ESPN World Cup of trickshots

Totul despre biliard artistic cu Gabi Visoiu. Doar el este CAMPIONUL !!!

Moderator: vash

ESPN World Cup of trickshots

Postby vash » Tue Sep 21, 2010 12:49 pm

Vad ca nu-i interes prea mare la rubrica asta, dar postez oricum. La Trick Shot Magic n-am reusit sa-i fac fata numarului 2 mondial, Nick Nikolaidis, dar pe 7-8 octombrie va avea loc World Cup of Trickshots, unde Nikolaidis imi va fi coechipier, nu adversar. World Cup of trickshots este versiunea cupei Mosconi pt biliard artistic, Europa vs SUA. Europa va fi reprezentata de Nick Nikolaidis (Grecia), Gabi Visoiu, Stefano Pelinga (Italia) si Lucasz Szywala (Polonia). Desi nu suntem favoriti avem sansa noastra si putem castiga pt a doua oara in 5 editii trofeul "intercontinental" Avand in vedere ca voi aparea sigur in 2 din cele 3 meciuri televizate, sper sa se difuzeze si la noi, cel mai probabil pe sport.ro. Voi reveni cu rezultate si detalii. Voie buna!
Trickshot.ro E mai mult decat biliard, e spectacol!
http://www.trickshot.ro
vash
Pionier
 
Posts: 34
Joined: Wed Dec 16, 2009 2:26 pm
Location: Bucuresti

Re: ESPN World Cup of rickshots

Postby Cristi » Tue Sep 21, 2010 1:55 pm

Super...Abia asteptam sa te vedem...Pare interesant formatul gen mosconi.
Cristi
Balls Master
 
Posts: 271
Joined: Wed Dec 16, 2009 1:56 am
Location: Galati

Re: ESPN World Cup of rickshots

Postby Val » Tue Sep 21, 2010 4:29 pm

Bravo Gabi!!!

Te asigur ca iti urmaresc [corect ar fi: urmarim, ca toti Muscoii si membrii acestui forum suntem alaturi de tine] evolutiile si ma bucur nespus cand aflu ca faci fata cu brio unor concursuri serioase.

Cat despre pierderea la Nikolaidis, asta este [o data el, o data tu], sunt sigur ca iti vei lua revansa cu proxima ocazie.

Eu ma simt onorat ca esti selectat in ECHIPA EUROPEI sa joci intr-un concurs stil Mosconi Cup. Asta insamna ca un roman de-al nostru este suficient de bun incat sa fie recunoscut la nivel european ca membru intr-o echipa reprezentativa de 4 (patru) insi intr-un sport anume. Sunt curios cati sportivi de la noi ar intra macar intr-un top 20 sau chiar 50 in alte sporturi? Nu cred ca foarte multi.

Nu stiu cat se vede asta in tara, la fel cum nu stiu daca posturile noastre TV isi vor rupe din programul de fotbal si balacareala pe marginea fotbalului pentru a transmite meciurile pe care le vei avea. Pentru mine asta ar fi un "must".

Iti urez sa prinzi o forma maxima si, cum se spune in biliard ;) , sa ruleze bilele pentru tine!!!
"It's easier to correct a shot gone wrong with proper technique, than a shot that went in with bad technique" - Mika Immonen

Play: Southwest
Break: Mezz PB Pro + H shaft
Jump: Mezz AirDrive
Case: JB Case 3x4
Val
Balls Master
 
Posts: 275
Joined: Wed Dec 16, 2009 10:27 am
Location: Bucuresti

Re: ESPN World Cup of rickshots

Postby madfox » Tue Sep 21, 2010 10:08 pm

Subscriu celor scrise de Val. Suntem mandri de tine Gabi. Succes si sa ne tii la curent daca se televizeaza la noi.
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: ESPN World Cup of rickshots

Postby Cristi » Fri Oct 08, 2010 11:04 am

Ceva impresii, rezultate, poze? Macar un link ceva :) Felicitari pt victorie (asa am vazut pe facebook)
Cristi
Balls Master
 
Posts: 271
Joined: Wed Dec 16, 2009 1:56 am
Location: Galati

Re: ESPN World Cup of rickshots

Postby Val » Sat Oct 09, 2010 11:25 pm

Felicitari, Gabi!

Sa ne impartasesti si noua impresiile tale despre concurs aici pe forum, cand o sa ai timp.

Multumiri din partea noastra pentru cartea de vizita pe care o faci biliardului romaneasc.
"It's easier to correct a shot gone wrong with proper technique, than a shot that went in with bad technique" - Mika Immonen

Play: Southwest
Break: Mezz PB Pro + H shaft
Jump: Mezz AirDrive
Case: JB Case 3x4
Val
Balls Master
 
Posts: 275
Joined: Wed Dec 16, 2009 10:27 am
Location: Bucuresti

Re: ESPN World Cup of rickshots

Postby vash » Wed Oct 13, 2010 9:00 pm

Mersi mult pentru incurajari si/sau felicitari. In ciuda tuturor asteptarilor (inclusiv ale noastre) echipa europei a reusit sa castige prestigioasa intrecere intercontinentala World Cup of Trick Shots. In prima semifinala echipa europei (Nikolaidis / Szywala) s-a impus cu 8-7 dupa lovitura de departajare cu 9 mante pe bancnota de 100 de dolari. Din pacate in cea de-a doua semifinala echipa Visoiu / Pelinga nu a reusit decat un 4-6 in fata americanilor (nu din cauza mea ;) ) Finala a inceput de la scorul de 1-1 in urma rezultatelor din semifinale. Am inceput in forta si la jumatatea meciului conduceam cu 5-1!!! Americanii au avut cateva lovituri bune in cea de-a doua jumatate, dar nu a fost suficient, scorul final fiind 7-4 in favoarea europenilor. A fost o onoare sa primesc medalia de aur chiar in arena in care cu numai 2 zile in urma jucau Mika Imonen, Ralph Souquet sau Francisco Bustamante! Cel mai important este ca toti mai marii sportului m-au felicitat pentru modul in care m-am prezentat si mai ales pentru spectacolul facut la masa si nu numai. Pacat ca pe la ministere sunt usi inchise si in spatele lor oameni care nu dau 2 bani daca steagul romaniei e fluturat sau nu pe ESPN. Apreciez comentariul cum ca fac o carte de vizita biliardului romanesc, pacat ca cei mai multi nu gandesc la fel. Revenind la un ton mai vesel, va anunt ca programul ESPN va fi preluat de sport.ro sau dolce, vestea rea fiind ca acest lucru se va intampla cel mai devreme in ianuarie 2011. Pana data viitoare, voie buna!!
Trickshot.ro E mai mult decat biliard, e spectacol!
http://www.trickshot.ro
vash
Pionier
 
Posts: 34
Joined: Wed Dec 16, 2009 2:26 pm
Location: Bucuresti

Re: ESPN World Cup of rickshots

Postby pucer » Wed Oct 13, 2010 9:33 pm

Bravoo!felicitari!
pucer
Balls Master
 
Posts: 118
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:15 am

Re: ESPN World Cup of rickshots

Postby madfox » Thu Oct 14, 2010 9:45 am

Bravo Gabi ! Asta e Romania, dar vorba lui Hagi sa fim optimisti. Esti unul din oamenii cu DA, SE POATE !
Tac de joc - P2 Leopard- Z3
madfox
Site Admin
 
Posts: 1575
Joined: Tue Dec 09, 2008 9:13 pm
Location: Bucuresti

Re: ESPN World Cup of rickshots

Postby vash » Fri Mar 04, 2011 4:51 pm

Sport.ro va transmite inregistrat aceasta competitie in comentariul inegalabil al lui Iulian Dragne si Gabi Visoiu. Revin cu data si ora cand aflu si eu. Toate bune!
Trickshot.ro E mai mult decat biliard, e spectacol!
http://www.trickshot.ro
vash
Pionier
 
Posts: 34
Joined: Wed Dec 16, 2009 2:26 pm
Location: Bucuresti

Next

Return to BILIARD ARTISTIC

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest