Campionatul mondial 2017

Bine ati venit ! Aici scrieti despre experiente si alte chestii generale legate de biliard, daca vreti sa filozofati, sa analizati ...... Va rog nu postati despre categorii care au topic separat cum ar fi vanzare, live stream ....

Re: Campionatul mondial 2017

Postby AlexandruM » Thu Dec 14, 2017 4:59 pm

De aia imi era mie frica cand am vazut ca a batut Garcia. O finala Biado cu Kaci ar fi fost cu totul altceva.
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Re: Campionatul mondial 2017

Postby amabilu » Thu Dec 14, 2017 5:48 pm

De ce iti era frica,ca va fi meciul disproportionat?Pai si Garcea l a batut tot clar pe albanez.
Ma bucur pentru Biado,are o mutra de baiat linistit si cumsecade.

Acuma ramane sa trageti concluziile.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Campionatul mondial 2017

Postby madfox » Fri Dec 15, 2017 7:42 am

Ai castigat cozonacul :lol: :lol: :lol: ... Biado este la ora actuala unul din cei mai completi jucatori de biliard, tehnic+mental.
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: Campionatul mondial 2017

Postby amabilu » Fri Dec 15, 2017 11:41 am

Cea mai frumoasa incununare a unei cariere.In plus,o finala filipineza e ceva deosebit.Pacat de decorul meschin in care s a desfasurat evenimentul.Oare cat mai organizeaza nenii astia care merg cu lenjeria de pat dupa ei?
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Campionatul mondial 2017

Postby AlexandruM » Fri Dec 15, 2017 2:47 pm

Mie personal Biado nu prea imi place, nu stiu de ce dar nu-l pot percepe ca un jucator de top. Nu se stie niciodata cum ar fi fost sfertul de finala daca venea chinezul la timp. La fel cum nu se stie ce rezultate aveau sa fie daca era prezenti cativa din marii absenti, SVB, Shaw, Appleton etc.

Garcia in finala a cedat psihic, rezultatul fiind clar dupa primele 20-30 minute de joc. Fiind un jucator din esalonul de mijloc al filipinezilor, nu a avut experienta necesara sa lupte cu adevarat in finala.
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Re: Campionatul mondial 2017

Postby amabilu » Fri Dec 15, 2017 7:35 pm

Asa este dar neglijenta te poate costa scump.Si ce sa mai spunem de tolomacii aia care nu au venit.E campionatul mondial ,nu e turneul BKO,pentru un sportiv de top participarea e obligatorie.Daca fentezi biliardul, asta primesti si pe buna dreptate.
In momentele astea trebuie sa le recunoastem meritele. filipinezilor.Chiar si atomicul de Garcea are un stil extrem de precis si eficace care l a adus in finala,eu am crezut ca il spulbera albanezul si a fost invers

Ultima chestie,ulte ca albanezul confirma la cel mai inalt nivel,ar fi putut foarte bine sa ajunga campion mondial.Si mai are si tot viitorul inainte.

PS
Si nu te inteleg,te ai pricopsit cu juma de cozonac si tot nu esti multumit.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Campionatul mondial 2017

Postby madfox » Wed Dec 20, 2017 7:08 pm

Bai nene cat o fi nenea presedintele de la WPA acolo tot asa va fi prin locatii din astea. inca mai am si io antene baiat bun dar e cam ahtiat asa dupa unele avantaje.

Pacat e o tristete maxima ... cum erau alea la Cardiff pfoaiii ... cel mai tare ar fi sa dea CM la Matchroom
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Previous

Return to General

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests