MOSCONI CUP

Bine ati venit ! Aici scrieti despre experiente si alte chestii generale legate de biliard, daca vreti sa filozofati, sa analizati ...... Va rog nu postati despre categorii care au topic separat cum ar fi vanzare, live stream ....

Cine va castiga Mosconi Cup !

USA
2
20%
EUROPE
8
80%
 
Total votes : 10

MOSCONI CUP

Postby madfox » Tue Nov 08, 2016 12:31 pm

S-au aflat si echipele de anul asta, mai e putin si e cam plictiseala. Euzic sa chibitam putin, merg pe Europeni ca o sa ii bata iar la fundulet pe americani.

http://bilebile.blogspot.ro/2016/11/mos ... plete.html
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: MOSCONI CUP

Postby AlexandruM » Tue Nov 08, 2016 2:28 pm

Ieeeeuuuuuuuuuurrooop
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Re: MOSCONI CUP

Postby amabilu » Tue Nov 08, 2016 3:55 pm

Chibitam dar formatul asta de eveniment nu e pe gustul meu,ma refer la atmosfera de carciuma dupa miezul noptii cand betivaneala e in toi.Totusi chiar asa e mai bine decat Mosconi din anii 80 cand Jimmy White si alalantu smecher,nu mai tin minte numele ,se delectau cu tigarea si whiskey ul direct din scaunul de concurs.Mda,mai e mult pana departe,pana se face trecerea de la divertisment de club/cazinou/crasma/bufet de comuna la sport.
Se da la TV ,Sky Sports 3, ceva?Asta e singurul lucru bun,un decor profesional de concurs in care nu vezi o mocheta chinezeasca stridenta pe jos ,asa cum e la provincialul concurs iues open de zici ca e crosetat de bunica Hillary.Apropos,era bun si poll pentru alegerile s.u.a.deze,sa vedem daca break Trump si run Clinton sau vitavercea.

Europa favorita clara ,america nu are multa valoare langa sevebeu si nici aista nu prea stie biliard cand e scos din habitaclul lui natural.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: MOSCONI CUP

Postby wowscortcher » Mon Dec 05, 2016 12:03 pm

Salut,

Maine incepe \m/

Stiti cumva daca e transmis online pe vreun site sau daca se poate vedea cu SopCast si pe ce canal?


Zi faina,
Alex
Contact:
mail: wowscortcher@gmail.com
skype: alexandru_stanciu_gl & alexandru.stanciu012@hotmail.com
tel: 0756 790 550
User avatar
wowscortcher
Pionier
 
Posts: 47
Joined: Fri Jan 22, 2016 12:08 am
Location: Bucuresti

Re: MOSCONI CUP

Postby madfox » Mon Dec 05, 2016 12:56 pm

salut

in fiecare an au aparut si linkuri gratuite, deupa sky sau espn pe lemontv sau fromsports
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: MOSCONI CUP

Postby wowscortcher » Mon Dec 05, 2016 1:04 pm

Sa traiesti!

Posibil sa fie streamuit la TAC, cumva?
Contact:
mail: wowscortcher@gmail.com
skype: alexandru_stanciu_gl & alexandru.stanciu012@hotmail.com
tel: 0756 790 550
User avatar
wowscortcher
Pionier
 
Posts: 47
Joined: Fri Jan 22, 2016 12:08 am
Location: Bucuresti

Re: MOSCONI CUP

Postby madfox » Thu Dec 08, 2016 11:18 am

Nici o reactie la Mosconi ? Avem 7-2. Este macel la naiba :twisted: :twisted: :twisted: Ce bila a dat Albin aseara, absolut fantastic !
Mesele par destul de permisive si trag dar asta e
Morris a mai indulcit seara americanilor cu dansul si cu imitarea lui Appleton :lol: :lol:

https://imgflip.com/gif/1fjs3w
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: MOSCONI CUP

Postby AlexandruM » Thu Dec 08, 2016 2:51 pm

De 2 ani unica reactie la privirea Mosconi Cup, este sentimentul de rusine fata de evolutia americanilor. Ma simt eu neconfortabil ca ei joaca asa prost. Comparativ cu robotii europeni, americanii par jucatori de bar, cu preshot routine diferit, cu abordari diferite care nu ii ajuta deloc. Imi pare rau de SVB care am impresia ca mereu sufera cand trebuie sa joace la Mosconi. Nu l-am vazut niciodata simtindu-se atat de incomod. Era mai fericit cand a pierdut 2 finale de CM, decat in primul meci din prima zi a Mosconi Cup.
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Re: MOSCONI CUP

Postby amabilu » Fri Dec 09, 2016 11:10 am

Un Mosconi mai frumos decat credeam,probabil am avut eu asteptari prea mici data fiind componenta echipelor.Chiar mi a placut.Sunt un admirator din ce in ce mai mare al campionului mondial in exercitiu,ca sa folosesc o expresie draga lui Ancuta.Acest Albin are o detasare si o concentrare extraordinara,omul asta chiar nu are emotii.Nu stiu daca ati observat cum se bucura dupa castigarea unui meci,nu mai mult de o secunda si revine la mina lui obisnuita.Cu asemenea mental intr un sport ca biliardul ajungi foarte departe si deja baiatul a facut istorie cu un titlu si o finala.

In ce priveste echipa castigatoare...Cati campioni mondiali avem in echipa europei?Pai si atunci mai exista vreun semn al mirarii in propozitie?

Bine ca mai exista turnee organizate de matchroom,poate vad si altii cum ar trebui sa arate un concurs de pool.Aviz pentru imbracatii in lenjerie de pat din Qatar,poate se uita senilii si escrocii care se ocupa de biliardul american si de federatia mondiala si asa mai departe.Campionatul mondial si US Open sunt niste concursuri provinciale ridicole in comparatie cu Mosconi organizat de matchroom.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: MOSCONI CUP

Postby madfox » Fri Dec 09, 2016 8:19 pm

Da este mare pacat ca nu se organizeaza CM de matchroom ca in trecut. Ar fi ceva super frumos.

Pana una alta toate meciurile inregistrate HD aici https://www.youtube.com/user/genipool14

Va fi frumos daca iau americanii 2 -3 la simplu cu presiune.
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Next

Return to General

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron