R.I.P. Ana-Laura

Bine ati venit ! Aici scrieti despre experiente si alte chestii generale legate de biliard, daca vreti sa filozofati, sa analizati ...... Va rog nu postati despre categorii care au topic separat cum ar fi vanzare, live stream ....

R.I.P. Ana-Laura

Postby amabilu » Wed Sep 14, 2016 4:10 pm

Orice comunitate,oricat de mica,are,la un moment dat, socurile si tragediile ei.Moartea e cea mai mare si ireparabila tragedie a vietii ,cu atat mai socanta cand apare cu mult mai devreme decat e lasat sa fie.

Ciudat cum interferenta mortii ne prilejuieste interogatii in privinta gesturilor noastre privind pe cel disparut,oricat de neinsemnate sau inofensive au parut ele la momentul cand au fost facute.Am fost destul de amabil si colegial cu ea?De ce nu i am facut acea mica concesie?Pentru ca daca as fi stiut ca moare peste un an de zile i as fi cedat bucuros inca putin din timpul meu de somn si as fi lasat o sa joace cat ar mai fi vrut cu mine si colegul meu venit pentru concurs in noaptea dinaintea Best lui de anul trecut.Dar era deja aproape 1 noaptea,ma durea capul,prietenul meu nefiind bucurestean urma sa stea la mine in vederea concursului de a doua zi astfel ca am insistat sa opresc jocul si sa plecam in ciuda nemulturii vadite a Laurei.
Ultima mea amintire cu ea e de atunci,am intors capul la iesire si am mai privit o odata,era aproape ultima din clubul golit,sorbindu si berea la mesele din fundul culoarului,intr-o clipa de solitudine, tristete si nemultumire.

Ana-Laura,imi pare rau ca nu am jucat impreuna in noaptea aia oricat ai fi avut chef.Sper ca de acum ingerii sa fie mai intelegatori cu tine.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: R.I.P. Ana-Laura

Postby AlexandruM » Thu Sep 15, 2016 2:26 pm

Dumnezeu sa o ierte.
A fost o persoana cu care am contactat nu doar in biliard, ci si in plan profesional si, cu toate ca, nu intotdeauna lucrurile au decurs asa cum ne-am fi dorit, la final le-am rezolvat pe toate. Pacat ca nu vom reusi sa jucam niciun set de biliard in casa pe care cu atata drag a proiectat-o.
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Re: R.I.P. Ana-Laura

Postby madfox » Fri Sep 16, 2016 10:46 am

Ana a fost un suflet frumos de la care am avut de invatat cate ceva. Dumnezeu sa te aiba in paza
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti


Return to General

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests