A murit Marius Ancuta

Bine ati venit ! Aici scrieti despre experiente si alte chestii generale legate de biliard, daca vreti sa filozofati, sa analizati ...... Va rog nu postati despre categorii care au topic separat cum ar fi vanzare, live stream ....

A murit Marius Ancuta

Postby amabilu » Fri Jul 20, 2018 9:54 am

Ce chestie e viata... Isi schimbase vocea in ultimele luni si contrariase pe toata lumea, pana la urma explicatia plauzibila gasita de unul era ca s o fi operat de polipi. Si omul se pregatea sa moara!

Si cat l am criticat si persiflat pentru clubul ala senzational pe care l a facut! In loc sa nu ma opresc din laude pentru cel mai bun club de biliard din Romania! Ma consolez cu faptul ca nu mi a citit postarile de aici.

Si cat l am persiflat pentru modul lui de a comenta care de fapt era legat de sportul pe care am inceput sa l indragesc la Eurosport Romania. Ce farmec o sa aiba snookerul comentat de o alta voce? Mai e Bontea, dar al doilea greu sa fie ca Ancuta.

Concluzia e aia batraneasca, rau cu rau dar mai rau fara rau. De ce dracu m a mancat limba de atatea ori sa ma leg de un om care pana una, alta, a facut atatea pentru biliardul romanesc? Era el elitist si nu i pasa de biliard dar a facut o sala cu 25 de mese pentru noi.

Multumim, Marius Ancuta! Va fi ciudat snookerul la TV fara tine!
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: A murit Marius Ancuta

Postby catalinusbv » Fri Jul 20, 2018 10:54 am

Eh, nu iti fa griji, asa este firea umana. Toti procedam la fel.

Pana la urma este inlauntrul nostru sa fim critici sau sa nu apreciem ceva la vremea potrivita. E ceva firesc, nu e nimic condamnabil, doar ca regretele sunt mai mari cand se intampla sa dispara persoane apropiate...

Nu l-am cunoscut personal, dar faptul ca nu si-a mediatizat prea tare boala, suferinta, ca a tacut si a fost demn, pentru mine denota un caracter frumos. Avem destui ipohondrii mediatizati excesiv. Citisem undeva ca il intrebase un individ in perioada Campionatului Mondial, de ce aproape ca vorbeste pe nas, din cauza microfoanelor sau din motive de sanatate ? Raspunsul a fost: '' racit''.

Chiar daca avea uneori si stangacii sau contraziceri in comentariu va ramane o voce inconfundabila pentru snookerul din Romania si un pilon destul de important in dezvoltarea sporturilor cu bile pe plaiurile mioritice.

Pacat...
Player: Mezz EC7-C + WX700/HybridPro II
Break: Mezz PowerBreak Kai + DeepImpact II
Jump: iQ Cues Jump
Case: Hard Case 2/4
Exceed 4" Extender


There's always a shot ... you just have to find it.
catalinusbv
Jucator
 
Posts: 60
Joined: Wed Apr 27, 2016 10:11 am

Re: A murit Marius Ancuta

Postby amabilu » Sun Jul 22, 2018 10:46 am

Da, Cataline, si sa nu uitam ca a facut cel mai bun club de profil din Romania. Ca nu a fost sa ramana, deja e o alta chestiune. Nu stiu, zau, daca si cand vom avea un club la fel precum TAC ul.

Legat de voce, mult timp am fost contrariat la culme, credeam ca nu mai aud eu bine, am pus si castile, am pus si pe laptop sa vad daca se aude la fel. Intr un tarziu, am citit undeva, pe forumul de snooker sau fb ca si o fi facut operatie de polipi. Nefiind medic, am luat o de buna, ca nu ma pricep.

E ciudat oricum si imi pare la fel de neverosimil ca atunci cand am auzit de moartea colegei noastre care s a petrecut acum vreun an si mai bine. Si atunci tot Alexandru mi a dat vestea.
My name is Troll,James Troll!

One with a little common sense would understand that there is no 'best', once there are choices established.

Player:Poison Anthrax AX2-2+ Poison Venom2+ Sarin
Break:House cue
Jump:Van Hallen
Case:Classic Mozart Superior 2/4
amabilu
Hero Member
 
Posts: 554
Joined: Tue Nov 26, 2013 1:06 am

Re: A murit Marius Ancuta

Postby catalinusbv » Sun Jul 22, 2018 4:21 pm

Asa este. Nu am fost de prea multe ori acolo, dar Tac-ul a fost in topul cluburilor din Romania ca si calitate, servicii, conditii de joc.

Poate ca si inchiderea clubului, pierderea gazduirii European Masters de catre Bucuresti si pana la urma intreaga degringolada din tara in snooker/biliard sa il fi afectat. Cine stie...
Bineinteles, poate si viata personala a contat, dar acolo nu este cazul sau dreptul accesului nostru.

Citisem ceva ca s-ar organiza candva un turneu (demonstrativ prespun) in memoriam.
Sper sa nu ramana la nivel de zvon...
Player: Mezz EC7-C + WX700/HybridPro II
Break: Mezz PowerBreak Kai + DeepImpact II
Jump: iQ Cues Jump
Case: Hard Case 2/4
Exceed 4" Extender


There's always a shot ... you just have to find it.
catalinusbv
Jucator
 
Posts: 60
Joined: Wed Apr 27, 2016 10:11 am


Return to General

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests