Tac predator

Spune si celorlalti parerile tale despre tacuri, produse, pastile, mese etc Cat mai multe informatii ajuta pe cei din comunitatea biliardului sa aleaga mai bine ! Daca te intereseaza parerile altora, fa o cautare inainte sa postezi o intrebare despre un produs. Poate vei afla mai repede informatii utile. ATENTIE : ACEASTA NU ESTE O SECTIUNE PENTRU RECLAME !

Tac predator

Postby zaineady » Tue Mar 13, 2018 11:59 pm

Salut colegi, am ocazia sa cumpar un tac predator cu shaft 314 intr-o stare cam precara....shaftul de vede ca a fost muncit vanzatorul spune ca il are de 4-5 ani....pastila trebuie schimbata, nici ferula nu arata f bn....butul e ok are unele mici lovituri dar e ok wrapul din piele....pretul de vanzare 700 lei

Sa il cumpar sau mai bn nu ?
Shaftul nu prea aluneca smoth asa....eu am un cuetec care aluneca mult mai frumos....nu am poze ...cum sa procedez ?
zaineady
Pionier
 
Posts: 8
Joined: Sun Mar 19, 2017 1:51 pm

Re: Tac predator

Postby AlexandruM » Wed Mar 14, 2018 8:46 am

Din descrierea facuta, buttul para sa fie un P3. Daca are ferula probleme, iar Predator e cunoscut pentru problemele pe care le are la ferulele de 314, atunci te costa cca 180-200 lei numai inlocuirea ferulei, unde mai adaugi si pastila. Presupun ca e un 314/2. In concluzie faci tacul de 900-1000 lei. Shaftul se poate curata, da cu ceara si va aluneca ok.

Intrebarea este de ce vrei anume acest tac? Pentru ca este Predator sau pentru ca e shaftul 314? Sau alte motive? Daca ai deja un tac cu 500-600 Lei poti cumpara un shaft 314 nou sau in conditie ideala.

Decizia iti apartine, eu as trece peste aceasta oferta, mai ales dat fiind faptul ca dupa achizitie nu poti practic juca cu tacul, ci trebuie sa-l trimiti la reparatie.
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Re: Tac predator

Postby amabilu » Wed Mar 14, 2018 4:58 pm

Daca esti nehotarat nu il cumpara!
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: Tac predator

Postby zaineady » Wed Mar 14, 2018 11:27 pm

butul seamana cu p2 dar fara ringul ala de metal.....deci s-ar putea sa fie mai vechi ca p2.....tacul am zis ca o fii ceva bun si na decat ieftinaturile astea....ala o fi mai bun ca restu...zic nuj...nici p mn nu prea ma incanta sincer....pt ca arata naspa....cel mai important este ca nu alunea pe mana.....si mie greu sa cred ca poate fi reparata treaba asta, si eu sunt m-ai pretentios cand vine vorba de atingere fine....dar cand lovesti cu el simti ce se va intampla cu bila alba....are plusuri si minusuri.....mai multe minusuri :)))

asta este

https://www.google.ro/search?q=predator ... g6ysSZ369M:

ikon 2 3
zaineady
Pionier
 
Posts: 8
Joined: Sun Mar 19, 2017 1:51 pm

Re: Tac predator

Postby AlexandruM » Thu Mar 15, 2018 10:15 am

Atunci cauta altceva, sunt oferte destule pe AZ, Facebook, doar sa fii pregatit cu banii si sa stii ce cauti.
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Re: Tac predator

Postby dodo » Thu Mar 29, 2018 1:35 pm

in caz ca nu il iei da-mi un pm cu nr omului poate il scap eu de tac. Spor.
dodo
Pionier
 
Posts: 46
Joined: Tue Dec 28, 2010 2:59 pm

Re: Tac predator

Postby Viking » Fri Mar 30, 2018 10:21 am

Ia-l, ca-i predator, ce plm. O sa te invete biliard si o sa-i dai pe toti pe spate cu asa "scumpitura".

Lasand gluma deoparte, decat sa iei un tac vizibil obosit, care poate sa fie stricat si mai puternic pe la interior, fie el si de firma, mai bine iei altceva de 700 de lei.
Joss Sneaky Pete 10-04
Cuetec Surge
User avatar
Viking
Hero Member
 
Posts: 502
Joined: Sat Feb 25, 2012 1:53 pm

Re: Tac predator

Postby dodo » Tue Apr 03, 2018 12:42 pm

Eu sunt interesat in continuare.... in eventualitatea ca mai intri pe threadul asta si nu ai luat tacul...si il mai are omul... imi poti trimite oricand nr lui. Ms.
dodo
Pionier
 
Posts: 46
Joined: Tue Dec 28, 2010 2:59 pm


Return to Descrieri Tacuri, Produse

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron