 01, 2016 11:21 am

Aveti dreptate cu jointul, a fost un risc asumat sa zic asa.

Rationamentul in favoarea unui Fury cu asa joint sunt urmatoarele:
1) Aspect frumos al tacului (discutabil in functie de gusturi).
2) Calitate peste Players sau Cuetec, opinie personala formata ca urmare a vizualizarii comportamentului in timp a tacurilor Fury ale unui coleg de joc.
3) Shaft de 12.75 mm care asigura suficienta finete si stabilitate a loviturilor.
4) Pastila Everest
5) McDermott facut in USA la asa bani nu gasesti, gama Lucky si Star nu se pot compara cu Fury. Viking e pasare rara prin partile noastre, in acest pret nu va fi cu nimic mai reusit.

Dupa experiente mea de cativa ani nu shaftul face diferenta, ci antrenamentele si seriozitatea abordarii lor.
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Re: Recomandare achizitionare tac

Postby amabilu » Wed Jun 01, 2016 11:33 am

Da,da, de acord in principiu cu Fury,ma rog pana la urma toate aceeasi ciorba,lemn vopsit si lustruit,dar nu e vorba de brand, ziceam ca pe site sunt Fury cu joint comun,pentru orice eventualitate de upgradare sau accident al shaftului ar fi fost preferabil unul d ala
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Previous

Return to Descrieri Tacuri, Produse

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests

cron