Recomandare achizitie Dynamic II /III

Bine ati venit ! Aici scrieti despre experiente si alte chestii generale legate de biliard, daca vreti sa filozofati, sa analizati ...... Va rog nu postati despre categorii care au topic separat cum ar fi vanzare, live stream ....

Recomandare achizitie Dynamic II /III

Postby Bogdan90 » Sat Jan 08, 2022 11:09 am

Salut forum,

Cum spune si titlul doresc achizitionarea unei mese de biliard ( noua) pentru uz personal si nu pot sa ma decid intre cele 2 mese deoarece nu prea gasesc informatii comparative despre cele 2. Pe masa Dynamic II am mai jucat, dar pe Dynamic III niciodata. As dori sa stiu care sunt diferentele intre cele doua? Sunt mantele /placile diferite?),se "comporta" diferit? ( ar fi de mare ajutor opinia cuiva care a jucat pe ambele)
Diferenta de pret intre cele 2 ( ambele 9ft, ambele cu postav Simonis 860 ) este de 1000 Euro. Merita diferenta?. Va multumesc de ajutor.
Bogdan90
Pionier
 
Posts: 1
Joined: Sat Jan 08, 2022 10:51 am

Re: Recomandare achizitie Dynamic II /III

Postby sasabodeanu » Wed Nov 15, 2023 1:34 am

Salutare,

Chiar asta cautam si eu sa gasesc ca si info pe Forum, am exact aceeasi dilema: Dynamic 2 sau 3.
Vad ca nu ti-a raspuns nimeni, as fi curios la ce concluzie ai ajuns, ce ai achizitionat si pe ce considerente. Si daca esti multumit.

De asemenea, nu prea vad multe optiuni de achizitie in RO, iar cei pe care i-am gasit nu-mi inspira deloc incredere.
Am gasit pe dynamic-billard.de ambele mese si parca inclin sa o iau de acolo, la tine cum a fost cu transportul?

Desigur, colegii de forum, daca aveti pareri, sugestii, opinii, m-ar ajuta mult o perspectiva, urmeaza sa fac achizitia in Decembrie sau Ianuarie.
Mentionez ca si eu am spatiu si iau un 9ft, cu Simons blue tournament ca si postav.

Merci
sasabodeanu
Pionier
 
Posts: 3
Joined: Mon Dec 28, 2020 9:25 pm

Re: Recomandare achizitie Dynamic II /III

Postby AlexandruM » Thu Dec 21, 2023 8:55 pm

Salutare.
Impresiile sunt urmatoarele:
1) Ambele sunt mese omologate si de calitate.
2) Ambele sunt produse in China.
3) Ambele au aceeasi grosime la ardezie, acelasi cauciuc pe mante, aceleasi buzunare de cauciuc.
4) Ambele au aceleasi picioare si schelet din lemn.
5) Daca sunt comandate de noi la ambele pot fi solicitate buzunare de concurs.
6) Ambele daca au finisajul negru lucios, trebuie sterse destul de des, sa nu arate urat amprentele pe ele.

La joc nu vor fi foarte diferite, daca vei merge la concursuri in club unde predomina Dynamic 2, e logic sa iti montezi acasa tot Dynamic 2.
Diferenta intre Dynamic 3 si 2 nu este radicala. Cel mai rezonabil din punct de vedere economic ar fi Dynamic 2.

Daca banii nu sunt o problema alegi Dynamic 3, daca vrei best bang for the buck mergi pe Dynamic 2.
Image
It's not the arrow, it's the Indian.

Player: Mezz ZZ38 + Ignite shaft
Break: Mezz Kai DI 2
Jump: Jacoby JHB-JCEXTB
Case: Dybior Classic Speed 2x4
Accesories: Extension & glove, Mezz tip tool, Q-claw
User avatar
AlexandruM
Moderator
 
Posts: 755
Joined: Thu Aug 25, 2011 3:47 pm
Location: Ploiesti


Return to General

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests

cron