Pastile pentru Venom (Shaft Poison)

Spune si celorlalti parerile tale despre tacuri, produse, pastile, mese etc Cat mai multe informatii ajuta pe cei din comunitatea biliardului sa aleaga mai bine ! Daca te intereseaza parerile altora, fa o cautare inainte sa postezi o intrebare despre un produs. Poate vei afla mai repede informatii utile. ATENTIE : ACEASTA NU ESTE O SECTIUNE PENTRU RECLAME !

Re: Pastile pentru Venom (Shaft Poison)

Postby amabilu » Tue May 24, 2016 11:56 am

Felicitari pentru etapa de TPA de la Carei.Inteleg ca tu esti Olah Gabor,nu?Am facut un topic pe sectiunea concursuri "open" in speranta ca ne vei povesti ceva acolo despre acest concurs,biliardul din Transilvania si despre meciurile tale,inteleg ca ai batut si un fost campion national si un gandac :)
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Pastile pentru Venom (Shaft Poison)

Postby pucer » Tue May 31, 2016 8:44 am

:) multumesc
Am avut avantajul terenului propriu :)
Sigur, scriu cateva randuri despre TPA, mersi :)
pucer
Balls Master
 
Posts: 118
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:15 am

Re: Pastile pentru Venom (Shaft Poison)

Postby wowscortcher » Thu Aug 04, 2016 6:32 pm

As vrea sa reiau discutia pentru ca au trecut deja aproape 2 luni si cateva zeci de ore de jucat cu noua pastila.

M-am hotarat asupra unui Sniper, de la TAT, proaspat adus (92lei).

Pot spune ca sunt foarte multumit si ca seamana la feeling extrem de tare cu pastila originala, Sarin.

Montajul a fost facut de Raul Maican, si pot spune ca este instalat ca de fabrica. Ferula a ramas intacta, fara zgarieturi. Forma pastilei este rotunjita perfect.

Ca si observatii, ce pot spune pana acum despre Sniper este ca, odata ce se toceste putin, este foarte usor sa dai miscue. Dar atata timp cat am grija sa dau din cand in cand cu smirghel sau cu un corector de pastila, acest lucru nu constituie o problema.

La recomandarea lui Raul, urmatoarea pastila pe care o sa o incerc este Onyx.


Zi frumoasa tututor.
Contact:
mail: wowscortcher@gmail.com
skype: alexandru_stanciu_gl & alexandru.stanciu012@hotmail.com
tel: 0756 790 550
User avatar
wowscortcher
Pionier
 
Posts: 47
Joined: Fri Jan 22, 2016 12:08 am
Location: Bucuresti

Re: Pastile pentru Venom (Shaft Poison)

Postby AlexandruM » Fri Aug 05, 2016 7:28 am

Eu cu pastila Sniper am inceput sa ma obisnuiesc abia dupa vreo 2-3 saptamani de joc. In prima perioada impresiile erau la fel, ca se intareste rapid, se glazureaza si creste riscul de a da chic, cu toate aceaste dupa aproape o luna jocul pastilei s-a stabilizat si a devenit mult mai placuta si previzibila.
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Re: Pastile pentru Venom (Shaft Poison)

Postby DragosLucian » Sat Aug 06, 2016 9:00 am

Eu am jucat cu sniper vreo 2-3 ani, acum am un Kamui (nu mai aveau cei de la TAT pe stoc Sniper) si pot sa zic ca nu suporta comparatie. Nu cred ca am vazut pastila sa tina creta mai bine ca sniper, indiferent de creta, umiditate si alte conditii. Cat am avut pastila asta nu am dat cu smirghel niciodata pe ea. In ciuda faptului ca spargeam cu tacul de joc nu si-a schimbat forma. Buna alegere!
User avatar
DragosLucian
Jucator
 
Posts: 85
Joined: Thu Dec 13, 2012 2:13 am

Re: Pastile pentru Venom (Shaft Poison)

Postby madfox » Wed Aug 17, 2016 7:22 am

Salut,

cand nu gasiti Sniper v-as recomanda On Quick. Sunt extrem de multumit de ea, este extrem de previzibila, nu isi modifica forma si tine foarte bine creta.
Mi-ati amintit de Sniper, are exact feelingul ei de la inceput pana sa se intareasca.
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Pastile pentru Venom (Shaft Poison)

Postby wowscortcher » Mon Jan 23, 2017 6:37 pm

Salut,

La cat de putine posturi sunt pe forumul nostru, nu cred ca o sa deranjeze pe nimeni daca reinvii un thread de acum cateva luni.

Vin cu o recenzie (a se citi review) dupa cateva luni de jucat intens cu pastila Sniper.
Sunt foarte multumit, nu isi schimba forma, nu dau chix daca lovesc corect, oricat efect as pune. Totusi, pentru o performanta optima, are nevoie de scuffing destul de des. As zice dupa ~10 ore de joc.
Raman la impresia initiala ca seamana foarte mult cu tip-ul original.

O sa fac mai multe experimente in lunile urmatoare. O sa-mi comand shaft 314-2 de la TAT si o sa-l pastrez pe acesta pentru diferite incercari. Cu placere o sa revin si cu impresiile pe site.

Multa bafta,
Alex
Contact:
mail: wowscortcher@gmail.com
skype: alexandru_stanciu_gl & alexandru.stanciu012@hotmail.com
tel: 0756 790 550
User avatar
wowscortcher
Pionier
 
Posts: 47
Joined: Fri Jan 22, 2016 12:08 am
Location: Bucuresti

Re: Pastile pentru Venom (Shaft Poison)

Postby amabilu » Thu Jan 26, 2017 1:58 am

Asa a inviat si Isus pe Lazar si nu s a suparat nimeni,dimpotriva,a aparut o noua religie.Bune amandoua pastilele,intr adevar.

In rest,sper ca te ai gandit bine la ce vrei sa faci.Experimentele pe butt ul Poison sunt extravagante,cine cumpara marca asta isi asuma fidelitatea fata de shaftul original si impedimentul revanzarii dificile a unui eventual nou shaft ,atunci cand va fi.Cand zic impediment, ma refer la jointul atipic,evident.

In plus mai sunt si alte dezavantaje ale noului shaft.In primul rand ,principalul dezavantaj e acela ca vei pierde feelingul tacului original si te vei delecta la mana cu clasica senzatie neplacuta de secatura a marcii Predator.Plus ca deja e depasit.

In concluzie,daca musai si musai vrei LD,poate mai astepti cateva luni pana apare Revo la liber si decat sa dai acum 300 dolari pe asta ,poate dai 400 sau cat o fi pe un shaft mai dracos.Sau 314 cu joint comun pe alt butt, ca sa l poti revinde.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Pastile pentru Venom (Shaft Poison)

Postby wowscortcher » Thu Jan 26, 2017 7:50 pm

Da, m-am gandit bine.

Nu ma intereseaza aspectul revanzarii.

Din ce alt motiv ai zice: "cine cumpara marca asta isi asuma fidelitatea fata de shaftul original"? Pe site, producatorul din contra, promoveaza idea de upgrade la Predator Shafts.

Legat de feeling, parerea mea este ca tine de obisnuinta si de perspective individuale. As face pariu ca intr-un studiu de caz unde 50 oameni ar testa individual o serie de tacuri, nu ar raporta nicidecum aceleasi "feeling-uri".
Mai mult, orice tac are un feeling, e imposibil sa nu aiba. Il inveti si in scurt timp vei reusi sa "simti" loviturile asa cum vrei.

Cu asteptatul nu sunt bun prieten.
Iar referitor la performanta, sunt foarte multi profesionisti care joaca cu 314-2. Daca pe ei nu-i incurca, cu siguranta nici pe mine nu o sa ma traga in jos in urmatorii cativa ani.
Ca si asteptari, ma intereseaza deflexia mai mica + shaftul mai subtire si precis la lovit in alba. Atat.

Butt-ul imi place mega mult (imagine aici), l-am botezat dupa un pet raposat, are valoare emotionala, nu vreau sa ma despart de el.

In afara de toate astea, TAT are o oferta foarte buna, aproximativ 850lei cu totul, pe care ii platesc 30% in avans si restul cand vine, dupa aproximativ o luna, aspect care ma avantajeaza foarte mult, tinand cont de pasa financiara in care ma aflu.

Deci m-am informat, nu e o decizie pripita.
Revin cu impresii. Doar ca nu foarte curand.
Big'up!
Contact:
mail: wowscortcher@gmail.com
skype: alexandru_stanciu_gl & alexandru.stanciu012@hotmail.com
tel: 0756 790 550
User avatar
wowscortcher
Pionier
 
Posts: 47
Joined: Fri Jan 22, 2016 12:08 am
Location: Bucuresti

Re: Pastile pentru Venom (Shaft Poison)

Postby amabilu » Fri Jan 27, 2017 1:06 am

Tocmai din motivul pe care l am spus,al jointului.Nici eu nu sunt in principiu adeptul revanzarii insa marea majoritate a jucatorilor are alta opinie.

Legat de feeling,parerea ta este corecta in general si gresita in particular, in cazul shafturilor Predator.Pur si simplu nu are feeling din cauza motivului pentru ca nu are cum sa aiba,cel putin in comparatie cu shafturile pline.Shafturile Predator sunt moarte, orice rahat ar manca posesorii lor.Si asta nu tine de perceptia individuala ci de fizica materialelor.Betele alea golite sunt inerte si nu au ce oferi din acest punct de vedere.Preponderent lovitura e seaca ,rar se nimereste o lovitura mai solida care oricum nu are nicio seva in ea.Ar fi trebuit sa stii chestia asta legata de shafturile Predator pana acum.Ti am dat o sugestie in ideea in care sa nu faci o alegere pe care sa o regreti apoi.Daca nu te intereseaza feelingul e ok,inseamna ca nu te va deranja aspectul.Dar sa ti fie clar ca nu vei mai avea lovitura pe care o ai acum,din acest punct de vedere, al feelingului, tacurile Poison sunt binecuvantate.

Daca te intereseaza LD,shaftul Predator este de departe cea mai buna alegere.Doar ca pana acum,excelenta tehnologiei LD marca Predator avea defectul acestui feeling sec si grotesc de teava.Inteleg ca odata cu REVo a disparut acest neajuns si ce nu oferea lemnul umplut ,fibra de carbon umplut este in stare sa ofere,adica o lovitura plina si placuta.

Nu am inteles ce avantaj ai vazut tu la plata in doua rate 30 la suta si restul,tinand cont ca poti plati la ei in 5 rate egale.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

PreviousNext

Return to Descrieri Tacuri, Produse

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests