Recomandare tac

Bine ati venit ! Aici scrieti despre experiente si alte chestii generale legate de biliard, daca vreti sa filozofati, sa analizati ...... Va rog nu postati despre categorii care au topic separat cum ar fi vanzare, live stream ....

Recomandare tac

Postby SilenT » Tue Mar 09, 2021 10:37 am

Salutare!
De curand am inceput sa joc biliard mai des si destul de decent, dar m-am saturat sa ma joc cu mizeriile de tacuri din salile de biliard,
As avea nevoie de ajutorul vostru pentru o recomandare de tac entry-level si un site/magazin de unde pot sa-l achizitionez
Multumesc!
SilenT
Pionier
 
Posts: 2
Joined: Tue Mar 09, 2021 10:31 am

Re: Recomandare tac

Postby AlexandruM » Fri Mar 12, 2021 5:15 pm

Salut.

Subiectul a mai fost abordat de multe ori, concluziile ar fi urmatoarele:
1) Suma pana in 100 Euro - Artemis, McDermott Lucky, BCE
2) Suma 100-200 Euro - McDermott Star, Players, Fury
(Tot ce este pana in 200 Euro va fi garantat produs in China)
3) Suma peste 250-300 Euro - Lucasi, Joss, Mezz si tot asa mai departe in functie de buget si preferinte.

Achizitionate pot fi din TatBiliard, sau ATD Biliard, acolo ai sansa (daca discuti in prealabil) sa tii tacul in mana inainte de achizitie, in caz contrar orice magazin european de tacuri poate fi recomandat.

Daca ai ceva preferinte, ganduri despre cum sa fie tacul, atunci va fi mai usor sa restrangem cercul de oferte.

Da-mi un PM si te pot ajuta sa te decizi sau chiar achizitiona ceva.
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti

Re: Recomandare tac

Postby SilenT » Fri Mar 12, 2021 10:05 pm

Nu pot sa ti dau pm. Ideea e ca am tot jucat biliard cu tacurile din salile de biliard, am realizat ca nu pot progresa prea mult si m-am gandit sa achizitonez un tac care sa ma ajute sa avansez si sa invat sa joc mai bine , nu cunosc nimic despre tacuri
SilenT
Pionier
 
Posts: 2
Joined: Tue Mar 09, 2021 10:31 am


Return to General

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests

cron